04 Апрель, 17:24

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі (ВІДЕО)

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі

В Україні стартувала медична реформа. Перші зміни вже торкнулися терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З квітня городяни повинні підписати з лікарем  первинно-санітарної медицини декларацію, тобто договір на надання послуг. За цим документом держава сплачуватиме медикам заробітну платню. В документі зазначать обсяг безкоштовних ліків та послуг первинки. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря в будь-якому медичному закладі, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом…

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії. Тут проходила інтернатуру, тут залишилась працювати. На її дільниці понад 2000 пацієнтів. Медик знає як допомогти людині будь-якого віку.

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії:

«Різного віку люди звертаються, з різними проблемами. Які проблеми є, ті ми і вирішуємо. Ставимо діагноз, назначаємо ліки. Ми знаємо проблеми не тільки сім`ї, а й окремої людини».

Сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів відтепер можна обирати — Міністерство охорони здоров’я вже затвердило порядок. Для того, щоб почати користуватися послугами свого лікаря, треба підписати договір. Угода матиме письмову та електронну форму. За цим документом лікарі будуть отримувати зарплатню — 370 гривень у рік за дорослу людину, 740 — за дітей і пенсіонерів. На одного медика — не більше двох тисяч пацієнтів.

Світлана Проскурня — завідувачка Слобожанської лабораторії загальної практики сімейної медицини:

«З липня 2018 року Національна служба здоров’я України буде перераховуватися на заклад кошти, який надає первинну допомогу. І вже звідти будуть розраховувати ці кошти. Згідно того, скільки у нас лікарів».

Які саме послуги залишаться для пацієнтів задарма, в амбулаторії поки не знають. Кажуть: медична реформа тільки стартувала, тож на практиці ще не випробували. Проте електронні засоби масової інформації, з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, повідомляють: у первинній медицині безкоштовними залишаться загальні аналізи та швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит і сифіліс.

Електронна системи охорони здоров’я також передбачена реформою. Медичні карти пацієнтів будуть зберігатися в реєстрі, тож загубити документ не вийде.

Юлія Волкова — сімейна медсестра Слобожанської амбулаторії:

«Электронная карточка такая, чтобы не терялась. Пациенты в будущем могут зайти и через Интернет записаться к врачу. Увидят свои данные. Вся информация хранится в электронном виде».

Нововведення поки що не торкнуться спеціалізованої медицини. Як і раніше, за потреб, ми підемо до офтальмолога, травматолога, алерголога та інших профільних спеціалістів, але тепер — за направленням від сімейного лікаря або терапевта. Кампанія з вибору медиків, яким ви довіряєте, розпочнеться 2 квітня. Варто зауважити: прописка для укладання договору значення не має.

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06