23 Апрель, 17:42

У День пам’яті жінок-мироносиць віряни завітали до каплиці архімандрита Рафаїла (ВІДЕО)

День пам’яті жінок-мироносиць називають православним жіночим днем. У це свято отець Рафаїл зазвичай благословляв людей. Для кожного він готував невеличку ікону, яка мала стати захистом на найближчий рік, а то і на все життя.

Людмила, вірянка: «Жены-мироносицы – православный женский день.  Батюшка всегда нас поздравлял. И обязательно что-то нам дарил – иконочки или сувениры. Обязательно православные. И вот кому что попадётся, всегда была защита. Поздравлял батюшка, всегда говорил: «Я вам желаю крепкой православной веры. Быть всегда верным Богу, и вы никогда об этом не пожалеете. Это истинная православная вера и она всегда защищает и оберегает».

Віряни розповідають: всі православні сувеніри, які давав отець Рафаїл, завжди були актуальні та стосувалися проблем, які займали людей в цей період часу.

Світлана, вірянка: «Вытянула икону, называется «Ника». Я говорю: «Интересно, я Светлана, почему Ника?» Мне говорят: «Ника – это победа. Ты получишь победу». Вот и все. А в принципе да, именно нужные иконы, какие были нужды. Вот такие и иконы. Сейчас ещё не знаю, не вытащила, но просто очень  интересно, но всегда были именно те, которые полезны именно в этот период для нас».

Любов, вірянка із Кам’янського: «Я сегодня брала благословение, на себя взяла и на сестру. И Матронушку вытянула. И она Матронушка. Ну не чудеса ли это?»

Біля його ікони символічно встановили дерев’яну скульптуру корабля, бо за життя, як кажуть парафіяни, отця Рафаїла називали капітаном – за його мужність, знання та досягнення. На ній виклали пригощання для всіх присутніх – крашанки, паски, солодощі, тому що за канонами Великдень святкують 40 днів. Таким чином віряни вшановують його пам’ять і частують гостей.

Владислав, вірянин: «Батюшка мне всегда помогает. Меня всегда он выручает. Когда я у него что-то попрошу – он исполнит. А в знак, когда я это, я пытаюсь ему как-то помочь, молюсь ему».

У мирському житті отця Рафаїла звали Олег Бараник. Він народився на Дніпропетровщині, у колишньому Дніпродзержинську, 29 жовтня 1966 року. Як розповідають його знайомі, від народження священик був під покровом ікони Божої матері «Спорительниця хлібів». Отець Рафаїл спочатку здобув технічну освіту, та з часом змінив її на духовну – закінчив Одеську семінарію і став священиком. Біля моря не залишився – за настановою свого духовного отця служити повернувся на Дніпропетровщину.

Олена, гостя з Кривого Рогу: «Столько проблем, когда там, в городе. Вот и то, и то, а сюда приезжаешь – какая-то лёгкость появляется. И даже как-то все проблемы на второй план. И кажется, что все они сами собой решаться, когда ты приехал сюда».

Священо-Архимандрит Рафаїл похований у селі Єлізарово Солонянського району Дніпропетровської області. До його каплиці віряни намагаються приїжджати кожної неділі зі своїми проблемами, аби попрохати священика про їхнє вирішення. І, як кажуть парафіяни, Архимандрит Рафаїл нікого не залишає без допомоги.

 

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57