23 Май, 17:12

Вітряки, експерименти з хімії та знахідки археологів. Жвава “Ніч науки” пройшла у Дніпрі (ВІДЕО)

“Ніч науки” у Дніпрі. 22 травня вона відбулась уже вдруге. Цього разу захід, покликаний популяризувати наукову та винахідницьку роботу, провели просто неба. Організатори, Рада молодих вчених Дніпра, кажуть: цього року відвідувачів  значно більше. Що привабило Дніпрян та як дивували науковці ?

22 травня — з шістнадцятої до двадцятої години площу перед Дніпропетровською ОДА заполонили білі намети. “Ніч науки — 2018” дивувала вітряками, експериментами з хімії та знахідками археологів.

Олександр Іжболдін, голова Ради молодих вчених Дніпропетровщини: «Ніч науки проводиться вдруге. Першого разу це була осінь 2016 року. І це була така несприятлива погода для проведення на відкритому майданчику».

Цього року “Ніч науки” тривала до 20-ї години і розташувалася одразу на трьох локаціях. Дві з них були в приміщенні облдержадміністрації.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: «2 такі зони, які знаходяться в приміщенні, — це лекторії та інтерактивна зона. У лекторії в нас буде 13 лекцій».

Теми різноманітні — аерокосмічна, кібербезпека, здоровий спосіб життя та фінансова грамотність. На іншій локації — настільні ігри, а також тренінги з ділового етикету і психологічної стійкості.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: «Це гра “Кеш-флоу”, гра “Щурячі біги” — це економічні ігри. Історичні ігри — такі, як стратегія “Незалежність” і стратегія, яка називається “Революція”.

Тим часом просто неба — виставковий майданчик, де виші Дніпропетровської області демонстрували сучасні винаходи, власні здобутки і навички студентів. Наповнення стендів, так само як і лекторії, спеціально адаптували для дітей віком від 10 років.

Вікторія, історикиня: «В нас є гра з експонатами. Тобто — це предмети українського побуту 18 століття. І ми пропонуємо відвідувачам просто вгадати що це таке. Вгадують не всі. Для діток теж багато чого є. Можемо скласти пазли — грецькі амфори, можемо динозавра зробити. Також у нас є атракціон “Наскельний малюнок” — можемо спробувати себе у якості первісної людини, яка малювала на скелях».

Тим часом економісти розповідали про переваги малого підприємництва у костюмах.

Антон, економіст: «В костюмах Кореї, а також Німеччини. Чому саме ці 2 держави ми вибрали? Тому що вони показали найбільший економічний розвиток після занепаду. Наприклад, Німеччина після Другої світової війни, а також Корея після своєї громадянської війни».

Біля стенду екологів можна було перевірити ранні овочі на вміст нітратів.

Вікторія, екологиня: «Извлекаем сок овоща, который мы хотим определить, и добавляем реагент. То есть, если голубой — то их содержание незначительное. Чем интенсивнее окраска в переходе до темно-синего — вот у нас кабачок показывает, что на данный момент его лучше не есть».

Але найбільш енерговитратні навички демонстрували майбутні правоохоронці.

Гліб, майбутній слідчий: «Обычному старшекласснику мы можем показать как снимаются отпечатки пальцев: можем показать, научить, снять, отдать ему — вручить его отпечатки пальцев. Методы борьбы показывали: были задержания при ударе ногой, при ударе ножом, при угрозе пистолетом».

Для наочосності навіть пригнали автівку з проблисковими маячками та власний оркестр.

Автор -Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26