07 Май, 17:19

Газорозподільний пункт у стилі Lego. Як молоді дизайнери змінили парк Лазаря Глоби (ВІДЕО)

Нещодавно у Дніпрі з’явилась ініціативна група студентів, яка взялася змінити парк Лазаря Глоби. В руках молоді навіть занедбана будівля газорозподільного пункту перетворилася на кольоровий будиночок у стилі Lego . Адміністрація парку  не проти таких нововведень. А от що надихає самих активістів?

П’ять-шість годин роботи — і на узбіччі парка імені Глоби замість обшарпаної будки височіє Лего-будиночок.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Дети радуются, честно говоря! Мы столько получили комплиментов, столько благодарностей! У нас уже есть свои маленькие фанаты. Такие, пробегают: «Мама, мама, это Lego!»  Очень приятно!

Але спочатку будівлю планували розфарбувати інакше — в стилі пряничного будиночка.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Я думала, что нужно кучу пластика наворотить — все эти конфеты текущие, эти все сладости, шоколадки. Но, к сожалению, это непозволительно с точки зрения безопасности, поскольку это все-таки газораспределительный пункт».

Саме тому серед кольорового конструктора на стінах намалювали попереджувальну табличку: “Обережно — газ!” В роботі волонтери використали яскраві фасадні фарби, що витримують перепади температур, а щоб кольори не вигорали, покрили ще і лаком. Інсталяція — тимчасова, цей газорозподільний пункт через рік планують знести. Це не зупинило активістів: барвистий будиночок — тільки перший крок у розвитку парка Глоби.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Мы готовим фирменный стиль для парка. В рамках этого проекта мы сделали сейчас парку сайт-визитку. Ну, в общем, у нас куча планов! Мы хотим, чтобы люди, которые давно здесь не были, пришли сюда снова».

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Для того, чтобы мы могли реализовать все наши планы, мы хотим максимально больше привлечь различных волонтеров к нам. Для этого не обязательно владеть какими-то специфическими навыками — просто нужно любить это место».

Наразі в команді волонтерів — 17 небайдужих. Здебільшого — це студенти-дизайнери. Але долучитися до ініціативної групи може кожен — на новоспеченому сайті globapark.com. Також там можна залишити власні побажання щодо розвитку паркової зони.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Кто-то скажет: «Я хочу подиум». Кто-то скажет: «Я хочу пляж, насыпьте мне песка!» Идей много, хочется узнать чего именно хотят все, чего хочет большинство — и тогда начать потихонечку это реализовывать«.

Юні волонтери жаліються: ровесників у парку — небагато.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Вижу очень мало молодых людей — нам хочется с Екатерининского бульвара их немножечко перетащить сюда».

Другого червня, зокрема, для молоді активісти проведуть масштабний захід.

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Фестиваль с названием «Лето в парке». Мы просто хотим собрать всех — и детей, и молодежь, и взрослых. Для каждого мы подготовили различные активности: для любителей музыки — музыка, для тех, кто хочет чего-то умного — у нас есть 4 превосходных спикера, которые расскажут о городе. Есть огромный фуд-корт. В планах еще привлечение различных ярмарок украинских брендов, показать кино в парке в этот же день».

Після фестивалю ініціативна група планує безліч заходів, які завершаться новорічною ялинкою 2019.

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44