18 Май, 17:59

Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe» (ВІДЕО)

Багато хто, особливо зранку, не уявляє життя без кави. А взяти в кав’ярні горнятко цього напою з собою стало звичкою більшості дніпрян. Але вони не знають, що таким чином завдають шкоди не лише довкіллю, а собі. Проте представники організації “Ти потрібен Україні” мають альтернативне вирішення проблеми — проект “Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe”.  У чому він полягає?

«Eco friendly cafe»— екологічний проект, який стартував у Черкасах і розповсюджується на всю країну. Полтава, Львів, Вишгород — наше Дніпро ось-ось поповнить цей список. Мета проекту — захистити навколишнє середовище та здоров’я кавоманів. Головною загрозою вважають саме ці, начебто екологічні, паперові горнятка.

Марія Токар — член ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Проблема в тому, що стаканчики паперові, вони, здається, як екологічні, але вони мають невеличку пропіленову плівку, яка не дає, яка ускладнює переробку».

Більше того, пластмасова кришка при нагріванні виділяє канцерогени, а це шкода здоров’ю людини. Активістки запропонували вирішення цих проблем за раз — просто приходити за кавою зі своєю чашкою. Це не лише корисно, а і вигідно, навіть для власників кав’ярень — споживачі отримають невелику знижку в ціну паперового горнятка, а заклад — рекламу від організаторів екоруху.

Лілія Верьовкіна — голова ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Може бути 10 людей, може бути на все місто 20 людей, які прийдуть зі своїми чашками. Для них це невеликий кошт, тобто може бути це 20 гривень, які вони взагалі витратять на це, ну, якесь кафе. А в цей час вони отримують рекламу безоплатну, на яку вони витрачають і 10, і 20, і 30 тисяч».

Станіслав Пивонос — журналіст: «А чи готові кав’ярні долучитися до такого екоруху? Аби перевірити, я навіть озброївся — власною чашкою. Тож рушаймо!”

Альона Гауба — бариста: «Власне, вибір клієнта, нашого гостя, зробити каву з собою, у свій об’ємчик. Йомкість — це не проблема для нас».

А поки роблять каву, ми спитали відвідувачів, чи знають вони щось про цю акцію. Наталя каву не п’є, проте вважає проект гідною справою.

Наталя — відвідувачка: «Хорошо! Вообще, по мне любые акции хороши. Когда акции есть, они привлекают больше людей. Можно в эту акцию познакомиться с разными изготовителями, баристами, как работают. Это хорошее дело, когда акции проводятся».

Інна Павутина — бариста: «Ми приймаємо всіх відвідувачів, які приходять зі своєю тарою — це не проблема. Всі приготуємо, напоями».

Сергій — відвідувач: «Про акцию такую, конечно же, не слышал, но я периодически, там, зимой особенно, — у меня есть там чашка-термос, я иногда прихожу со своей чашкой, туда наливаю кофе, горяченький всегда«.

Також є думки, що цей кавовий екорух не має сенсу.

Станіслав — відвідувач: «Это не принципиально само по себе. То есть стаканчики у них, в основном, биоразлагаемые, вот. А со своим стаканом приходить… не вижу смысла».

Заклади, які підтримують цей проект, маркують відповідними наклейками. Але, як виявилося, місцеві кав’ярні і так охоче йдуть на прохання клієнта заварити каву у своїй тарі.

Вибір редакції

Суспільство без бар’єрів: У Дніпрі до Дня захисту дітей влаштують інклюзивний фестиваль

2 червня у Дніпрі відбудеться інклюзивний фестиваль до Дня захисту дітей. На Монастирському острові для юних містян підготували розважальну програму,

27 Май, 15:11
Останній дзвінок у 12-й гімназії Дніпра: як настрій у випускників? (КОМЕНТАР)

В Україні залунали «останні дзвоники» - саме так, бо дату закінчення навчального року кожен заклад середньої освіти тепер може вибрати

24 Май, 19:15
Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на

24 Май, 18:02
Міжнародні турніри, марафони та масштабні фестивалі: У Дніпрі розпочинається сезон яскравих вражень

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. За словами кандидата соціологічних наук, члена Соціологічної асоціації України,

24 Май, 14:02
Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09