05 Апрель, 17:49

Від земської — до обласної: 11 травня Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова виповниться 220 років (ВІДЕО)

Від земської — до обласної: 11 травня Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова виповниться 220 років

Одним із найстаріших у складі Дніпропетровської обласної лікарні є неврологічне відділення — воно працює із самого відкриття закладу. Терапевтичне — молодше. Його збудували в 1845 році. В стінах цього корпусу мешкали та молилися священослужителі, які допомагали доглядати за хворими.

Тетяна Лисунець_завідуюча відділенням ревматології Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Больница была рассчитана на 240 коек. За год здесь проходили лечение около 1500 пациентов. В настоящее время, в каждом отделении, здесь 6 отделений терапевтического направления, более 1000 пациентов лечится ежегодно.”

Усі 220 років будівлі земської, а тепер Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова, використовували тільки за призначенням. Тут не тільки рятували життя цивільним і військовим, а і навчали студентів-медиків.

Тетяна Лисунець_завідуюча відділенням ревматології Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Во время Крымской войны здесь находился госпиталь. Приблизительно с 1918 года, на базе медицинских курсов здесь был организован первый медицинский факультет, начали обучаться первые студенты медики. Во время 2й Мировой войны здесь так же находился госпиталь, в котором оказывалась помощь раненым.”

За 4 роки війни на Сході України крізь руки мечниківців пройшли близько двох з половиною тисяч бійців. Лікарі не уявляли, що військова медицина буде знов актуальною в 21 столітті — навіть середнє покоління медиків такі ураження бачило вперше у своїй практиці. Лікувати довелося і тіло, і душу поранених.

Світлана Мороз_завідуюча психоневрологічним відділенням Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова “По-моему, 9 мая 2014 года Сергей Анатольевич собрал всех заведующих на приемном покое, когда привезли первых раненых. Я спросила: «А что там будут делать психиатры?». Потом поняла, что помощь нужна, что руки нужны. Я не могла себе представить, что наша работа, наши знания потребуются для оказания помощи раненым.”

Свій досвід у лікуванні та реабілітації посттравматичного синдрому фахівці виклали у книзі “Війна в Україні: патоморфоз психічних та поведінкових розладів.”

Сергій Риженко_голований лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Написали книгу, которая позволит разобраться многим докторам, организаторам здравоохранения, как себя вести, когда попадает в клинику больной с пост-травматическим расстройством психики. Світлана Мороз_завідуюча психоневрологічним відділенням Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова “Будет ли это интересно? Мы старались, чтоб книга была эмоциональной. Хотелось бы, чтоб ее прочло как можно больше людей. Я думаю, многие профессиональные вещи будет читать достаточно сложно. Но просмотреть, я думаю, будет интересно всем.”

Святкувати ювілей доводиться у вже звичній робочій напрузі: кожного дня до лікарні потрапляють нові бійці зі Сходу країни, зокрема, з Авдіївки. 4 квітня до лікарні привезли 2 військових із тяжкими пораненнями.

Сергій Риженко_голований лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова

“Один солдат, ему 45 лет, его зовут Андрей — попал на расстяжку. У него множественные ранения живота, груди, конечностей, глаз. Ему уже наши хирурги вчера провели операцию. Сегодня, мы отдаем его офтальмологам. Потому что, один глаз проникающее ранение, второй — есть поверхностные проблемы. Второй боец — с ранением плеча, пробиты сосуды, потерял очень много крови. Опасения за его жизнь нет.”

 

Вибір редакції

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол «спамерам» (відео)

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол "спамерам" Не везе на полі – пощастить у патрулюванні. Поліцейські Дніпропетровщини зійшлись у футбольному

26 Апрель, 16:44
Прогноз погоди на 27 квітня, п’ятницю (ВІДЕО)

26 Апрель, 16:28
На вулицях Дніпра встановлять LED — світильники (коментар)

На вулицях Дніпра встановлять LED - світильники У Дніпрі більше, ніж півсотні вулиць отримають освітлення та сучасні LED — світильники.

26 Апрель, 16:01
Убивцю, що розчленував жінку в Кам’янському, знайшли за добу (коментар)

Убивцю, що розчленував жінку в Кам'янському, знайшли за добу.   У Кам*янському, що на Дніпропетровщині, затримали колишнього тюряжника. Він жорстоко вбив,

26 Апрель, 11:28
Мітинг проти потрійних тарифів за комірне відбувся 25 квітня під міською радою Дніпра (коментар)

Накипіло. 25 квітня під стінами міськради зібралися на мітинг десятки дніпрян. Мітингарі не задоволені тим, що з січня ціни на

25 Апрель, 21:58
Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні (коментар)

Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні Кількість загиблих у страшній ДТП, що сталася вранці

25 Апрель, 15:38
Прогноз погоди на 25 квітня, середу (ВІДЕО)

24 Апрель, 17:16
Перший в Україні інклюзивний парк будують у Дніпрі (ВІДЕО)

Зараз на цьому місті, у сквері Героїв біля обласної адміністрації, триває будівництво. Вже за кілька місяців тут відкриється перший в

24 Апрель, 16:14