23 Май, 17:53

Батьки та активісти — проти реформ у сфері комунальних закладів освіти у Дніпрі. Вимоги озвучили на мітингу (ВІДЕО)

Батьки та активісти — проти реформ у сфері комунальних закладів освіти у Дніпрі. Вимоги озвучили на мітингу

«Потрібні гроші? Припиніть марнотратство!» Напередодні чергової сесії міської ради з такими гаслами під її стінами зібралось близько 500 мітингувальників. Всіх на вулицю вивела одна тема – реформи у сфері комунальних закладів освіти. У лютому департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради видав наказ №29. Згідно нього, в дитячих садках та школах звільняли гардеробників, праль, прибиральників, слюсарів тощо. Трохи згодом він же створив проект-рішення, який передбачав підвищення навчання в музичних школах міста в шість разів – з 200 гривень до 1200. Чого вимагали протестуючі та чи задовольнили їхні вимоги?

На мітинг 9-річна скрипалька прийшла із жартівливим банером. Розкритий чохол для інструменту вінчав підпис «Допоможіть зібрати гроші на навчання в музичній школі». Але мамі Катерини не до жартів. Каже: якщо платити доведеться 2000 проти нинішніх 200, дитину зі школи доведеться забирати.

Оптимізація від департаменту гуманітарної політики міськради проїхалась майже всіма типами навчальних закладів. Під руку ініціативам потрапили дошкільні заклади, музичні та вечірні школи, навчально-виробничі комбінати. Для кожного підготували свою програму. Десь звільняють 3% персоналу, підвищують вартість навчання, а щось взагалі закривають.

Михайло Яценко, батько двох дітей, представник ГО “Правозахисна справа”: «5 червня фізруки всіх дошкільних закладів уходять з роботи, вони вже отримали попередження про звільнення. Хто буде займатись фізкультурою – незрозуміло. Посади, які департамент переводить на аутсорсинг – двірників прибрати, зате надати обов’язки охоронцям нічним, щоб не спали. Це безглуздя, я вважаю».

Анатолій Яловий, голова обласної організації профспілки працівників культури: «Перша вимога – це, звісно, припинити безпідставні скорочення. На нашу думку, вони не обгрунтовані. Друге, що ми хочемо – це дофінансування фонду оплати праці. На сьогоднішній день по мистецьким школам у нас дефіцит близько 25 млн. гривень. Це гроші, яких не вистачає на заробітну плату».

Усі присутні на мітингу вимагали скасувати наказ №29, який стосувався музичних шкіл та передивитися рішення щодо закриття навчально-виробничих комбінатів і скорочень працівників.

До мітингуючих вийшов начальник управління культури Дніпровської міської ради Євген Хорошилов. Покликав усіх до діалогу, але містяни зустріли його не схвально.

Після сесії міської ради мер Дніпра Борис Філатов пояснив: із департаментом гуманітарної політики не склалась комунікація, рішення такого плану вони не мають права приймати самостійно. Тож спершу він виніс догану його директорці, Ксенії Сушко, та начальнику управління культури Євгену Хорошилову. Стосовно наказу 29:

Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Поэтому вопрос этот поставлен на полный стоп. Повышения оплаты в музыкальных школах не будет. Сейчас этот вопрос поручен отрабатывать в профильной комиссии, и с учетом того, что этот вопрос касается бюджетного финансирования, этот вопрос поручен отрабатываться бюджетной комиссии. Будет выбран оптимальный вариант, при котором и волки будут целы, и овцы сыты».

Чи вдасться у підсумку зберегти «овець» — покаже час.

Олександр Лигін, депутат ДМР, фракція «Об’єднання Самопоміч»: «Я надеюсь, что та реакция городского головы и депутатского корпуса на действия горожан окажется адекватными и своевременными для педагогических коллективов и для учеников школ».

ов

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07