11 Май, 15:27

Музей АТО отримав новий експонат зі сходу, а в залі обласної спілки художників відкрили виставку бойових артефактів (ВІДЕО)

В єдиному в Україні музеї АТО — новий експонат. Бусик «Фольксваген» прослужив 2-му штурмовому батальйону “Айдар” більше трьох років. Військові кажуть: для автомобілів на передовій — це майже рекорд.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она была, начиная от Луганска — заканчивая Светлодарской дугой. Она проехала с батальоном, считай, весь маршрут, который был. Ее последняя точка дислокации — Светлодарская дуга и непосредственно село Травневое, которое было взято последнее батальоном «Айдар». Вот оттуда она».

Юрій Фанигін, голова робочої групи по створенню музея АТО: «Після того, як його серце зупинилося навіки і він не підлягав відновленню — вони вирішили не здавати його на металобрухт, а передати його нашому музею і увічнити історію свого батальйону і героїку бійців».

У запеклих боях допомагали і надписи з побажаннями — їх рівненські діти залишили в салоні перед бойовим виїздом автомобіля.
Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: “Это все надписи детей. Непосредственно, когда машина направлялась в зону АТО. Они желали солдатам все-все мысли, которые были у детей. Это все расписано детками. На двери, на торпеде».

Для самих бійців “течік” більше ніж просто засіб пересування. На ньому перевозили поранених і продукти, і стріляли — з нього та по ньому.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она действительно много прошла. Эта машина, она должна стоять в музее. Просто должна стоять. Ее должны видеть, должны знать, что есть такой батальон, есть такая рота, есть ребята, которые на ней катались. Пусть эта машина напоминает людям, что есть ребята, которые и служили, и служат».

Не забувати своїх героїв — головна мета виставки, яка відкрилася 10 травня в залі обласної спілки художників на Січеславській набережній. Експонати — справжні бойові артефакти — зброя, рештки одягу, прошиті кулями бронежелети та каски, які за роки війни назбирали організації “Пошук-Дніпро” та “Чорний тюльпан”.

Андрій Біжко, керівник пошукової організації “Пошук-Дніпро”, організатор: «Кожні річ збиралася нашими пошуковцями дніпровськими. І до певного часу ці речі зберігалися у ящиках. Я для себе зрозумів, що у ящиках ці речі не повинні лежати. Люди повинні їх бачити».

Андрій Пікуш, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України: «Такі виставки для нас є дуже важливими, актуальними. Поскільки часом за суєтним, побутовим життям, ми забуваємо про те, що кожної хвилини кращі сини, молоді хлопці та і різного віку там люди — боронять наші рубежі від країни-агресора».

Є тут і 8 картин місцевого художника Юрія Сосни. Працював над полотнами рік. Натхнення, каже автор, прийшло після перегляду тематичної сторінки у соцмережі. Емоції переповнювали та просилися на полотно.

Юрій Сосна, художник: «Я увидел эти ужасы, которые там выставлены. Я не смог остаться равнодушным. Я понял, что я не смогу просто не писать. Наверное, те люди, которых я там увидел, те герои, которые там были, на этих фотографиях — их дух, наверное, дал какой-то посыл. Благодаря этим людям, которые погибли — я пришел к этой теме».

Перші відвідувачі зізнаються: експонати дуже вразили.

Іван, відвідувач: «Це необхідно, як знак оклику. Бо багато хто із людей не відчуває, що в країні йде війна».

Вікторія, солдат ЗСУ, відвідувачка: «Це хоч якось може показати людям те, що там є».

Юрій, член групи “Пошук-Дніпро”, відвідувач: «Все, що тут є — пропахло війною. І кожна річ — унікальна. Це морально складно. Це взагалі. Я не знаю. Це просто не передати».

Виставка в залі обласної спілки художників на Січеславській Набережній працюватиме ще місяць.

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44