04 Апрель, 17:24

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі (ВІДЕО)

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі

В Україні стартувала медична реформа. Перші зміни вже торкнулися терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З квітня городяни повинні підписати з лікарем  первинно-санітарної медицини декларацію, тобто договір на надання послуг. За цим документом держава сплачуватиме медикам заробітну платню. В документі зазначать обсяг безкоштовних ліків та послуг первинки. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря в будь-якому медичному закладі, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом…

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії. Тут проходила інтернатуру, тут залишилась працювати. На її дільниці понад 2000 пацієнтів. Медик знає як допомогти людині будь-якого віку.

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії:

«Різного віку люди звертаються, з різними проблемами. Які проблеми є, ті ми і вирішуємо. Ставимо діагноз, назначаємо ліки. Ми знаємо проблеми не тільки сім`ї, а й окремої людини».

Сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів відтепер можна обирати — Міністерство охорони здоров’я вже затвердило порядок. Для того, щоб почати користуватися послугами свого лікаря, треба підписати договір. Угода матиме письмову та електронну форму. За цим документом лікарі будуть отримувати зарплатню — 370 гривень у рік за дорослу людину, 740 — за дітей і пенсіонерів. На одного медика — не більше двох тисяч пацієнтів.

Світлана Проскурня — завідувачка Слобожанської лабораторії загальної практики сімейної медицини:

«З липня 2018 року Національна служба здоров’я України буде перераховуватися на заклад кошти, який надає первинну допомогу. І вже звідти будуть розраховувати ці кошти. Згідно того, скільки у нас лікарів».

Які саме послуги залишаться для пацієнтів задарма, в амбулаторії поки не знають. Кажуть: медична реформа тільки стартувала, тож на практиці ще не випробували. Проте електронні засоби масової інформації, з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, повідомляють: у первинній медицині безкоштовними залишаться загальні аналізи та швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит і сифіліс.

Електронна системи охорони здоров’я також передбачена реформою. Медичні карти пацієнтів будуть зберігатися в реєстрі, тож загубити документ не вийде.

Юлія Волкова — сімейна медсестра Слобожанської амбулаторії:

«Электронная карточка такая, чтобы не терялась. Пациенты в будущем могут зайти и через Интернет записаться к врачу. Увидят свои данные. Вся информация хранится в электронном виде».

Нововведення поки що не торкнуться спеціалізованої медицини. Як і раніше, за потреб, ми підемо до офтальмолога, травматолога, алерголога та інших профільних спеціалістів, але тепер — за направленням від сімейного лікаря або терапевта. Кампанія з вибору медиків, яким ви довіряєте, розпочнеться 2 квітня. Варто зауважити: прописка для укладання договору значення не має.

Вибір редакції

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол «спамерам» (відео)

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол "спамерам" Не везе на полі – пощастить у патрулюванні. Поліцейські Дніпропетровщини зійшлись у футбольному

26 Апрель, 16:44
Прогноз погоди на 27 квітня, п’ятницю (ВІДЕО)

26 Апрель, 16:28
На вулицях Дніпра встановлять LED — світильники (коментар)

На вулицях Дніпра встановлять LED - світильники У Дніпрі більше, ніж півсотні вулиць отримають освітлення та сучасні LED — світильники.

26 Апрель, 16:01
Убивцю, що розчленував жінку в Кам’янському, знайшли за добу (коментар)

Убивцю, що розчленував жінку в Кам'янському, знайшли за добу.   У Кам*янському, що на Дніпропетровщині, затримали колишнього тюряжника. Він жорстоко вбив,

26 Апрель, 11:28
Мітинг проти потрійних тарифів за комірне відбувся 25 квітня під міською радою Дніпра (коментар)

Накипіло. 25 квітня під стінами міськради зібралися на мітинг десятки дніпрян. Мітингарі не задоволені тим, що з січня ціни на

25 Апрель, 21:58
Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні (коментар)

Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні Кількість загиблих у страшній ДТП, що сталася вранці

25 Апрель, 15:38
Прогноз погоди на 25 квітня, середу (ВІДЕО)

24 Апрель, 17:16
Перший в Україні інклюзивний парк будують у Дніпрі (ВІДЕО)

Зараз на цьому місті, у сквері Героїв біля обласної адміністрації, триває будівництво. Вже за кілька місяців тут відкриється перший в

24 Апрель, 16:14