23 Май, 17:40

Школярі з Дніпра стали призерами міжнародної олімпіади з інформатики (ВІДЕО)

Із 10 по 14 травня в румунському місті Бухарест пройшов Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів “Інформатрікс”. У ньому взяли участь 600 школярів із 43 країн світу. Україну представляли 13 учасників із Житомирської, Київської, Дніпропетровської, Одеської та Чернігівської областей. Представників нашої області було двоє — учні дніпровської загальнооствітньої школи № 97 ім. Шкідченка. Українська збірна привезла 11 медалей. Чи є серед призерів дніпряни?

Анна Замура завоювала срібло в номінації “Комп’ютерне мистецтво”. Із 9 років вона створює справжні картини у графічному редакторі за допомогою комп’ютерної миші. Каже, малювати вчилась сама. На конкурс повезла ілюстрації до свого літературного твору.

Анна Замура, учениця школи №97: «Це мої ілюстрації до мого твору. Я пишу фан-фікшн по “Assassins Creed” і малюю ілюстрації мишкою. Наприклад, над цією ілюстрацією я дуже довго працювала. Я її намалювала за тиждень до поїздки в Румунію. Вона мені далась дуже складно, тому що я малюю мишкою, я нічого не підкладаю, ні з чого не змальовую. В мене є якийсь образ в голові і я його якось оформляю».

Артем Ганник посів третє місце у номінації “Анімація”. Над презентацією працював близько півроку. Хлопець розповідає: спочатку просто хотів зробити наочне пояснення про екологію для своєї молодшої сестри.

Артем Ганник, учень школи №97: «Це моя презентація на тему “Екологія”. Я зробив її як мультик. Бо в мене є молодша сестра і вона не розуміє що таке екологія. Я вирішив зробити презентацію, вона подивиться і зрозуміє, що треба правильно викидати сміття. Оце головний герой — Зірочка. Вона розмовляє із Землею. Земля розповідає, що в неї забруднення, вона показує фотографії».

Учні 97-ї школи беруть активну участь у різноманітних змаганнях вже протягом трьох років і кожного разу стають призерами. Вчителька розповідає: їй самій дуже цікаво вивчати дитячий потенціал. А коли її учні презентували свої роботи — емоції переповнювали.

Світлана Зільберман, вчителька інформатики школи №97: «Дуже атмосфера така, доброзичлива. В перший день змагань всі вдягаються  в національний одяг, спілкування тільки англійською три дні. Коли перетнули кордон — було дуже хвилююче почути рідну мову. В подальшому ми плауємо, вже готуємось, вже черга стоїть, — готуємось до взяття золота».

Артем Ганник, учень школи №97: «Якщо чесно, то мені дуже сподобалось. Я гадав, що мені зовсім медаль ніяку не дадуть. Це дуже-дуже гарно, що в мене є третє місце. Мене зустрічали батьки. Вони раділи, навіть плакали. Придумав ось із класним керівником новий проект. І буду його теж везти у Румунію».

Анна Замура, учениця школи №97: «Я уже працюю над трьома проектами. Я думаю малювати мультики та робити 3D моделі. В мене є вже ідеї для подальших проектів. Я хочу розвивати свою навичку. Хотіла би зробити свої малюнки більш емоційними та живими».

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45