07 Май, 17:19

Газорозподільний пункт у стилі Lego. Як молоді дизайнери змінили парк Лазаря Глоби (ВІДЕО)

Нещодавно у Дніпрі з’явилась ініціативна група студентів, яка взялася змінити парк Лазаря Глоби. В руках молоді навіть занедбана будівля газорозподільного пункту перетворилася на кольоровий будиночок у стилі Lego . Адміністрація парку  не проти таких нововведень. А от що надихає самих активістів?

П’ять-шість годин роботи — і на узбіччі парка імені Глоби замість обшарпаної будки височіє Лего-будиночок.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Дети радуются, честно говоря! Мы столько получили комплиментов, столько благодарностей! У нас уже есть свои маленькие фанаты. Такие, пробегают: «Мама, мама, это Lego!»  Очень приятно!

Але спочатку будівлю планували розфарбувати інакше — в стилі пряничного будиночка.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Я думала, что нужно кучу пластика наворотить — все эти конфеты текущие, эти все сладости, шоколадки. Но, к сожалению, это непозволительно с точки зрения безопасности, поскольку это все-таки газораспределительный пункт».

Саме тому серед кольорового конструктора на стінах намалювали попереджувальну табличку: “Обережно — газ!” В роботі волонтери використали яскраві фасадні фарби, що витримують перепади температур, а щоб кольори не вигорали, покрили ще і лаком. Інсталяція — тимчасова, цей газорозподільний пункт через рік планують знести. Це не зупинило активістів: барвистий будиночок — тільки перший крок у розвитку парка Глоби.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Мы готовим фирменный стиль для парка. В рамках этого проекта мы сделали сейчас парку сайт-визитку. Ну, в общем, у нас куча планов! Мы хотим, чтобы люди, которые давно здесь не были, пришли сюда снова».

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Для того, чтобы мы могли реализовать все наши планы, мы хотим максимально больше привлечь различных волонтеров к нам. Для этого не обязательно владеть какими-то специфическими навыками — просто нужно любить это место».

Наразі в команді волонтерів — 17 небайдужих. Здебільшого — це студенти-дизайнери. Але долучитися до ініціативної групи може кожен — на новоспеченому сайті globapark.com. Також там можна залишити власні побажання щодо розвитку паркової зони.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Кто-то скажет: «Я хочу подиум». Кто-то скажет: «Я хочу пляж, насыпьте мне песка!» Идей много, хочется узнать чего именно хотят все, чего хочет большинство — и тогда начать потихонечку это реализовывать«.

Юні волонтери жаліються: ровесників у парку — небагато.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Вижу очень мало молодых людей — нам хочется с Екатерининского бульвара их немножечко перетащить сюда».

Другого червня, зокрема, для молоді активісти проведуть масштабний захід.

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Фестиваль с названием «Лето в парке». Мы просто хотим собрать всех — и детей, и молодежь, и взрослых. Для каждого мы подготовили различные активности: для любителей музыки — музыка, для тех, кто хочет чего-то умного — у нас есть 4 превосходных спикера, которые расскажут о городе. Есть огромный фуд-корт. В планах еще привлечение различных ярмарок украинских брендов, показать кино в парке в этот же день».

Після фестивалю ініціативна група планує безліч заходів, які завершаться новорічною ялинкою 2019.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22