05 Апрель, 17:49

Від земської — до обласної: 11 травня Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова виповниться 220 років (ВІДЕО)

Від земської — до обласної: 11 травня Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова виповниться 220 років

Одним із найстаріших у складі Дніпропетровської обласної лікарні є неврологічне відділення — воно працює із самого відкриття закладу. Терапевтичне — молодше. Його збудували в 1845 році. В стінах цього корпусу мешкали та молилися священослужителі, які допомагали доглядати за хворими.

Тетяна Лисунець_завідуюча відділенням ревматології Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Больница была рассчитана на 240 коек. За год здесь проходили лечение около 1500 пациентов. В настоящее время, в каждом отделении, здесь 6 отделений терапевтического направления, более 1000 пациентов лечится ежегодно.”

Усі 220 років будівлі земської, а тепер Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова, використовували тільки за призначенням. Тут не тільки рятували життя цивільним і військовим, а і навчали студентів-медиків.

Тетяна Лисунець_завідуюча відділенням ревматології Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Во время Крымской войны здесь находился госпиталь. Приблизительно с 1918 года, на базе медицинских курсов здесь был организован первый медицинский факультет, начали обучаться первые студенты медики. Во время 2й Мировой войны здесь так же находился госпиталь, в котором оказывалась помощь раненым.”

За 4 роки війни на Сході України крізь руки мечниківців пройшли близько двох з половиною тисяч бійців. Лікарі не уявляли, що військова медицина буде знов актуальною в 21 столітті — навіть середнє покоління медиків такі ураження бачило вперше у своїй практиці. Лікувати довелося і тіло, і душу поранених.

Світлана Мороз_завідуюча психоневрологічним відділенням Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова “По-моему, 9 мая 2014 года Сергей Анатольевич собрал всех заведующих на приемном покое, когда привезли первых раненых. Я спросила: «А что там будут делать психиатры?». Потом поняла, что помощь нужна, что руки нужны. Я не могла себе представить, что наша работа, наши знания потребуются для оказания помощи раненым.”

Свій досвід у лікуванні та реабілітації посттравматичного синдрому фахівці виклали у книзі “Війна в Україні: патоморфоз психічних та поведінкових розладів.”

Сергій Риженко_голований лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Написали книгу, которая позволит разобраться многим докторам, организаторам здравоохранения, как себя вести, когда попадает в клинику больной с пост-травматическим расстройством психики. Світлана Мороз_завідуюча психоневрологічним відділенням Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова “Будет ли это интересно? Мы старались, чтоб книга была эмоциональной. Хотелось бы, чтоб ее прочло как можно больше людей. Я думаю, многие профессиональные вещи будет читать достаточно сложно. Но просмотреть, я думаю, будет интересно всем.”

Святкувати ювілей доводиться у вже звичній робочій напрузі: кожного дня до лікарні потрапляють нові бійці зі Сходу країни, зокрема, з Авдіївки. 4 квітня до лікарні привезли 2 військових із тяжкими пораненнями.

Сергій Риженко_голований лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова

“Один солдат, ему 45 лет, его зовут Андрей — попал на расстяжку. У него множественные ранения живота, груди, конечностей, глаз. Ему уже наши хирурги вчера провели операцию. Сегодня, мы отдаем его офтальмологам. Потому что, один глаз проникающее ранение, второй — есть поверхностные проблемы. Второй боец — с ранением плеча, пробиты сосуды, потерял очень много крови. Опасения за его жизнь нет.”

 

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06