05 Апрель, 16:05

Витинанки, аплікації, писанки: у Художньому музеї відкрилась виставка «У променях символів»(ВІДЕО)

Понад сорок робіт – витинанки, аплікація, писанки. Подібні речі робили ще наприкінці 19 століття. А на виставці «У променях символів» — вироби сучасної майстрині Юлії Датченко. Відкрили експозицію в Художньому музеї приурочили до свята Великодня.

На кольоровому папері, міліметр за міліметром, Юлія Датченко вирізає свій особливий світ. Ніж, розповідає жінка, завжди із нею – невідомо де і коли з’явиться натхнення. Традиційна для Наддніпрянщини петриківська витинанка аплікаційного характеру в руках майстрині набуває нових змістів.

Юлія Датченко, мисткиня: «Людина, як жила у вирі емоцій та почуттів, так і продовжує жити. І ясна річ, що як була потреба реалізувати всі ці внутрішні емоції і переживання або ідеї, так вони і продовжуються».

Із окремих робіт виходять цілі інсталяції — це нові способи показати просту річ.

Юлія Датченко, мисткиня: «Цей вітряк – енергетичний такий вир, в який ми занурюємося в нашому життя і який нас тримає».

Доповнюють виставку і роботи донечок Юлії. Шестирічна Віра прислухається до маминих порад і розказує про свої картини.

Віра Датченко, донька Юлії: «Я тут рвала бумагу и приклеивала. Можно не только ровно, но и криво, как получится. Не очень то и ровно, но мама сказала, что нормально».

Дитячі полотна, переконана Юлія, заслуговують не меншої уваги.

Юлія Датченко, мисткиня: «Я ставлюся до всіх робіт, і до дитячих, так само, як до способу відобразити цей світ трошечки інакше, але він так само філософський. І так само у ньому і любов, і сила, і енергія, і добро».

Багато молоді прийшло на відкриття, фотографують і фотографуються на пам’ять. Друзі Ангеліна та Андрій особливо уважно придивляються і до символів, і до робіт.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Такої роботи мені не вистачає у мене вдома. Насправді ця робота дуже глибока, адже тут все, що в нас було і на вишивці і на писанці. Тут і дерево життя, ружа, птахи, які нам принесуть весну».

Зрештою називають тільки один недолік.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Єдине, що шкода, що така маленька виставка. Бо наша спадщина — вона набагато більша ніж те, що ми можемо тут побачити».

Виставку приурочили до Великодня. І хоч майстер-класи із писанкарства жінка проводить протягом усього року, цей день для неї все одно лишається особливим.

«Свято з’єднує. Єднає родину і дає можливість не просто наїстися, не просто зустрітися, а відчути енергію одне одного і допомогти одне одному бути пліч-о-пліч».

Подивитися на витинанки та писанки, і навіть спробувати зробити самому, можна до 22 квітня у Художньому музеї Дніпра.

Автор — Оля Василець

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 24 жовтня, по місту і області (ВІДЕО)

23 Октябрь, 17:34
Розчистили вже майже 23 км річки Мокра Сура – Валентин Резніченко   

Дніпропетровська облдержадміністрація розчищає річку Мокра Сура. Підрядники вже відновили майже 23 км водойми у Дніпровському та Солонянському районах. Глибина тепер

23 Октябрь, 15:47
У Дніпрі демонтували черговий кіоск, у якому продавали спиртне після десятої вечора

23 Октябрь, 15:41
Підготовка до зими: У Дніпрі прочищають дренажно-зливну канаву на Слобожанському проспекті

Посадовець зазначив, що у разі невиконання цих робіт можливе підтоплення проїжджої частини. Загалом на лівому березі Дніпра працює 3 дренажно-зливних

23 Октябрь, 15:32
У Дніпрі відбувся 74-й легкоатлетичний пробіг «Миля миру» (ВІДЕО)

  «Миля миру» у 74-й раз відбулась у Дніпрі. Легкоатлетичний пробіг проводять у місті без перерви з 1944 року. До

22 Октябрь, 17:56
Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр (ВІДЕО)

Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр   Дитячий садок у формі бджолиного вулика тепер є в

22 Октябрь, 17:38
Прогноз погоди на 23 жовтня 2018, Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 17:31
21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книгу та стрічку, присвячені боям за Луганський аеропорт (ВІДЕО)

  21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося 2 заходи - результат співпраці ОДА, Міністерства інформполітики та Дніпровського музею АТО, -

22 Октябрь, 15:40