18 Май, 17:59

Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe» (ВІДЕО)

Багато хто, особливо зранку, не уявляє життя без кави. А взяти в кав’ярні горнятко цього напою з собою стало звичкою більшості дніпрян. Але вони не знають, що таким чином завдають шкоди не лише довкіллю, а собі. Проте представники організації “Ти потрібен Україні” мають альтернативне вирішення проблеми — проект “Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe”.  У чому він полягає?

«Eco friendly cafe»— екологічний проект, який стартував у Черкасах і розповсюджується на всю країну. Полтава, Львів, Вишгород — наше Дніпро ось-ось поповнить цей список. Мета проекту — захистити навколишнє середовище та здоров’я кавоманів. Головною загрозою вважають саме ці, начебто екологічні, паперові горнятка.

Марія Токар — член ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Проблема в тому, що стаканчики паперові, вони, здається, як екологічні, але вони мають невеличку пропіленову плівку, яка не дає, яка ускладнює переробку».

Більше того, пластмасова кришка при нагріванні виділяє канцерогени, а це шкода здоров’ю людини. Активістки запропонували вирішення цих проблем за раз — просто приходити за кавою зі своєю чашкою. Це не лише корисно, а і вигідно, навіть для власників кав’ярень — споживачі отримають невелику знижку в ціну паперового горнятка, а заклад — рекламу від організаторів екоруху.

Лілія Верьовкіна — голова ГО “Ти потрібен Україні”, керівник екологічного напрямку: «Може бути 10 людей, може бути на все місто 20 людей, які прийдуть зі своїми чашками. Для них це невеликий кошт, тобто може бути це 20 гривень, які вони взагалі витратять на це, ну, якесь кафе. А в цей час вони отримують рекламу безоплатну, на яку вони витрачають і 10, і 20, і 30 тисяч».

Станіслав Пивонос — журналіст: «А чи готові кав’ярні долучитися до такого екоруху? Аби перевірити, я навіть озброївся — власною чашкою. Тож рушаймо!”

Альона Гауба — бариста: «Власне, вибір клієнта, нашого гостя, зробити каву з собою, у свій об’ємчик. Йомкість — це не проблема для нас».

А поки роблять каву, ми спитали відвідувачів, чи знають вони щось про цю акцію. Наталя каву не п’є, проте вважає проект гідною справою.

Наталя — відвідувачка: «Хорошо! Вообще, по мне любые акции хороши. Когда акции есть, они привлекают больше людей. Можно в эту акцию познакомиться с разными изготовителями, баристами, как работают. Это хорошее дело, когда акции проводятся».

Інна Павутина — бариста: «Ми приймаємо всіх відвідувачів, які приходять зі своєю тарою — це не проблема. Всі приготуємо, напоями».

Сергій — відвідувач: «Про акцию такую, конечно же, не слышал, но я периодически, там, зимой особенно, — у меня есть там чашка-термос, я иногда прихожу со своей чашкой, туда наливаю кофе, горяченький всегда«.

Також є думки, що цей кавовий екорух не має сенсу.

Станіслав — відвідувач: «Это не принципиально само по себе. То есть стаканчики у них, в основном, биоразлагаемые, вот. А со своим стаканом приходить… не вижу смысла».

Заклади, які підтримують цей проект, маркують відповідними наклейками. Але, як виявилося, місцеві кав’ярні і так охоче йдуть на прохання клієнта заварити каву у своїй тарі.

Вибір редакції

Міськрада оголосила тендер на чистку зливової каналізації

На суму до 32 млн 930 тис 158 грн департамент благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра закупить послуги з утримання об'єктів

19 Август, 16:59
Увага! 19 серпня 2019 року з 22:00 призупиняється рух трамваїв по пр. Пушкіна

У зв’язку з цим маршрути №№ 5,12 закінчать свою роботу раніше, повідомляють в КП «Дніпровський електротранспорт». Останні відправлення трамваїв з

19 Август, 16:44
Близько 40% клієнтів «Дніпрогазу» користуються онлайн-сервісом «особистий кабінет»

У поточному році кількість зареєстрованих клієнтів збільшилася більш ніж на 15 тисяч. З початку року понад 15 тисяч споживачів газу

19 Август, 16:20
У Дніпрі ремонтують 6 доріг

19 серпня одночасно ведуться роботи на 6 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради. Десь робочі

19 Август, 15:48
Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати про війну на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться перший DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23