21 Май, 18:12

«Валити не можна лишатися». Як дніпровські активісти разом з міністром охорони здоров’я ставили кому у реченні(ВІДЕО)

“Валить нельзя остаться”. Форум із такою назвою пройшов у Дніпрі 19 травня. Мета заходу — мотивувати аудиторію до нових звершень і показати, що можна бути успішним в Україні, а не тільки за кордоном. Для цього 10 спікерів національного масштабу розповідали історії успіху власних проектів. Серед них — Уляна Супрун, міністерка охорони здоров’я України…

300 слухачів та 8 годин мотиваційних доповідей. Форум “Валить нельзя остаться” пройшов у Дніпрі вдруге.

Артем Романюков, організатор форуму “Валить нельзя остаться”: «В этом году проводим его с тем же лозунгом, с тем же слоганом — «Перемены сами не наступят». Само название Валить нельзя остатьсяговорит за себя: будем ставить запятую сегодня — ясно, что мы хотим, чтобы она стояла после «нельзя».

У режимі нон-стоп десятка успішних українців розповідала як своїми силами домогтися давно обіцяного “покращення”. Серед спікерів — представники державного, громадського та бізнесового секторів, зокрема, засновник відомого сайту з пошуку роботи, заступник міністра економічного розвитку та міністерка охорони здоров’я України. Від Уляни Супрун гості форуму почули про свіжі успіхи медичної реформи.

Уляна Супрун, міністерка охорони здоров’я України: «Вже в Україні є 6 тисяч лікарів до сьогоднішнього дня, які набрали своїх пацієнтів. Це є 900 педіатрів, 1800 сімейних лікарів і 2000 терапевтів. Зараз вони далі отримують ту саму зарплату, але від першого липня ті, які вже зайшли, підписали договір із Національною службою здоров’я, їхній медичний заклад зайшов у нову систему фінансування — вони будуть отримувати за кожну декларацію, за кожного пацієнта більше коштів».

Макс Нефьодов приїхав на форум запросити нові обличчя на державну службу. Його ідея в тому, що не треба боятися влади чи ображатися на неї — можна стати її частиною та змінити країну.

Макс Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі: «Такого окна возможностей, которое есть сейчас, не было точно у прошлых поколений. У нас есть возможность не просто провести какие-то реформы,  в смысле,  — небольшие улучшения, у нас есть возможность сейчас переизобрести страну!»

Артур Міхно ділився власним досвідом успіху. Його сайт з пошуку роботи, родом з Дніпропетровщини, став загальнонаціональним.

Артур Міхно, засновник відомого сайту з пошуку роботи: «На данный момент ежедневная посещаемость — порядка 400 тысяч пользователей. В месяц это, как правило, несколько миллионов уникальных пользователей. И мой доклад будет на тему: «Как построить большую IT-компанию, не меняя места жительства».

Слухачів на форумі — аж три сотні. Переважно підприємці, бізнесмени, менеджери, громадські діячі та місцеві політики. Квиток для них коштував 390 гривень. Це благодійний внесок за бажанням, який гості заходу могли і не сплачувати.

Артем Романюков, організатор форуму “Валить нельзя остаться”: «В прошлом году мы собирали тоже 390 гривен с посетителя, и отправляли их в фонд «Таблеточка», на помощь онкобольным детям. Сегодня все сборы, которые мы соберем, мы переводим на GoGlobal».

Оксана Нечипоренко, директорка громадської ініціативи GoGlobal: «В 2016 році ми стартували такою ініціативою, яка називається GoGlobal, — з промоції просування вивчення іноземних мов в Україні. Можливо, ви чули, що 2016 рік був роком англійської мови в Україні — це була наша ініціатива».

Проект, на який підуть кошти тепер, називається GoCamp. У 2016 році він стартував зі ста шкіл по всіх куточках України та об’єднав 9 тисяч дітей. Наступного року ідея виросла в 6 разів. Англійську з носіями мови вивчали вже 60 тисяч школярів. Про успіх проекту Оксана Нечипоренко розповіла слухачам форуму, як одна зі спікерів.

Оксана Нечипоренко, директорка громадської ініціативи GoGlobal: «Ми влітку перетворюємо школи на безкоштовні для дітей літні мовні табори з міжнародними волонтерами. Відповідно, ми вчимо вчителів як правильно викладати по-модерновому, через ігри, через комунікацію. Не отак, а цікаво, через проекти».

Гроші, зібрані на форумі, підуть на канцелярію для шкіл та розміщення волонтерів-іноземців, які приїжджають навчати малечу. Студентам і учасникам бойових дій квитки на “Валить нельзя остаться” — безкоштовні. Наступного року захід планують повторити — вже з іншими зірковими доповідачами.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Останній дзвінок у 12-й гімназії Дніпра: як настрій у випускників? (КОМЕНТАР)

В Україні залунали «останні дзвоники» - саме так, бо дату закінчення навчального року кожен заклад середньої освіти тепер може вибрати

24 Май, 19:15
Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на

24 Май, 18:02
Міжнародні турніри, марафони та масштабні фестивалі: У Дніпрі розпочинається сезон яскравих вражень

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. За словами кандидата соціологічних наук, члена Соціологічної асоціації України,

24 Май, 14:02
Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09
Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації

Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації У середу, 22 травня, депутати Дніпровської міської ради

23 Май, 15:01