24 Май, 17:29

«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» — нову книгу серії «Пам’ять міста» презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

   
«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» — це вже шосте видання у проекті «Пам’ять міста». Книга про Олександра Поля вже не перша у науковому доробку Ігоря Кочергіна. Проте ось в такому, новому форматі, — перша.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Ця книжка доповнена і адаптована під туристичний формат. Турист, або просто той, хто відвідує наше місто, щоб дізнатися про найбільш видатних діячів нашого краю, може придбати таку книжечку-метелик. І пройтися самотужки по місту».
Ілюстрації до книжки намалювала Євгенія Самойленко. Працює архітекторкою, малює у вільний час.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Вдома аквареллю, а в подорожах на ровері – це графіка, швидкі замальовки, скетчі».
Свої роботи надсилала на конкурс, але не перемогла. Пізніше телефонний дзвінок і ще краща пропозиція – проілюструвати книжку. Для робіт використовувала спеціальну техніку.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Як можна поєднати акварель і графіку. Насправді є така техніка — люмінісценція, коли є невелике вкраплення акварелі у роботу, щоб якось оживити, придати легкості».
У книжці, говорить автор, представлено не просто особистість Олександра Поля, а його взаємозв’язки із друзями, родиною, містами і місцями, де жив та працював чоловік.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Люди, які мало знають про край, зможуть дізнатися більше, не особливо занурюючись у великі фоліанти. Бо Поль — людина, яка пов’язана не лише з містом чи окремою вулицею, а з усім регіоном».
Основні точки у Дніпрі, де бував Олександр Поль, можна знайти на мапі — на останніх сторінках видання. На презентації книжки у більшому форматі показують майже тридцять малюнків Євгенії.
Михайло Кислов, редактор видавництва «Герда»: «Для того, щоб наші відвідувачі могли зрозуміти де це знаходиться, то біля кожної ілюстрації ми розмістили QR коди, за якими можна перейти до короткого опису тої локації, що зображена».
Наклад книги-метелика лише 1000 примірників. Уполювати їх можна в книгарнях та бібліотеках міста.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26