05 Апрель, 17:42

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом» (ВІДЕО)

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом»

Чистий четвер для брудного міста. Два тижні тому, коли Дніпро запорошила двомісячна норма снігу, у місті стався сміттєвий колапс. Через замети багато машин не змогли заїхати у двори, аби прибрати відходи. Почали з’являтись стихійні звалища. Сміттярі компанії «Дніпрокомунтранс» розповідають: останній тиждень вони працюють без перерв та вихідних, аби ліквідувати наслідки негоди. Знімальна група «9 каналу» вирішила подивитися хто перетворює кожен день міста на Чистий четвер.

Юрій Головко, водій сміттєвоза:

«Сегодня Чистый четверг, а у нас чистый четверг каждый день. В пять уже на работе, прошли врача. На базу возвращаемся в 5 вечера. Мы вывозим мусор, вычищаем город, После того, как мы поработали, город становится чище».

Таких контейнерів у бригади за день може бути до чотирьохсот. Інколи їх доводиться тягти із сусідніх дворів. Робочий день сміттярів починається о пятій ранку. Має закінчуватися за 12 годин, але розповідають: нерідко бригада працює до пізнього вечора, аби впоратись із завданням. На заваді можуть стати технічні труднощі, на кшталт зламаної автівки, або ж звичайні люди.

Євген Кириленко, вантажник:

«Не всегда всі бачки катаються. Є, що колеса погнулись, є ті, хто перевертає бачки. Ми перевертаємо бачок, собираємо мусор в бачок і затягуєм в машину. Є, що до бачка метрів 300, ми його котим до машини. А люди не понімають, кажуть: «Чого ви довго?» Сложна робота. Да, воно неприятно, але надо, чтоби це хтось делав. Не буде делать ніхто – будуть всі жить в срачу».

Інколи роботу ускладнюють погодні явища – наприклад, снігопад. Працівники розповідають: два тижні тому, коли містом керував циклон, прибирати було дуже складно. Тож норма із чотирьохсот баків зменшилась до сотні. Вантажник Юрій Магала каже: звалища у дворах намагалися ліквідувати якнайшвидше.

Юрій Магала, оператор сміттєвоза:

«Работа… Вывозим мусор, чтобы город был чистый. Зимой сложно, летом нормально. Снег, погодные условия плохие, тяжелее работается. По снегу баки не ездят. А во дворах чистят дороги плохо, так что приходится допоздна работать. Стараемся вывозить, чтобы не было свалок, чтобы люди не жаловались».

Сміттярі кажуть: в їхніх же інтересах підтримувати місто в чистоті, тож ніхто не лінується. Інколи їм стає прикро, коли люди не розуміють специфіку роботи. Або міські комунальники, які вчасно не звільняють двори від снігу. Відтак техніка проїхати у двір не може. Для мешканців, а часто і для влади, крайніми лишаються працівники «Днепркомунтрансу».

Євген Кириленко, вантажник:

«Вони просто не понімають. Коли заметає, нема проєзда. Машина грузне, може застрять. Ми можем стоять часа 2 і ждать поки її витягнуть. А ми не можем доїхать до всих в таку погоду. У нас по графіку до 5, а ми можем в 9 закончить, в 12 закончить, поспали 2 часа і поїхали дальше убирать. Нам скільки надо, стільки убираєм, почті все, стараємось. І допоздна работаем».

Вибір редакції

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол «спамерам» (відео)

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол "спамерам" Не везе на полі – пощастить у патрулюванні. Поліцейські Дніпропетровщини зійшлись у футбольному

26 Апрель, 16:44
Прогноз погоди на 27 квітня, п’ятницю (ВІДЕО)

26 Апрель, 16:28
На вулицях Дніпра встановлять LED — світильники (коментар)

На вулицях Дніпра встановлять LED - світильники У Дніпрі більше, ніж півсотні вулиць отримають освітлення та сучасні LED — світильники.

26 Апрель, 16:01
Убивцю, що розчленував жінку в Кам’янському, знайшли за добу (коментар)

Убивцю, що розчленував жінку в Кам'янському, знайшли за добу.   У Кам*янському, що на Дніпропетровщині, затримали колишнього тюряжника. Він жорстоко вбив,

26 Апрель, 11:28
Мітинг проти потрійних тарифів за комірне відбувся 25 квітня під міською радою Дніпра (коментар)

Накипіло. 25 квітня під стінами міськради зібралися на мітинг десятки дніпрян. Мітингарі не задоволені тим, що з січня ціни на

25 Апрель, 21:58
Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні (коментар)

Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні Кількість загиблих у страшній ДТП, що сталася вранці

25 Апрель, 15:38
Прогноз погоди на 25 квітня, середу (ВІДЕО)

24 Апрель, 17:16
Перший в Україні інклюзивний парк будують у Дніпрі (ВІДЕО)

Зараз на цьому місті, у сквері Героїв біля обласної адміністрації, триває будівництво. Вже за кілька місяців тут відкриється перший в

24 Апрель, 16:14