05 Апрель, 16:05

Витинанки, аплікації, писанки: у Художньому музеї відкрилась виставка «У променях символів»(ВІДЕО)

Понад сорок робіт – витинанки, аплікація, писанки. Подібні речі робили ще наприкінці 19 століття. А на виставці «У променях символів» — вироби сучасної майстрині Юлії Датченко. Відкрили експозицію в Художньому музеї приурочили до свята Великодня.

На кольоровому папері, міліметр за міліметром, Юлія Датченко вирізає свій особливий світ. Ніж, розповідає жінка, завжди із нею – невідомо де і коли з’явиться натхнення. Традиційна для Наддніпрянщини петриківська витинанка аплікаційного характеру в руках майстрині набуває нових змістів.

Юлія Датченко, мисткиня: «Людина, як жила у вирі емоцій та почуттів, так і продовжує жити. І ясна річ, що як була потреба реалізувати всі ці внутрішні емоції і переживання або ідеї, так вони і продовжуються».

Із окремих робіт виходять цілі інсталяції — це нові способи показати просту річ.

Юлія Датченко, мисткиня: «Цей вітряк – енергетичний такий вир, в який ми занурюємося в нашому життя і який нас тримає».

Доповнюють виставку і роботи донечок Юлії. Шестирічна Віра прислухається до маминих порад і розказує про свої картини.

Віра Датченко, донька Юлії: «Я тут рвала бумагу и приклеивала. Можно не только ровно, но и криво, как получится. Не очень то и ровно, но мама сказала, что нормально».

Дитячі полотна, переконана Юлія, заслуговують не меншої уваги.

Юлія Датченко, мисткиня: «Я ставлюся до всіх робіт, і до дитячих, так само, як до способу відобразити цей світ трошечки інакше, але він так само філософський. І так само у ньому і любов, і сила, і енергія, і добро».

Багато молоді прийшло на відкриття, фотографують і фотографуються на пам’ять. Друзі Ангеліна та Андрій особливо уважно придивляються і до символів, і до робіт.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Такої роботи мені не вистачає у мене вдома. Насправді ця робота дуже глибока, адже тут все, що в нас було і на вишивці і на писанці. Тут і дерево життя, ружа, птахи, які нам принесуть весну».

Зрештою називають тільки один недолік.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Єдине, що шкода, що така маленька виставка. Бо наша спадщина — вона набагато більша ніж те, що ми можемо тут побачити».

Виставку приурочили до Великодня. І хоч майстер-класи із писанкарства жінка проводить протягом усього року, цей день для неї все одно лишається особливим.

«Свято з’єднує. Єднає родину і дає можливість не просто наїстися, не просто зустрітися, а відчути енергію одне одного і допомогти одне одному бути пліч-о-пліч».

Подивитися на витинанки та писанки, і навіть спробувати зробити самому, можна до 22 квітня у Художньому музеї Дніпра.

Автор — Оля Василець

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Сміттєтворчість школярів: у Дніпрі провели конкурс арт-інсталяцій з відходів «Людина і сміття» (ВІДЕО)

У Дніпрі триває тиждень турботи про довкілля. Комунальники приводять до ладу вулиці, міські чиновники разом і дніпрянами організовують суботники, а

19 Апрель, 17:39
Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі (ВІДЕО)

Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі Запуск студентських ракет – відома світова практика. Передові аерокосмічні університети

19 Апрель, 16:59
Третьому «Джазу на Дніпрі» бути. Організатори назвали імена хедлайнерів фестивалю (ВІДЕО)

Третій рік поспіль відбуватиметься наймасштабнішою музична подія нашого міста. «Джаз на Дніпрі» з 20 по 22 липня святкуватиме свій 50-річний

18 Апрель, 17:46
Ярмарок, фотовиставка та концерт симфонічної музики: у Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю

  У Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю. Для мешканців міста підготували насичену програму: ярмарок, кулінарний майстер-клас, фотовиставку, концерт симфонічного оркестру.

18 Апрель, 15:18
Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям – гематолог

17 квітня відзначається Всесвітній день хворих на гемофілію. Це рідкісна спадкова хвороба, яка викликає значні крововиливи в суглоби, м’язи і

18 Апрель, 15:16
У Дніпрі взялися за незаконні пункти прийому металобрухту в приватному секторі

У мерії пильно стежать за тим, щоб не відкривалися нові пункти. Завдяки проведенню операції «Дамоклів меч» у Дніпрі зменшується статистика

18 Апрель, 15:07
Увага! Зміна руху електротранспорту на 19 квітня

19 квітня з 22:30 призупиняється робота трамвайного маршруту № 11, повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасове призупинення руху пов'язане з

18 Апрель, 14:56
Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня (анонс)

Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня

17 Апрель, 21:18