07 Май, 16:50

Для матерів, дружин та удів атовців у Дніпрі зіграв гурт “TaRuta” (ВІДЕО)

Для матерів, дружин та удів атовців у Дніпрі зіграв гурт “TaRuta”

Більше сотні років тому у США почали відзначати День матері. В Україні свято, згідно із указом президента, з’явилося 10 травня 1999 року. І відтоді, як і у багатьох країнах світу, відзначається у другу неділю травня. Цього року День Матері випадає на 13 число. А відзначати, принаймні у Дніпрі, вже почали.

На святковий захід до Дніпропетровської облдержадміністрації запросили матерів, дружин і родичів загиблих бійців. Як зазначив заступник голови Дніпропетровської ОДА,  аби вкотре нагадати, що ми всі безмежно вдячні за подвиг їх рідних.

Володимир Юрченко, заступник головни Дніпропетровської облдержадміністрації: «К нам на концерт приехали мамы, родственники, близкие ребят, которые отдали свою жизнь за то, что здесь нет «русского мира», за то, что мы живы под солнечным синим небом, можем что-то менять и что-то делать для нашей страны, для наших детей, для нашего будущего».

Гостей зустрічі вітали дитячі колективи міста, співачка Олена Білокінь та київський гурт “TaRuta”. Етно-колектив не вперше виступає для людей, життя яких пов’язане із бойовими діями на сході України. Кажуть, не хотіли робити святковий день сумним. Тож привезли акустичну і загалом веселу програму.

Євген Їжак, гурт “TaRuta”, волонтер: «Обов’язково зіграємо сьогодні пісню “Ангели”. Сьогодні вона прозвучить обов’язково. І це буде єдина сумна пісня за вечір. Все інше — ми будемо піднімати цим родинам настрій. Будемо грати веселі, життєстверджувальні, життєрадісні пісні. Власне, про це нас родини і попросили. В нас є фольк-рок, балада, яка називається “Лелека”. І вона присвячується як раз всім нинішнім і майбутнім матерям. Вона як раз і лірична, і добра».

Оксана Хоружа, відвідувачка: «Для мене День матері — це день, який присвячується своїй матері, яка загибла в АТО. Вона в мене фельдшер. Вона була на передовій. Під час обстрілу загинула прямим попаданням протитанкової ракети в карету швидкої допомоги. На даний момент це викликає тільки сум, сльози і спогади».

Майя Норкіна, відвідувачка: «Я — мама і бабця. Тому це саме важливе для жінки свято. Я би хотіла, щоб наша жінка була більш захищена. А в нас дуже мало захисту для неї і допомоги. Бо це такий труд. Наші хлопці, наші діти, боряться за нашу країну, і матері повинні бути захищені».

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44