11 Май, 15:27

Музей АТО отримав новий експонат зі сходу, а в залі обласної спілки художників відкрили виставку бойових артефактів (ВІДЕО)

В єдиному в Україні музеї АТО — новий експонат. Бусик «Фольксваген» прослужив 2-му штурмовому батальйону “Айдар” більше трьох років. Військові кажуть: для автомобілів на передовій — це майже рекорд.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она была, начиная от Луганска — заканчивая Светлодарской дугой. Она проехала с батальоном, считай, весь маршрут, который был. Ее последняя точка дислокации — Светлодарская дуга и непосредственно село Травневое, которое было взято последнее батальоном «Айдар». Вот оттуда она».

Юрій Фанигін, голова робочої групи по створенню музея АТО: «Після того, як його серце зупинилося навіки і він не підлягав відновленню — вони вирішили не здавати його на металобрухт, а передати його нашому музею і увічнити історію свого батальйону і героїку бійців».

У запеклих боях допомагали і надписи з побажаннями — їх рівненські діти залишили в салоні перед бойовим виїздом автомобіля.
Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: “Это все надписи детей. Непосредственно, когда машина направлялась в зону АТО. Они желали солдатам все-все мысли, которые были у детей. Это все расписано детками. На двери, на торпеде».

Для самих бійців “течік” більше ніж просто засіб пересування. На ньому перевозили поранених і продукти, і стріляли — з нього та по ньому.

Максим “Паштет” Пащенко, боєць батальйону “Айдар” 2-ї штурмової Афганської роти: «Она действительно много прошла. Эта машина, она должна стоять в музее. Просто должна стоять. Ее должны видеть, должны знать, что есть такой батальон, есть такая рота, есть ребята, которые на ней катались. Пусть эта машина напоминает людям, что есть ребята, которые и служили, и служат».

Не забувати своїх героїв — головна мета виставки, яка відкрилася 10 травня в залі обласної спілки художників на Січеславській набережній. Експонати — справжні бойові артефакти — зброя, рештки одягу, прошиті кулями бронежелети та каски, які за роки війни назбирали організації “Пошук-Дніпро” та “Чорний тюльпан”.

Андрій Біжко, керівник пошукової організації “Пошук-Дніпро”, організатор: «Кожні річ збиралася нашими пошуковцями дніпровськими. І до певного часу ці речі зберігалися у ящиках. Я для себе зрозумів, що у ящиках ці речі не повинні лежати. Люди повинні їх бачити».

Андрій Пікуш, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України: «Такі виставки для нас є дуже важливими, актуальними. Поскільки часом за суєтним, побутовим життям, ми забуваємо про те, що кожної хвилини кращі сини, молоді хлопці та і різного віку там люди — боронять наші рубежі від країни-агресора».

Є тут і 8 картин місцевого художника Юрія Сосни. Працював над полотнами рік. Натхнення, каже автор, прийшло після перегляду тематичної сторінки у соцмережі. Емоції переповнювали та просилися на полотно.

Юрій Сосна, художник: «Я увидел эти ужасы, которые там выставлены. Я не смог остаться равнодушным. Я понял, что я не смогу просто не писать. Наверное, те люди, которых я там увидел, те герои, которые там были, на этих фотографиях — их дух, наверное, дал какой-то посыл. Благодаря этим людям, которые погибли — я пришел к этой теме».

Перші відвідувачі зізнаються: експонати дуже вразили.

Іван, відвідувач: «Це необхідно, як знак оклику. Бо багато хто із людей не відчуває, що в країні йде війна».

Вікторія, солдат ЗСУ, відвідувачка: «Це хоч якось може показати людям те, що там є».

Юрій, член групи “Пошук-Дніпро”, відвідувач: «Все, що тут є — пропахло війною. І кожна річ — унікальна. Це морально складно. Це взагалі. Я не знаю. Це просто не передати».

Виставка в залі обласної спілки художників на Січеславській Набережній працюватиме ще місяць.

Вибір редакції

23 травня без води у Дніпрі раптом залишилось більше 300 тисяч людей (КОМЕНТАР)

23 травня без води у Дніпрі раптом залишилось більше 300 тисяч людей - прорвало магістральний трубопровід. Аварія серйозна – вода

23 Май, 21:43
Як у Дніпровській міський раді «Прозорро» відміняли — результати 32-ї чергової сесії (ВІДЕО)

  Основним питанням чергової сесії Дніпровської міськради стало збільшення порогу державних закупівель у системі "Прозорро". Йдеться про межу у 200

23 Май, 17:55
Школярі з Дніпра стали призерами міжнародної олімпіади з інформатики (ВІДЕО)

Із 10 по 14 травня в румунському місті Бухарест пройшов Міжнародний конкурс комп'ютерних проектів “Інформатрікс”. У ньому взяли участь 600

23 Май, 17:40
Вітряки, експерименти з хімії та знахідки археологів. Жвава “Ніч науки” пройшла у Дніпрі (ВІДЕО)

“Ніч науки” у Дніпрі. 22 травня вона відбулась уже вдруге. Цього разу захід, покликаний популяризувати наукову та винахідницьку роботу, провели

23 Май, 17:12
24 травня абітурієнти України складатимуть ЗНО з української мови

Зовнішнє незалежне оцінювання – у розпалі. Позаду – математика. Вже завтра, 24 травня, абітурієнти області складатимуть українську мову. Деталі під

23 Май, 14:56
За підтримки посольства США, у Дніпрі проводять тренінг з медіаграмотності (ВІДЕО)

  Ганна Льога, вчителька англійської мови, тренерка проекту: «Прочитайте, зрозумійте, проаналізуйте і створіть свою думку». Тренерка проекту Ганна перераховує основні пункти

23 Май, 14:40
Починати з себе: Філатов домігся зрівняння вартості закупівель у ProZorro для депутатів і виконавчих органів

На 32-й черговій сесії Дніпровської міської ради мер Борис Філатов вніс як невідкладне питання про закупівлі через електронну систему ProZorro

23 Май, 13:58
У Дніпрі заборонили продаж алкоголю в нічний час

У Дніпрі запровадили заборону на роздрібну торгівлю алкоголем у нічний час. Під табу потрапляють пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої

23 Май, 13:49