05 Апрель, 17:42

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом» (ВІДЕО)

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом»

Чистий четвер для брудного міста. Два тижні тому, коли Дніпро запорошила двомісячна норма снігу, у місті стався сміттєвий колапс. Через замети багато машин не змогли заїхати у двори, аби прибрати відходи. Почали з’являтись стихійні звалища. Сміттярі компанії «Дніпрокомунтранс» розповідають: останній тиждень вони працюють без перерв та вихідних, аби ліквідувати наслідки негоди. Знімальна група «9 каналу» вирішила подивитися хто перетворює кожен день міста на Чистий четвер.

Юрій Головко, водій сміттєвоза:

«Сегодня Чистый четверг, а у нас чистый четверг каждый день. В пять уже на работе, прошли врача. На базу возвращаемся в 5 вечера. Мы вывозим мусор, вычищаем город, После того, как мы поработали, город становится чище».

Таких контейнерів у бригади за день може бути до чотирьохсот. Інколи їх доводиться тягти із сусідніх дворів. Робочий день сміттярів починається о пятій ранку. Має закінчуватися за 12 годин, але розповідають: нерідко бригада працює до пізнього вечора, аби впоратись із завданням. На заваді можуть стати технічні труднощі, на кшталт зламаної автівки, або ж звичайні люди.

Євген Кириленко, вантажник:

«Не всегда всі бачки катаються. Є, що колеса погнулись, є ті, хто перевертає бачки. Ми перевертаємо бачок, собираємо мусор в бачок і затягуєм в машину. Є, що до бачка метрів 300, ми його котим до машини. А люди не понімають, кажуть: «Чого ви довго?» Сложна робота. Да, воно неприятно, але надо, чтоби це хтось делав. Не буде делать ніхто – будуть всі жить в срачу».

Інколи роботу ускладнюють погодні явища – наприклад, снігопад. Працівники розповідають: два тижні тому, коли містом керував циклон, прибирати було дуже складно. Тож норма із чотирьохсот баків зменшилась до сотні. Вантажник Юрій Магала каже: звалища у дворах намагалися ліквідувати якнайшвидше.

Юрій Магала, оператор сміттєвоза:

«Работа… Вывозим мусор, чтобы город был чистый. Зимой сложно, летом нормально. Снег, погодные условия плохие, тяжелее работается. По снегу баки не ездят. А во дворах чистят дороги плохо, так что приходится допоздна работать. Стараемся вывозить, чтобы не было свалок, чтобы люди не жаловались».

Сміттярі кажуть: в їхніх же інтересах підтримувати місто в чистоті, тож ніхто не лінується. Інколи їм стає прикро, коли люди не розуміють специфіку роботи. Або міські комунальники, які вчасно не звільняють двори від снігу. Відтак техніка проїхати у двір не може. Для мешканців, а часто і для влади, крайніми лишаються працівники «Днепркомунтрансу».

Євген Кириленко, вантажник:

«Вони просто не понімають. Коли заметає, нема проєзда. Машина грузне, може застрять. Ми можем стоять часа 2 і ждать поки її витягнуть. А ми не можем доїхать до всих в таку погоду. У нас по графіку до 5, а ми можем в 9 закончить, в 12 закончить, поспали 2 часа і поїхали дальше убирать. Нам скільки надо, стільки убираєм, почті все, стараємось. І допоздна работаем».

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають?   18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37