11 Апрель, 16:42

У Кривому Розі встановили пам’ятник Богородиці (ВІДЕО)

Замість пам’ятника Леніну — Покрова Богородиці. В Кривому Розі на Великодні свята урочисто встановили бронзову статую Божої Матері. Роботи над створенням незвичного образу Заступниці тривали кілька років. В чому унікальність проекту і як його сприйняли віряни? 

Скульптор Володимир Токар помітно хвилюється. Митець вперше в житті створив пам’ятник на християнську тематику. Зізнається: незвичний образ Божої Матері побачив уві сні:

«Покрова воссіяла, як сонце, як космічний вогонь».

Два роки копіткої праці й площа, де колись стояв пам’ятник Леніну, наповнилася новим змістом.

Святий Господи, сохрани».

 

Володимир Токар, скульптор: «В цій композиції я зобразив оце бачення воссіянія сонця, такого космічного вогню. Вона підняла Покрову над людьми, які зібралися».

Свідками урочистої події стали понад півтисячі криворізьких вірян.

Любов, вірянка: “Я очень рада, що открили цей пам’ятник, очень рада. І буду, як приїжджатиму, всєгда молитимуся».

Тамара, вірянка: «Дуже гарна. Хай буде Матір Божа, чим хто-небудь.  Нехай вона нас якось прикриває, дозволяє зберегти наш мир —  і нашому місту, і нам всім».

Радіють появі значущого для кожного християнина пам’ятника й святі отці. В Українській Православній Церкві цю подію назвали «черговим вагомим кроком по відновленню духовності».

Митрополіт Єфрем, керуючий Криворізькою єпархією Української Православної Церкви: “Ми є народ Божий, що ми любимо його Пречисту Матір і молимося їй».

Тим часом місцеві урядники зізнаються: статуя Божої Матері — це не останній подарунок вірянам регіону. На черзі — встановлення у Кривому Розі монумента князю Володимиру Великому та відкриття пам’ятника останньому отаману Запорізької Січі Петру Калнишевському.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов 

Вибір редакції

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол «спамерам» (відео)

Патрульні поліцейські Дніпра програли у футбол "спамерам" Не везе на полі – пощастить у патрулюванні. Поліцейські Дніпропетровщини зійшлись у футбольному

26 Апрель, 16:44
Прогноз погоди на 27 квітня, п’ятницю (ВІДЕО)

26 Апрель, 16:28
На вулицях Дніпра встановлять LED — світильники (коментар)

На вулицях Дніпра встановлять LED - світильники У Дніпрі більше, ніж півсотні вулиць отримають освітлення та сучасні LED — світильники.

26 Апрель, 16:01
Убивцю, що розчленував жінку в Кам’янському, знайшли за добу (коментар)

Убивцю, що розчленував жінку в Кам'янському, знайшли за добу.   У Кам*янському, що на Дніпропетровщині, затримали колишнього тюряжника. Він жорстоко вбив,

26 Апрель, 11:28
Мітинг проти потрійних тарифів за комірне відбувся 25 квітня під міською радою Дніпра (коментар)

Накипіло. 25 квітня під стінами міськради зібралися на мітинг десятки дніпрян. Мітингарі не задоволені тим, що з січня ціни на

25 Апрель, 21:58
Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні (коментар)

Десятий постраждалий в ДТП у Кривому Розі 17 квітня помер у лікарні Кількість загиблих у страшній ДТП, що сталася вранці

25 Апрель, 15:38
Прогноз погоди на 25 квітня, середу (ВІДЕО)

24 Апрель, 17:16
Перший в Україні інклюзивний парк будують у Дніпрі (ВІДЕО)

Зараз на цьому місті, у сквері Героїв біля обласної адміністрації, триває будівництво. Вже за кілька місяців тут відкриється перший в

24 Апрель, 16:14