04 Апрель, 17:24

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі (ВІДЕО)

Медична реформа на прикладі Слобожанської амбулаторїї в Дніпрі

В Україні стартувала медична реформа. Перші зміни вже торкнулися терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З квітня городяни повинні підписати з лікарем  первинно-санітарної медицини декларацію, тобто договір на надання послуг. За цим документом держава сплачуватиме медикам заробітну платню. В документі зазначать обсяг безкоштовних ліків та послуг первинки. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря в будь-якому медичному закладі, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом…

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії. Тут проходила інтернатуру, тут залишилась працювати. На її дільниці понад 2000 пацієнтів. Медик знає як допомогти людині будь-якого віку.

Міла Обора — сімейний лікар Слобожанської амбулаторії:

«Різного віку люди звертаються, з різними проблемами. Які проблеми є, ті ми і вирішуємо. Ставимо діагноз, назначаємо ліки. Ми знаємо проблеми не тільки сім`ї, а й окремої людини».

Сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів відтепер можна обирати — Міністерство охорони здоров’я вже затвердило порядок. Для того, щоб почати користуватися послугами свого лікаря, треба підписати договір. Угода матиме письмову та електронну форму. За цим документом лікарі будуть отримувати зарплатню — 370 гривень у рік за дорослу людину, 740 — за дітей і пенсіонерів. На одного медика — не більше двох тисяч пацієнтів.

Світлана Проскурня — завідувачка Слобожанської лабораторії загальної практики сімейної медицини:

«З липня 2018 року Національна служба здоров’я України буде перераховуватися на заклад кошти, який надає первинну допомогу. І вже звідти будуть розраховувати ці кошти. Згідно того, скільки у нас лікарів».

Які саме послуги залишаться для пацієнтів задарма, в амбулаторії поки не знають. Кажуть: медична реформа тільки стартувала, тож на практиці ще не випробували. Проте електронні засоби масової інформації, з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, повідомляють: у первинній медицині безкоштовними залишаться загальні аналізи та швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит і сифіліс.

Електронна системи охорони здоров’я також передбачена реформою. Медичні карти пацієнтів будуть зберігатися в реєстрі, тож загубити документ не вийде.

Юлія Волкова — сімейна медсестра Слобожанської амбулаторії:

«Электронная карточка такая, чтобы не терялась. Пациенты в будущем могут зайти и через Интернет записаться к врачу. Увидят свои данные. Вся информация хранится в электронном виде».

Нововведення поки що не торкнуться спеціалізованої медицини. Як і раніше, за потреб, ми підемо до офтальмолога, травматолога, алерголога та інших профільних спеціалістів, але тепер — за направленням від сімейного лікаря або терапевта. Кампанія з вибору медиків, яким ви довіряєте, розпочнеться 2 квітня. Варто зауважити: прописка для укладання договору значення не має.

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають?   18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37