06 Апрель, 18:01

Закон України про державний контроль за якістю продуктів. Чим це загрожує бізнесу і що дає людям? (ВІДЕО)

Закон України про державний контроль за якістю продуктів. Чим це загрожує бізнесу і що дає людям?

Економічний експерт Михайло Кропивко прокоментував новий закон №2042 “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”. Його підписали ще у вересні минулого року відповідно до вимог асоціації з ЄС, але набрав чинності він 4-го квітня. Чим це загрожує бізнесу і що дає людям дізнавалися наші журналісти.

Колись заклади харчування контролювала санепідемстанція, але згодом її ліквідували. Замість неї створили держспоживслужбу. Проте вона була позбавлена прав перевіряти громадські заклади введенням певних мораторіїв, що вилилося у масштабні отруєння населення. Новий закон — суворіший, уникнути первірки не дозволяє. Також задля безпеки споживачів служба буде повідомляти про ті заклади, які перевірку не пройшли.

Михайло Кропивко — економічний експерт:

«Если потребслужба, вот эта инспекция по контролю за качеством, определит несоответствие качества, то на их сайте тут же появится информация какое заведение питания, или какая сеть, или какой магазин, или какой предприниматель, торгующий или производящий либо продукты питания, либо корма, получил такое предписание. То есть, скажем так, задекларирована полная прозрачность и своевременное информирование общественности».

У законі йдеться про обов’язкову сертифікацію підприємств, які виробляють, зберігають і продають продукти харчування, щоб уникнути ризиків контролю якості. Крім того, згідно з законом, обов’язковій реєстрації підлягають виробничі потужності. Також інспекторам надали право вільно перевіряти будь-які заклади, але періодичність ревізій — залежно від ступеня ризику. Наприклад, звичайні кав’ярні можна перевіряти не частіше одного разу на 5 років, а великі ресторани або мережі супермаркетів — раз на квартал. Заздалегідь про інспекції попереджувати не будуть. За порушення умов роботи закладу харчування або продаж протермінованого товару підприємства штрафують.

Михайло Крапивко — економічний експерт:

«Штрафоваться будут не только магазины, в которых выставлены продукты, но если будет доказано, что этот продукт реализовал поставщик уже на истечении срока, будет штрафоваться он. То есть по всей цепочке, в соответствии с законом, должно находиться виновное лицо. Не делается один крайний — ответственность за всеми».

Розміри штрафів коливаються від 15 до 300 тисяч. При цьому сума штрафу для юридичниої особи буде вдвічі більшою ніж для фізичної. На погляд експерта — це неправильно.

Михайло Крапивко — економічний експерт:

«Вот такая градация по организационной форме — юридическое лицо или физическое лицо — она подтолкнёт наших предпринимателей к тому, чтобы закрыть юрлица и всё оформить на физические, потому что штрафы уже в два раза меньше, и это не совсем правильно. Надо было бы, ну, на мой взгляд, вводить градацию штрафов в зависимости от товарооборота. Это было бы более объективно».

До того ж юридичними особами можуть бути малі підприємства зі штатом 5 осіб. Наприклад, крамниці або кафе з невеликим товарообігом. Такі високі штрафи для них означатимуть банкрутство і, як наслідок, закриття бізнесу. Не виключає експерт і підвищення вартості товарів харчування — орієнтовно воно очікується в середині літа.

Вибір редакції

Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56