21 Май, 17:04

Ім’ям Данила Дідіка, що загинув у 2014 в Харкові, назвали спортивну школу в Покрові (ВІДЕО)

27 квітня 2018 Покровська міська рада ухвалила рішення про присвоєння дитячо-юнацькій спортивній школі міста Покров ім’я Данила Дідика. Юний харків’янин займався плаванням, вільною боротьбою, дзюдо, самбо, грав у дитячій футбольній команді харківського “Металісту”. Був учасником фанатського і патріотичного руху в Харкові, не обходилася без нього жодна проукраїнська акція в місті. 22 лютого 2014 року Даня йшов попереду колони активістів ходи на підтримку єдності України. Через 100 метрів пролунав вибух. Загинули четверо, серед них 15-річний Данило. 18 травня 18 року меморіальна дошка з його іменем з’явилася на спортивній школі.

Спочатку школу назвали іменем Данила Дідика, а тепер і встновили пам’ятну дошку на його честь. Директорка закладу розповіла: історію Дані в Покрові дізналися на презентації книги Руслана Горового “1001 ніч війни”. Доля хлопця зачепила як його однолітків, так і старших — тож стали дізнаватися про нього більше.

Ірина Бакієва, директорка комунального позашкільного закладу ДЮСШ ім. Данила Дідика: “Ми почули історію Дані Дідика від письменника Руслана Горового, який у нас в місті презентував свою книгу. І нас ця історія зачепила, кожного з нас. Думки різні, але ж більша частина і батьків, і жителів міста підтримали цю ідею. Про це було написано і в міській газеті, і на нашому сайті. І люди могли висловити свою думку».

Валерія Боєва, помічниця покровського міського голови: «Ми проводили інформаційну кампанію. Розказували про Даню всім дітям, в основному — старшим класам. Це все було направлено на дітей. Ми намагалися розказати не про смерть Дані, а про його життя — який він був, чим займався, які мав життєві принципи».

На церемонію відкриття до Покрову приїхав батько Данила та харківські активісти. Кажуть, дивне відчуття, коли в місті, в якому сам хлопець не бував — називають спортивну школу його ім’ям, а в його рідному місті — не виходить.

Альона Соловйова, волонтерка: «Очень многие люди в Харькове — за. Мы собирали подписи, подписывали петицию по поводу присвоения школе, в которой он учился, его имени. В кратчайшие сроки петицию подписали тысячи человек. И только лишь потому, что приостановили — за 6 дней 5 тысяч человек подписали петицию».

Андрій Дідик, батько Данила Дідика: «Очень приятно, когда город, в котором Даня даже не был никогда, но вот настолько приняли и пропустили через себя событие, которое произошло. Могу вам сказать, что в Харькове тоже большое количество людей помнит, поддерживает память о Дане. Но иногда бывает, что это зависит от одного-двух человек, которые просто пытаются противостоять тысячам людей, которые хотели бы назвать. Я рад, что в городе Покров нет этого».

Вихованці Покровської спортивної школи — чемпіони світу по дзюдо та самбо, треті в світі зі спортивної гімнастики. Тепер у них є свій герой, теж спортсмен, відданий команді та батьківщині. Дорослі певні: Данило Дідик — гідний орієнтир для сучасних українських підлітків.

Ірина Бакієва, директорка комунального позашкільного закладу ДЮСШ ім. Данила Дідика: «Для мене особисто він уособлює сьогодняшніх підлітків, які не є такими, якими ми хочемо їх бачити. Він має свою думку. Ми навіть у колективі переглянули своє відношення до наших вихованців. Іноді ми можемо їх зупиняти, розповідати, що так не потрібно робити, але вони мають свою думку і ми стали до них більше прислухатися».

Олена Соловйова, волонтерка: «Даня своим примером показал,что нельзя быть безразличным. Нужно иметь свою позицию, надо любить свою страну и бороться за нее. Это очень важно. Это память будущим поколениям. Память для нас, для родителей. Это очень важно».

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45