05 Апрель, 16:05

Витинанки, аплікації, писанки: у Художньому музеї відкрилась виставка «У променях символів»(ВІДЕО)

Понад сорок робіт – витинанки, аплікація, писанки. Подібні речі робили ще наприкінці 19 століття. А на виставці «У променях символів» — вироби сучасної майстрині Юлії Датченко. Відкрили експозицію в Художньому музеї приурочили до свята Великодня.

На кольоровому папері, міліметр за міліметром, Юлія Датченко вирізає свій особливий світ. Ніж, розповідає жінка, завжди із нею – невідомо де і коли з’явиться натхнення. Традиційна для Наддніпрянщини петриківська витинанка аплікаційного характеру в руках майстрині набуває нових змістів.

Юлія Датченко, мисткиня: «Людина, як жила у вирі емоцій та почуттів, так і продовжує жити. І ясна річ, що як була потреба реалізувати всі ці внутрішні емоції і переживання або ідеї, так вони і продовжуються».

Із окремих робіт виходять цілі інсталяції — це нові способи показати просту річ.

Юлія Датченко, мисткиня: «Цей вітряк – енергетичний такий вир, в який ми занурюємося в нашому життя і який нас тримає».

Доповнюють виставку і роботи донечок Юлії. Шестирічна Віра прислухається до маминих порад і розказує про свої картини.

Віра Датченко, донька Юлії: «Я тут рвала бумагу и приклеивала. Можно не только ровно, но и криво, как получится. Не очень то и ровно, но мама сказала, что нормально».

Дитячі полотна, переконана Юлія, заслуговують не меншої уваги.

Юлія Датченко, мисткиня: «Я ставлюся до всіх робіт, і до дитячих, так само, як до способу відобразити цей світ трошечки інакше, але він так само філософський. І так само у ньому і любов, і сила, і енергія, і добро».

Багато молоді прийшло на відкриття, фотографують і фотографуються на пам’ять. Друзі Ангеліна та Андрій особливо уважно придивляються і до символів, і до робіт.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Такої роботи мені не вистачає у мене вдома. Насправді ця робота дуже глибока, адже тут все, що в нас було і на вишивці і на писанці. Тут і дерево життя, ружа, птахи, які нам принесуть весну».

Зрештою називають тільки один недолік.

Ангеліна та Андрій, відвідувачі виставки: «Єдине, що шкода, що така маленька виставка. Бо наша спадщина — вона набагато більша ніж те, що ми можемо тут побачити».

Виставку приурочили до Великодня. І хоч майстер-класи із писанкарства жінка проводить протягом усього року, цей день для неї все одно лишається особливим.

«Свято з’єднує. Єднає родину і дає можливість не просто наїстися, не просто зустрітися, а відчути енергію одне одного і допомогти одне одному бути пліч-о-пліч».

Подивитися на витинанки та писанки, і навіть спробувати зробити самому, можна до 22 квітня у Художньому музеї Дніпра.

Автор — Оля Василець

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22