11 Май, 15:27

Музей АТО отримав новий експонат зі сходу, а в залі обласної спілки художників відкрили виставку бойових артефактів (ВІДЕО)

В єдиному в Україні музеї АТО — новий експонат. Бусик «Фольксваген» прослужив 2-му штурмовому батальйону “Айдар” більше трьох років. Військові кажуть: для автомобілів на передовій — це майже рекорд.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она была, начиная от Луганска — заканчивая Светлодарской дугой. Она проехала с батальоном, считай, весь маршрут, который был. Ее последняя точка дислокации — Светлодарская дуга и непосредственно село Травневое, которое было взято последнее батальоном «Айдар». Вот оттуда она».

Юрій Фанигін, голова робочої групи по створенню музея АТО: «Після того, як його серце зупинилося навіки і він не підлягав відновленню — вони вирішили не здавати його на металобрухт, а передати його нашому музею і увічнити історію свого батальйону і героїку бійців».

У запеклих боях допомагали і надписи з побажаннями — їх рівненські діти залишили в салоні перед бойовим виїздом автомобіля.
Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: “Это все надписи детей. Непосредственно, когда машина направлялась в зону АТО. Они желали солдатам все-все мысли, которые были у детей. Это все расписано детками. На двери, на торпеде».

Для самих бійців “течік” більше ніж просто засіб пересування. На ньому перевозили поранених і продукти, і стріляли — з нього та по ньому.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она действительно много прошла. Эта машина, она должна стоять в музее. Просто должна стоять. Ее должны видеть, должны знать, что есть такой батальон, есть такая рота, есть ребята, которые на ней катались. Пусть эта машина напоминает людям, что есть ребята, которые и служили, и служат».

Не забувати своїх героїв — головна мета виставки, яка відкрилася 10 травня в залі обласної спілки художників на Січеславській набережній. Експонати — справжні бойові артефакти — зброя, рештки одягу, прошиті кулями бронежелети та каски, які за роки війни назбирали організації “Пошук-Дніпро” та “Чорний тюльпан”.

Андрій Біжко, керівник пошукової організації “Пошук-Дніпро”, організатор: «Кожні річ збиралася нашими пошуковцями дніпровськими. І до певного часу ці речі зберігалися у ящиках. Я для себе зрозумів, що у ящиках ці речі не повинні лежати. Люди повинні їх бачити».

Андрій Пікуш, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України: «Такі виставки для нас є дуже важливими, актуальними. Поскільки часом за суєтним, побутовим життям, ми забуваємо про те, що кожної хвилини кращі сини, молоді хлопці та і різного віку там люди — боронять наші рубежі від країни-агресора».

Є тут і 8 картин місцевого художника Юрія Сосни. Працював над полотнами рік. Натхнення, каже автор, прийшло після перегляду тематичної сторінки у соцмережі. Емоції переповнювали та просилися на полотно.

Юрій Сосна, художник: «Я увидел эти ужасы, которые там выставлены. Я не смог остаться равнодушным. Я понял, что я не смогу просто не писать. Наверное, те люди, которых я там увидел, те герои, которые там были, на этих фотографиях — их дух, наверное, дал какой-то посыл. Благодаря этим людям, которые погибли — я пришел к этой теме».

Перші відвідувачі зізнаються: експонати дуже вразили.

Іван, відвідувач: «Це необхідно, як знак оклику. Бо багато хто із людей не відчуває, що в країні йде війна».

Вікторія, солдат ЗСУ, відвідувачка: «Це хоч якось може показати людям те, що там є».

Юрій, член групи “Пошук-Дніпро”, відвідувач: «Все, що тут є — пропахло війною. І кожна річ — унікальна. Це морально складно. Це взагалі. Я не знаю. Це просто не передати».

Виставка в залі обласної спілки художників на Січеславській Набережній працюватиме ще місяць.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22