11 Апрель, 16:42

У Кривому Розі встановили пам’ятник Богородиці (ВІДЕО)

Замість пам’ятника Леніну — Покрова Богородиці. В Кривому Розі на Великодні свята урочисто встановили бронзову статую Божої Матері. Роботи над створенням незвичного образу Заступниці тривали кілька років. В чому унікальність проекту і як його сприйняли віряни? 

Скульптор Володимир Токар помітно хвилюється. Митець вперше в житті створив пам’ятник на християнську тематику. Зізнається: незвичний образ Божої Матері побачив уві сні:

«Покрова воссіяла, як сонце, як космічний вогонь».

Два роки копіткої праці й площа, де колись стояв пам’ятник Леніну, наповнилася новим змістом.

Святий Господи, сохрани».

 

Володимир Токар, скульптор: «В цій композиції я зобразив оце бачення воссіянія сонця, такого космічного вогню. Вона підняла Покрову над людьми, які зібралися».

Свідками урочистої події стали понад півтисячі криворізьких вірян.

Любов, вірянка: “Я очень рада, що открили цей пам’ятник, очень рада. І буду, як приїжджатиму, всєгда молитимуся».

Тамара, вірянка: «Дуже гарна. Хай буде Матір Божа, чим хто-небудь.  Нехай вона нас якось прикриває, дозволяє зберегти наш мир —  і нашому місту, і нам всім».

Радіють появі значущого для кожного християнина пам’ятника й святі отці. В Українській Православній Церкві цю подію назвали «черговим вагомим кроком по відновленню духовності».

Митрополіт Єфрем, керуючий Криворізькою єпархією Української Православної Церкви: “Ми є народ Божий, що ми любимо його Пречисту Матір і молимося їй».

Тим часом місцеві урядники зізнаються: статуя Божої Матері — це не останній подарунок вірянам регіону. На черзі — встановлення у Кривому Розі монумента князю Володимиру Великому та відкриття пам’ятника останньому отаману Запорізької Січі Петру Калнишевському.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов 

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06