22 Май, 18:05

Дводенний туристичний хаб для представників ОТГ організували в програмі USAID DOBRE (ВІДЕО)

Дводенний туристичний хаб для представників ОТГ організували в програмі USAID DOBRE Підтримати туризм. На Херсонщині влаштували дводенний туристичний хаб для сільських мешканців. Організували зустріч — програма USAID DOBRE, що працює з об’єднаними територіальними громадами зі всієї України. Представники ОТГ вчилися як зробити привабливими для туристів свої місцеві пам’ятки і заробляти на цьому кошти для розвитку власної громади. Своїм досвідом обмінювалися майже 300 учасників із 7 областей України. День перший туристичного хабу програми USAID DOBRE не давав учасникам дух перевести. На декількох тематичних майданчиках — цікаві спікери та експерти. Вони консультують, допомагають, діляться історіями власного успіху.
Сюзан Фріц — директорка регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні: «Об’єднані територіальні громади мають змогу налагодити зв’язки, створити туристичні пластири, про які сьогодні йшлося. Адже окремо ті чи інші громади можуть бути не настільки привабливими для туристів. Але разом, об’єднавшись, маючи свої культурні, історичні та природні пам’ятки, вони зможуть запропонувати туристам дуже привабливі пропозиції».

Головне — зрозуміти як саме розвивати туризм у власній ОТГ і заробляти на цьому кошти, кажуть учасники туристичного хабу. Тому і зустрілися. Шукали можливості для фінансування своїх проектів і навчалися презентувати власні громади.

Марія Щепанська — заступниця голови Більшівцівської ОТГ у Івано-Франківській області: «В нас громада багата на костели римо-католицькі. І оцей релігійний туризм, я вважаю, потрібно розвинути у кожному селі та популяризувати. А наші села, повірте, красиві, але з ними потрібно працювати. Головне — інфраструктура».

Про інфраструктурні проблеми в громадах України, особливо з дорогами — головними ворогами туризму, обіцяють подбати в уряді. Проте зазначають: відповідальність повинна бути і на місцях.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр України: «Такого безпрецедентного спрямування ресурсу на відновлення доріг в Україні не було 27 років. А це, знаєте, як жили, по яким буде розповсюджуватися можливість людей приїздити в ті чи інші місця. Очевидно — аеропорти, тобто інфраструктурне забезпечення — залізниці, колії».

У DOBRE кажуть: потенциал у громад великий. Є чим зацікавити туристів. До того ж  туризм — важлива складова економіки.
Юлія Єсмуханова — заступник директора програми USAID DOBRE: «Главное сейчас — коммуникации, инфраструктура и сотрудничество между громадами на совместный результат. Это то, что наши громады еще не привыкли делать. Мы это стимулируем через такие туристические хабы, чтобы была возможность коммуницировать о приоритетах местных».

Світлана Спажева, голова Покровської ОТГ,  каже: повернуться додому, в Дніпропетровську область, і відразу почнуть розробляти стратегію туристичного розвитку.

Світлана Спажева — голова Покровської ОТГ: «Ми запросили до себе тих експертів, бізнесменів, які давали нам корисні поради».

На другий день роботи хабу учасники побачили успішні туристичні приклади громад Херсонщини на власні очі. Дізналися, як саме потрібно діяти задля ефективного результату. Наплавалися та наразважалися, а отже, комунікації між ОТГ почали налагоджуватися.

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45