27 Апрель, 17:16

У Дніпрі закінчують реконструкцію 10 фасадів у центральній частині міста(ВІДЕО)

Більше року Департамент стратегічного розвитку Дніпра працює над відновленням, реконструкцією та освітленням фасадів історичних будівель міста, облаштуванням їх художньо-естетичних зображень. На сьогоднішній день майже завершені роботи на 10 об’єктах, на стадії проектування знаходяться ще 22. Загалом  до 2021 планують відремонтувати більше 50 будинків з низу проспекта Яворницького — до верху. Які проміжні результати програми міськради — деталі у  сюжеті.

Ремонтувати фасади будинків на проспекті Яворницького почали у 2017 році. За планами мусили відремонтувати 10 об’єктів — не вийшло, бо подекуди довелося відновлювати стіни: деякі будинки стояли без ремонту близько півсотні років.

 

Сергій Рижань, виконроб ремонтних робіт на вул. Вокзальна, 1: «Видимая часть дома, на которую мы посмотрели, было видно только внешние нарушения штукатурки, нарушение защитного слоя. Когда мы начали устанавливать строительные леса, мы столкнулись с тем, что начала разрушаться и сама кирпичная стена. У нас вопрос  заключался уже не только в штукатурке фасада, а и в восстановлении кирпичной стены. Уже капитальный ремонт был необходим этим домам».

Сергій Резнік, директор департаменту стратегічного розвитку інвестицій Дніпровської міськради: «Какие-то дома мы сможем закончить до конца мая, какие-то — до конца июня. До конца июня закончим все».

Аби фасади будинків у Дніпрі виглядали охайно і стильно, мешканцям будинків пропонують самостійно знімати з них кондиціонери, засклені балкони, телевізійні антени та інші надбання цивілізації. Усі будівлі цього списку мають статус цінної історичної забудови, а деякі з них ще і пам’ятники місцевого значення. Встановлювати на них будь-які сторонні конструкції та приладдя — порушення нормативів.

Сергій Резнік, директор департаменту стратегічного розвитку інвестицій Дніпровської міськради: «Пытаемся привести все в соответствие с законом, привести в порядок это все. И под это, даже в части балконов, уже вырабатывается механизм компенсации. В квартиры никто проникать не будет. Будет соблюден законный порядок. То есть и расстекление балконов, и снятие внешних блоков кондиционеров с фасадов — оно будет обязательно произведено».

Сергій Рижань, виконроб ремонтних робіт на вул. Вокзальна, 1: «Как в любом большом европейском городе — там нет на фасаде проводов, кондиционеров, нет застекленных балконов, и люди в принципе с пониманием относятся. Они разрешают снимать кондиционеры, пускают в свои квартиры, чтобы было меньше нам проблем с ремонтов фасадов. Конечно, сталкивались с непониманием — всегда бывает».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53