05 Апрель, 17:42

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом» (ВІДЕО)

Чистий четвер для брудного міста. Один день з «Дніпрокомунтрансом»

Чистий четвер для брудного міста. Два тижні тому, коли Дніпро запорошила двомісячна норма снігу, у місті стався сміттєвий колапс. Через замети багато машин не змогли заїхати у двори, аби прибрати відходи. Почали з’являтись стихійні звалища. Сміттярі компанії «Дніпрокомунтранс» розповідають: останній тиждень вони працюють без перерв та вихідних, аби ліквідувати наслідки негоди. Знімальна група «9 каналу» вирішила подивитися хто перетворює кожен день міста на Чистий четвер.

Юрій Головко, водій сміттєвоза:

«Сегодня Чистый четверг, а у нас чистый четверг каждый день. В пять уже на работе, прошли врача. На базу возвращаемся в 5 вечера. Мы вывозим мусор, вычищаем город, После того, как мы поработали, город становится чище».

Таких контейнерів у бригади за день може бути до чотирьохсот. Інколи їх доводиться тягти із сусідніх дворів. Робочий день сміттярів починається о пятій ранку. Має закінчуватися за 12 годин, але розповідають: нерідко бригада працює до пізнього вечора, аби впоратись із завданням. На заваді можуть стати технічні труднощі, на кшталт зламаної автівки, або ж звичайні люди.

Євген Кириленко, вантажник:

«Не всегда всі бачки катаються. Є, що колеса погнулись, є ті, хто перевертає бачки. Ми перевертаємо бачок, собираємо мусор в бачок і затягуєм в машину. Є, що до бачка метрів 300, ми його котим до машини. А люди не понімають, кажуть: «Чого ви довго?» Сложна робота. Да, воно неприятно, але надо, чтоби це хтось делав. Не буде делать ніхто – будуть всі жить в срачу».

Інколи роботу ускладнюють погодні явища – наприклад, снігопад. Працівники розповідають: два тижні тому, коли містом керував циклон, прибирати було дуже складно. Тож норма із чотирьохсот баків зменшилась до сотні. Вантажник Юрій Магала каже: звалища у дворах намагалися ліквідувати якнайшвидше.

Юрій Магала, оператор сміттєвоза:

«Работа… Вывозим мусор, чтобы город был чистый. Зимой сложно, летом нормально. Снег, погодные условия плохие, тяжелее работается. По снегу баки не ездят. А во дворах чистят дороги плохо, так что приходится допоздна работать. Стараемся вывозить, чтобы не было свалок, чтобы люди не жаловались».

Сміттярі кажуть: в їхніх же інтересах підтримувати місто в чистоті, тож ніхто не лінується. Інколи їм стає прикро, коли люди не розуміють специфіку роботи. Або міські комунальники, які вчасно не звільняють двори від снігу. Відтак техніка проїхати у двір не може. Для мешканців, а часто і для влади, крайніми лишаються працівники «Днепркомунтрансу».

Євген Кириленко, вантажник:

«Вони просто не понімають. Коли заметає, нема проєзда. Машина грузне, може застрять. Ми можем стоять часа 2 і ждать поки її витягнуть. А ми не можем доїхать до всих в таку погоду. У нас по графіку до 5, а ми можем в 9 закончить, в 12 закончить, поспали 2 часа і поїхали дальше убирать. Нам скільки надо, стільки убираєм, почті все, стараємось. І допоздна работаем».

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06