21 Май, 18:12

«Валити не можна лишатися». Як дніпровські активісти разом з міністром охорони здоров’я ставили кому у реченні(ВІДЕО)

“Валить нельзя остаться”. Форум із такою назвою пройшов у Дніпрі 19 травня. Мета заходу — мотивувати аудиторію до нових звершень і показати, що можна бути успішним в Україні, а не тільки за кордоном. Для цього 10 спікерів національного масштабу розповідали історії успіху власних проектів. Серед них — Уляна Супрун, міністерка охорони здоров’я України…

300 слухачів та 8 годин мотиваційних доповідей. Форум “Валить нельзя остаться” пройшов у Дніпрі вдруге.

Артем Романюков, організатор форуму “Валить нельзя остаться”: «В этом году проводим его с тем же лозунгом, с тем же слоганом — «Перемены сами не наступят». Само название Валить нельзя остатьсяговорит за себя: будем ставить запятую сегодня — ясно, что мы хотим, чтобы она стояла после «нельзя».

У режимі нон-стоп десятка успішних українців розповідала як своїми силами домогтися давно обіцяного “покращення”. Серед спікерів — представники державного, громадського та бізнесового секторів, зокрема, засновник відомого сайту з пошуку роботи, заступник міністра економічного розвитку та міністерка охорони здоров’я України. Від Уляни Супрун гості форуму почули про свіжі успіхи медичної реформи.

Уляна Супрун, міністерка охорони здоров’я України: «Вже в Україні є 6 тисяч лікарів до сьогоднішнього дня, які набрали своїх пацієнтів. Це є 900 педіатрів, 1800 сімейних лікарів і 2000 терапевтів. Зараз вони далі отримують ту саму зарплату, але від першого липня ті, які вже зайшли, підписали договір із Національною службою здоров’я, їхній медичний заклад зайшов у нову систему фінансування — вони будуть отримувати за кожну декларацію, за кожного пацієнта більше коштів».

Макс Нефьодов приїхав на форум запросити нові обличчя на державну службу. Його ідея в тому, що не треба боятися влади чи ображатися на неї — можна стати її частиною та змінити країну.

Макс Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі: «Такого окна возможностей, которое есть сейчас, не было точно у прошлых поколений. У нас есть возможность не просто провести какие-то реформы,  в смысле,  — небольшие улучшения, у нас есть возможность сейчас переизобрести страну!»

Артур Міхно ділився власним досвідом успіху. Його сайт з пошуку роботи, родом з Дніпропетровщини, став загальнонаціональним.

Артур Міхно, засновник відомого сайту з пошуку роботи: «На данный момент ежедневная посещаемость — порядка 400 тысяч пользователей. В месяц это, как правило, несколько миллионов уникальных пользователей. И мой доклад будет на тему: «Как построить большую IT-компанию, не меняя места жительства».

Слухачів на форумі — аж три сотні. Переважно підприємці, бізнесмени, менеджери, громадські діячі та місцеві політики. Квиток для них коштував 390 гривень. Це благодійний внесок за бажанням, який гості заходу могли і не сплачувати.

Артем Романюков, організатор форуму “Валить нельзя остаться”: «В прошлом году мы собирали тоже 390 гривен с посетителя, и отправляли их в фонд «Таблеточка», на помощь онкобольным детям. Сегодня все сборы, которые мы соберем, мы переводим на GoGlobal».

Оксана Нечипоренко, директорка громадської ініціативи GoGlobal: «В 2016 році ми стартували такою ініціативою, яка називається GoGlobal, — з промоції просування вивчення іноземних мов в Україні. Можливо, ви чули, що 2016 рік був роком англійської мови в Україні — це була наша ініціатива».

Проект, на який підуть кошти тепер, називається GoCamp. У 2016 році він стартував зі ста шкіл по всіх куточках України та об’єднав 9 тисяч дітей. Наступного року ідея виросла в 6 разів. Англійську з носіями мови вивчали вже 60 тисяч школярів. Про успіх проекту Оксана Нечипоренко розповіла слухачам форуму, як одна зі спікерів.

Оксана Нечипоренко, директорка громадської ініціативи GoGlobal: «Ми влітку перетворюємо школи на безкоштовні для дітей літні мовні табори з міжнародними волонтерами. Відповідно, ми вчимо вчителів як правильно викладати по-модерновому, через ігри, через комунікацію. Не отак, а цікаво, через проекти».

Гроші, зібрані на форумі, підуть на канцелярію для шкіл та розміщення волонтерів-іноземців, які приїжджають навчати малечу. Студентам і учасникам бойових дій квитки на “Валить нельзя остаться” — безкоштовні. Наступного року захід планують повторити — вже з іншими зірковими доповідачами.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45