07 Май, 17:19

Газорозподільний пункт у стилі Lego. Як молоді дизайнери змінили парк Лазаря Глоби (ВІДЕО)

Нещодавно у Дніпрі з’явилась ініціативна група студентів, яка взялася змінити парк Лазаря Глоби. В руках молоді навіть занедбана будівля газорозподільного пункту перетворилася на кольоровий будиночок у стилі Lego . Адміністрація парку  не проти таких нововведень. А от що надихає самих активістів?

П’ять-шість годин роботи — і на узбіччі парка імені Глоби замість обшарпаної будки височіє Лего-будиночок.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Дети радуются, честно говоря! Мы столько получили комплиментов, столько благодарностей! У нас уже есть свои маленькие фанаты. Такие, пробегают: «Мама, мама, это Lego!»  Очень приятно!

Але спочатку будівлю планували розфарбувати інакше — в стилі пряничного будиночка.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Я думала, что нужно кучу пластика наворотить — все эти конфеты текущие, эти все сладости, шоколадки. Но, к сожалению, это непозволительно с точки зрения безопасности, поскольку это все-таки газораспределительный пункт».

Саме тому серед кольорового конструктора на стінах намалювали попереджувальну табличку: “Обережно — газ!” В роботі волонтери використали яскраві фасадні фарби, що витримують перепади температур, а щоб кольори не вигорали, покрили ще і лаком. Інсталяція — тимчасова, цей газорозподільний пункт через рік планують знести. Це не зупинило активістів: барвистий будиночок — тільки перший крок у розвитку парка Глоби.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Мы готовим фирменный стиль для парка. В рамках этого проекта мы сделали сейчас парку сайт-визитку. Ну, в общем, у нас куча планов! Мы хотим, чтобы люди, которые давно здесь не были, пришли сюда снова».

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Для того, чтобы мы могли реализовать все наши планы, мы хотим максимально больше привлечь различных волонтеров к нам. Для этого не обязательно владеть какими-то специфическими навыками — просто нужно любить это место».

Наразі в команді волонтерів — 17 небайдужих. Здебільшого — це студенти-дизайнери. Але долучитися до ініціативної групи може кожен — на новоспеченому сайті globapark.com. Також там можна залишити власні побажання щодо розвитку паркової зони.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Кто-то скажет: «Я хочу подиум». Кто-то скажет: «Я хочу пляж, насыпьте мне песка!» Идей много, хочется узнать чего именно хотят все, чего хочет большинство — и тогда начать потихонечку это реализовывать«.

Юні волонтери жаліються: ровесників у парку — небагато.

Ліза Басай, волонтерка ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Вижу очень мало молодых людей — нам хочется с Екатерининского бульвара их немножечко перетащить сюда».

Другого червня, зокрема, для молоді активісти проведуть масштабний захід.

Олексій Байдацький, волонтер ініціативної групи з розвитку парку Глоби: «Фестиваль с названием «Лето в парке». Мы просто хотим собрать всех — и детей, и молодежь, и взрослых. Для каждого мы подготовили различные активности: для любителей музыки — музыка, для тех, кто хочет чего-то умного — у нас есть 4 превосходных спикера, которые расскажут о городе. Есть огромный фуд-корт. В планах еще привлечение различных ярмарок украинских брендов, показать кино в парке в этот же день».

Після фестивалю ініціативна група планує безліч заходів, які завершаться новорічною ялинкою 2019.

Вибір редакції

Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19
Німецькі команди українському Елвісу: чемпіонат з багатоборства кінологів у Дніпрі (відео)

Чотирилапі поліцейські: у Дніпрі прошйов чемпіонат з багатоборства кінологів ( Себе показати і на інших подивитися,  кінологи із усієї України

09 Август, 18:38
У Канаді, в Торонто, пройдуть Дні українського кіно

З 29-го серпня у Торонто  вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем'єри спеціальної добірки українських фільмів,

09 Август, 17:35
Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому — світло, кому — воду, кому дитячий майданчик (відео)

Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому - світло, кому - воду, кому дитячий майданчик Водогін у Чаплі, дитячий

07 Август, 15:47
Чемпіонат України з лазер-рану «Лазер-ран сіті тур 2018» відбудеться у Дніпрі у День міста (анонс)

Чемпіонат України з лазер-рану «Лазер-ран сіті тур 2018» відбудеться у дніпрі у День міста Сучасне п’ятиборство включає п’ять різних змагань,

07 Август, 14:26