11 Апрель, 17:22

У Дніпрі штрафуватимуть за незаконну торгівлю штучними квітами та вінками(ВІДЕО)

За православним календарем,  перший тиждень після пасхи — поминальні дні. Цього тижня віруючі йдуть на кладовища та згадують своїх померлих родичів. Із поминальними днями пов’язано багато традицій. Одна із них — прикрашання могил квітами. Традиційно в нашій країні прикрашають чомусь саме штучними квітами. В листопаді 2017 в Дніпровській міськраді прийняли рішення  заборонити стихійний продаж (виносну торгівлю) пластикової ритуальної символіки. Як і чому — далі…

11 квітня в Дніпрі почало діяти минулоручне рішення міськради щодо заборони торгівли на відкритому повітрі ритуальною символікою. Комунальники бідкаються:  із року в рік доводиться прибирати купи штучних квітів. До того ж відслідкувати походження та якість ритуальної продукції, що її продають на вулицях, — неможливо.

Руслан Мороз, начальник інспекції із питань благоустрою : «В преддверии поминальных дней пошла сейчас массовая торговля по территории города ритуальными различными товарами. Было выявлено, что все эти товары изготавливаются подпольным способом, не имеют на материалы никаких сертификатов. Непонятно где они красятся и из чего изготавливаются. Вы знаете какая сейчас ситуация с вывозом мусора. Получается, большие залежи всего этого в городе. Но будем вывозить, конечно же».

Вуличні продавці ритуального краму торгують тут багато років, ніколи раніше їх присутність нікому не заважала. Тож візиту правоохоронців і комунальників не чекали. Про постанову щодо штучних квітів чули одиниці.

Продавець: «Я не слышал».

Продавчиня: «Никто ничего не говорил. Нигде нет. Ничего не знаю. Люди выживают, как могут. Я пенсионерка. Проработала 28 лет. У меня пенсия 1300 гривен. Как вы думаете, я могу выжить? И получается, нужно как-то выживать».

Продавчиня: «Где моя зарплата? Вот моя зарплата. Все, что я имею на этом. Понимаете, у меня этим цветам уже лет-лет и памяти нет. Это я еще когда-то брала в Одессе по 3 копейки».

Продавчиня: «Я с живым стою, но все равно. Потому что мне нужно выжить. Не нужны мы вообще никому. Я выживаю. Вот, поверьте мне. Не только я — все выживают. Это очень щепетильно».

Валентин Бевзюк, патрульний інспектор поліції: «У нас вообще законом сейчас запрещена торговля с рук в неустановленных местах любой продукцией. Тем более нашим горсоветом было принято решение, что искусственной продукцией ритуальной запрещено вне помещений торговать. Поэтому вот так вот. Сейчас делаем устное замечание. Люди немного в шоке. Говорят: больше 2-х лет так торгуют. Ну посмотрим что будет дальше. Какие меры будут приняты — увидим».

Цього разу вуличні торговці відбулися лише усними попередженнями від правоохоронців. Та і придбати штучні квіти і надалі можна — тільки в спеціалізованих магазинах. Покупцям пластикової ритуальної продукції поки що не загрожує навіть зауваження. Чи сприятиме боротьба з вуличними торговцями чистості на кладовищах — зможемо перевірити за тиждень.

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 24 жовтня, по місту і області (ВІДЕО)

23 Октябрь, 17:34
Розчистили вже майже 23 км річки Мокра Сура – Валентин Резніченко   

Дніпропетровська облдержадміністрація розчищає річку Мокра Сура. Підрядники вже відновили майже 23 км водойми у Дніпровському та Солонянському районах. Глибина тепер

23 Октябрь, 15:47
У Дніпрі демонтували черговий кіоск, у якому продавали спиртне після десятої вечора

23 Октябрь, 15:41
Підготовка до зими: У Дніпрі прочищають дренажно-зливну канаву на Слобожанському проспекті

Посадовець зазначив, що у разі невиконання цих робіт можливе підтоплення проїжджої частини. Загалом на лівому березі Дніпра працює 3 дренажно-зливних

23 Октябрь, 15:32
У Дніпрі відбувся 74-й легкоатлетичний пробіг «Миля миру» (ВІДЕО)

  «Миля миру» у 74-й раз відбулась у Дніпрі. Легкоатлетичний пробіг проводять у місті без перерви з 1944 року. До

22 Октябрь, 17:56
Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр (ВІДЕО)

Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр   Дитячий садок у формі бджолиного вулика тепер є в

22 Октябрь, 17:38
Прогноз погоди на 23 жовтня 2018, Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 17:31
21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книгу та стрічку, присвячені боям за Луганський аеропорт (ВІДЕО)

  21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося 2 заходи - результат співпраці ОДА, Міністерства інформполітики та Дніпровського музею АТО, -

22 Октябрь, 15:40