04 Апрель, 17:24

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі (ВІДЕО)

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі

В Україні стартувала медична реформа. Перші зміни вже торкнулися терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З квітня городяни повинні підписати з лікарем  первинно-санітарної медицини декларацію, тобто договір на надання послуг. За цим документом держава сплачуватиме медикам заробітну платню. В документі зазначать обсяг безкоштовних ліків та послуг первинки. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря в будь-якому медичному закладі, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом…

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії. Тут проходила інтернатуру, тут залишилась працювати. На її дільниці понад 2000 пацієнтів. Медик знає як допомогти людині будь-якого віку.

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії:

«Різного віку люди звертаються, з різними проблемами. Які проблеми є, ті ми і вирішуємо. Ставимо діагноз, назначаємо ліки. Ми знаємо проблеми не тільки сім`ї, а й окремої людини».

Сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів відтепер можна обирати — Міністерство охорони здоров’я вже затвердило порядок. Для того, щоб почати користуватися послугами свого лікаря, треба підписати договір. Угода матиме письмову та електронну форму. За цим документом лікарі будуть отримувати зарплатню — 370 гривень у рік за дорослу людину, 740 — за дітей і пенсіонерів. На одного медика — не більше двох тисяч пацієнтів.

Світлана Проскурня — завідувачка Слобожанської лабораторії загальної практики сімейної медицини:

«З липня 2018 року Національна служба здоров’я України буде перераховуватися на заклад кошти, який надає первинну допомогу. І вже звідти будуть розраховувати ці кошти. Згідно того, скільки у нас лікарів».

Які саме послуги залишаться для пацієнтів задарма, в амбулаторії поки не знають. Кажуть: медична реформа тільки стартувала, тож на практиці ще не випробували. Проте електронні засоби масової інформації, з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, повідомляють: у первинній медицині безкоштовними залишаться загальні аналізи та швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит і сифіліс.

Електронна системи охорони здоров’я також передбачена реформою. Медичні карти пацієнтів будуть зберігатися в реєстрі, тож загубити документ не вийде.

Юлія Волкова — сімейна медсестра Слобожанської амбулаторії:

«Электронная карточка такая, чтобы не терялась. Пациенты в будущем могут зайти и через Интернет записаться к врачу. Увидят свои данные. Вся информация хранится в электронном виде».

Нововведення поки що не торкнуться спеціалізованої медицини. Як і раніше, за потреб, ми підемо до офтальмолога, травматолога, алерголога та інших профільних спеціалістів, але тепер — за направленням від сімейного лікаря або терапевта. Кампанія з вибору медиків, яким ви довіряєте, розпочнеться 2 квітня. Варто зауважити: прописка для укладання договору значення не має.

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44