07 Май, 16:24

«Увага! Спецсигнал!» Спільна операція патрульних і рятувальників у Дніпрі (ВІДЕО)

«Увага! Спецсигнал!» Спільна операція патрульних і рятувальників у Дніпрі, а також відповідь на запитання: чому «швидкі» у Дніпрі почали їздити з маячками та сиренами.  

Зранку 7 травня вулицями Дніпра промчали пожежно-рятувальні машини з увімкненими маячками та сиренами. Від проспекту Гагаріна до проспекту Богдана Хмельницького вони рухались у супроводі патрульних. Спішу заспокоїти: нічого екстраординарного не сталось, це був плановий рейд. Рятувальники таким чином привернули увагу учасників дорожнього руху до особливого статусу оперативно-рятувального транспорту. Наші глядачі помітили і те, що карети швидкої допомоги почали пересуватися з увімкненою сиреною та маячками. Це не просто стурбувало, це багатьох налякало. Та чи варто підозрювати найгірше?

Пан Сергій два роки працює водієм у пожежно-рятувальній частині. Під час рейду діяв так само, як і під час виклику. Бідкається: інші учасники руху часто не надають переваги, адже не думають, що лічені хвилини затримки можуть коштувати комусь життя.

Сергій Сторчеус, старший водій 1 державної пожежно-рятувальної частини м. Дніпро: «Не пропускают довольно часто. Внаглую лезем. Пробуем не создавать аварийные ситуации и внаглую пытаемся пролезть перекрестки. Выезжаем на встречную. Без этого никуда не денешься. Если мы опоздаем на пожар — нас люди просто неправильно поймут. 5-10 минут — это большое количество времени. За 5 минут мы можем потушить. На 5 минут опоздаем — дом сгорит». 

На наших очах 3-є автомобілістів спецтехніку не пропустили. За що двоє отримали штраф, а один — відбувся попередженням.

Олександр Кориш, старшй інспектор відділу безпеки дорожнього руху: «Было выявлено грубых нарушений — 3, непосредственно те, которые не уступили дорогу. Было вынесено 2 постановления по ч.3 ст. 122. Водителям это грозит штрафом в размере 510 грн. Им уже выписаны штрафы. К сожалению, нет повторности. Поэтому в следующий раз водитель также понесет наказание в 510 грн.”

Тим часом дніпряни стурбовані надзвичайною активністю автомобілів швидкої допомоги: увімкнені маячки, і особливо сирени, в нашому прифронтовому місті є сигналом або прибуття поранених, або сигналізують про стихійне лихо чи масштабну ДТП.

Директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф і заспокоїв, і попередив: тепер так буде завжди. Увімкнені звукові спецсигнали швидких — це вимушене нововведення.

Радій Шевченко — директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф: «Сейчас, ввиду некоторого количества ДТП не по вине, а с участием автомобилей скорой помощи — просто сложнее доказать свою правоту. Если там даже не нарушал водитель скорой помощи правила дорожного движения, говорят: «Ты там проехал на красный свет. Должен был быть включен, а не был». То теперь: при посадке бригады в автомобиль — все время включаются маячки, а звук включается крайне редко, для самых экстренных и тяжелых случаев».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22