05 Апрель, 16:05

Витинанки, аплікації, писанки: у Художньому музеї відкрилась виставка «У променях символів»(ВІДЕО)

Понад сорок робіт – витинанки, аплікація, писанки. Подібні речі робили ще наприкінці 19 століття. А на виставці «У променях символів» — вироби сучасної майстрині Юлії Датченко. Відкрили експозицію в Художньому музеї приурочили до свята Великодня.

На кольоровому папері, міліметр за міліметром, Юлія Датченко вирізає свій особливий світ. Ніж, розповідає жінка, завжди із нею – невідомо де і коли з’явиться натхнення. Традиційна для Наддніпрянщини петриківська витинанка аплікаційного характеру в руках майстрині набуває нових змістів.

Юлія Датченко, мисткиня: «Людина, як жила у вирі емоцій та почуттів, так і продовжує жити. І ясна річ, що як була потреба реалізувати всі ці внутрішні емоції і переживання або ідеї, так вони і продовжуються».

Із окремих робіт виходять цілі інсталяції — це нові способи показати просту річ.

Юлія Датченко, мисткиня: «Цей вітряк – енергетичний такий вир, в який ми занурюємося в нашому життя і який нас тримає».

Доповнюють виставку і роботи донечок Юлії. Шестирічна Віра прислухається до маминих порад і розказує про свої картини.

Віра Датченко, донька Юлії: «Я тут рвала бумагу и приклеивала. Можно не только ровно, но и криво, как получится. Не очень то и ровно, но мама сказала, что нормально».

Дитячі полотна, переконана Юлія, заслуговують не меншої уваги.

Юлія Датченко, мисткиня: «Я ставлюся до всіх робіт, і до дитячих, так само, як до способу відобразити цей світ трошечки інакше, але він так само філософський. І так само у ньому і любов, і сила, і енергія, і добро».

Багато молоді прийшло на відкриття, фотографують і фотографуються на пам’ять. Друзі Ангеліна та Андрій особливо уважно придивляються і до символів, і до робіт.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Такої роботи мені не вистачає у мене вдома. Насправді ця робота дуже глибока, адже тут все, що в нас було і на вишивці і на писанці. Тут і дерево життя, ружа, птахи, які нам принесуть весну».

Зрештою називають тільки один недолік.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Єдине, що шкода, що така маленька виставка. Бо наша спадщина — вона набагато більша ніж те, що ми можемо тут побачити».

Виставку приурочили до Великодня. І хоч майстер-класи із писанкарства жінка проводить протягом усього року, цей день для неї все одно лишається особливим.

«Свято з’єднує. Єднає родину і дає можливість не просто наїстися, не просто зустрітися, а відчути енергію одне одного і допомогти одне одному бути пліч-о-пліч».

Подивитися на витинанки та писанки, і навіть спробувати зробити самому, можна до 22 квітня у Художньому музеї Дніпра.

Автор — Оля Василець

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Благодійний «Ярмарок добра»: мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам (ВІДЕО)

Благодійний "Ярмарок добра": мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам Подарунки та розваги для дітей сиріт. У Дніпрі пройшов

23 Июль, 17:58
Нічний забіг в Дніпрі – транспортний колапс для мешканців, адреналін для учасників (ВІДЕО)

  Транспортний колапс для мешканців житлового масиву «Перемога» та адреналін для учасників – у Дніпрі відбувся забіг «Нічна десятка». Захід

23 Июль, 17:55
Прогноз погоди на 24 липня, вівторок (ВІДЕО)

23 Июль, 17:16
Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival — у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE (анонс)

Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival - у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE. 23 липня о

21 Июль, 16:39
У ЦНАПі «Лівобережний» нова послуга – консультації із соціального страхування

У центрі надання адміністративних послуг «Лівобережний» в Дніпрі організовано консультації представника Фонду соціального страхування України. Фахівець консультує містян щоп’ятниці з

20 Июль, 17:14
Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 липня (ВІДЕО)

20 Июль, 17:11
Мешканка Краматорська отримала тяжкі поранення від вибуху снаряду (ВІДЕО)

Точну кількість новоприбулих лікарі поки не називають. Але розповіли історію 35-річної Марини. Мешканка Краматорська постраждала в селі Щурове під час

20 Июль, 16:14
Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35