11 Апрель, 16:42

У Кривому Розі встановили пам’ятник Богородиці (ВІДЕО)

Замість пам’ятника Леніну — Покрова Богородиці. В Кривому Розі на Великодні свята урочисто встановили бронзову статую Божої Матері. Роботи над створенням незвичного образу Заступниці тривали кілька років. В чому унікальність проекту і як його сприйняли віряни? 

Скульптор Володимир Токар помітно хвилюється. Митець вперше в житті створив пам’ятник на християнську тематику. Зізнається: незвичний образ Божої Матері побачив уві сні:

«Покрова воссіяла, як сонце, як космічний вогонь».

Два роки копіткої праці й площа, де колись стояв пам’ятник Леніну, наповнилася новим змістом.

Святий Господи, сохрани».

 

Володимир Токар, скульптор: «В цій композиції я зобразив оце бачення воссіянія сонця, такого космічного вогню. Вона підняла Покрову над людьми, які зібралися».

Свідками урочистої події стали понад півтисячі криворізьких вірян.

Любов, вірянка: “Я очень рада, що открили цей пам’ятник, очень рада. І буду, як приїжджатиму, всєгда молитимуся».

Тамара, вірянка: «Дуже гарна. Хай буде Матір Божа, чим хто-небудь.  Нехай вона нас якось прикриває, дозволяє зберегти наш мир —  і нашому місту, і нам всім».

Радіють появі значущого для кожного християнина пам’ятника й святі отці. В Українській Православній Церкві цю подію назвали «черговим вагомим кроком по відновленню духовності».

Митрополіт Єфрем, керуючий Криворізькою єпархією Української Православної Церкви: “Ми є народ Божий, що ми любимо його Пречисту Матір і молимося їй».

Тим часом місцеві урядники зізнаються: статуя Божої Матері — це не останній подарунок вірянам регіону. На черзі — встановлення у Кривому Розі монумента князю Володимиру Великому та відкриття пам’ятника останньому отаману Запорізької Січі Петру Калнишевському.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов 

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44