11 Апрель, 17:53

Спілкування жестами: у Дніпрі тривають безкоштовні курси жестової мови (ВІДЕО)

Ініціатива зацікавила багатьох дніпрян різного віку і професій — на заняттях вже немає вільних місць. Організатори кажуть: хочуть навчити не тільки новій мові, а й повазі до людей з порушенням слуху.

Анастасія Чала у Дніпрі проводить безкоштовні курси з мови жестів. Дівчина майже цілком утратила слух у три роки. Тоді батьки наполягли, аби Настя носила слуховий апарат і вчилася говорити. Згодом вчителі й однокласники у спеціальній школі її навчили мові жестів.

Навчитися вільно спілкуватися із людьми з порушенням слуху можна за кілька місяців — аби лише було бажання, каже Настя. На заняттях із півсотні слухачів майже всі добре чують. Решта — збагачують свій словниковий запас, а також збільшують коло спілкування.

Організатор Євген Божевський розповідає: довго шукав подібні курси у Дніпрі — не знайшов. Тому за допомогою Насті вирішив організувати свої.

Кожна десята людина на планеті має певне порушення слуху. Саме тому треба вчити жестову мову, вважає підприємець Юрій. Аби при зустрічі була можливість поспілкуватися з такою людиною, бути для неї корисним.

Заняття проходять раз у два тижні по неділях. Організатори планують збирати нові групи — адже охочих чимало. Також обіцяють проводити розмовні клуби.

Автор — Георгій Марков

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06