23 Май, 17:12

Вітряки, експерименти з хімії та знахідки археологів. Жвава “Ніч науки” пройшла у Дніпрі (ВІДЕО)

“Ніч науки” у Дніпрі. 22 травня вона відбулась уже вдруге. Цього разу захід, покликаний популяризувати наукову та винахідницьку роботу, провели просто неба. Організатори, Рада молодих вчених Дніпра, кажуть: цього року відвідувачів  значно більше. Що привабило Дніпрян та як дивували науковці ?

22 травня — з шістнадцятої до двадцятої години площу перед Дніпропетровською ОДА заполонили білі намети. “Ніч науки — 2018” дивувала вітряками, експериментами з хімії та знахідками археологів.

Олександр Іжболдін, голова Ради молодих вчених Дніпропетровщини: «Ніч науки проводиться вдруге. Першого разу це була осінь 2016 року. І це була така несприятлива погода для проведення на відкритому майданчику».

Цього року “Ніч науки” тривала до 20-ї години і розташувалася одразу на трьох локаціях. Дві з них були в приміщенні облдержадміністрації.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: «2 такі зони, які знаходяться в приміщенні, — це лекторії та інтерактивна зона. У лекторії в нас буде 13 лекцій».

Теми різноманітні — аерокосмічна, кібербезпека, здоровий спосіб життя та фінансова грамотність. На іншій локації — настільні ігри, а також тренінги з ділового етикету і психологічної стійкості.

Валерія Лавренко, співорганізаторка “Ночі науки”: «Це гра “Кеш-флоу”, гра “Щурячі біги” — це економічні ігри. Історичні ігри — такі, як стратегія “Незалежність” і стратегія, яка називається “Революція”.

Тим часом просто неба — виставковий майданчик, де виші Дніпропетровської області демонстрували сучасні винаходи, власні здобутки і навички студентів. Наповнення стендів, так само як і лекторії, спеціально адаптували для дітей віком від 10 років.

Вікторія, історикиня: «В нас є гра з експонатами. Тобто — це предмети українського побуту 18 століття. І ми пропонуємо відвідувачам просто вгадати що це таке. Вгадують не всі. Для діток теж багато чого є. Можемо скласти пазли — грецькі амфори, можемо динозавра зробити. Також у нас є атракціон “Наскельний малюнок” — можемо спробувати себе у якості первісної людини, яка малювала на скелях».

Тим часом економісти розповідали про переваги малого підприємництва у костюмах.

Антон, економіст: «В костюмах Кореї, а також Німеччини. Чому саме ці 2 держави ми вибрали? Тому що вони показали найбільший економічний розвиток після занепаду. Наприклад, Німеччина після Другої світової війни, а також Корея після своєї громадянської війни».

Біля стенду екологів можна було перевірити ранні овочі на вміст нітратів.

Вікторія, екологиня: «Извлекаем сок овоща, который мы хотим определить, и добавляем реагент. То есть, если голубой — то их содержание незначительное. Чем интенсивнее окраска в переходе до темно-синего — вот у нас кабачок показывает, что на данный момент его лучше не есть».

Але найбільш енерговитратні навички демонстрували майбутні правоохоронці.

Гліб, майбутній слідчий: «Обычному старшекласснику мы можем показать как снимаются отпечатки пальцев: можем показать, научить, снять, отдать ему — вручить его отпечатки пальцев. Методы борьбы показывали: были задержания при ударе ногой, при ударе ножом, при угрозе пистолетом».

Для наочосності навіть пригнали автівку з проблисковими маячками та власний оркестр.

Автор -Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07