24 Май, 17:29

«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» — нову книгу серії «Пам’ять міста» презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

   
«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» — це вже шосте видання у проекті «Пам’ять міста». Книга про Олександра Поля вже не перша у науковому доробку Ігоря Кочергіна. Проте ось в такому, новому форматі, — перша.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Ця книжка доповнена і адаптована під туристичний формат. Турист, або просто той, хто відвідує наше місто, щоб дізнатися про найбільш видатних діячів нашого краю, може придбати таку книжечку-метелик. І пройтися самотужки по місту».
Ілюстрації до книжки намалювала Євгенія Самойленко. Працює архітекторкою, малює у вільний час.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Вдома аквареллю, а в подорожах на ровері – це графіка, швидкі замальовки, скетчі».
Свої роботи надсилала на конкурс, але не перемогла. Пізніше телефонний дзвінок і ще краща пропозиція – проілюструвати книжку. Для робіт використовувала спеціальну техніку.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Як можна поєднати акварель і графіку. Насправді є така техніка — люмінісценція, коли є невелике вкраплення акварелі у роботу, щоб якось оживити, придати легкості».
У книжці, говорить автор, представлено не просто особистість Олександра Поля, а його взаємозв’язки із друзями, родиною, містами і місцями, де жив та працював чоловік.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Люди, які мало знають про край, зможуть дізнатися більше, не особливо занурюючись у великі фоліанти. Бо Поль — людина, яка пов’язана не лише з містом чи окремою вулицею, а з усім регіоном».
Основні точки у Дніпрі, де бував Олександр Поль, можна знайти на мапі — на останніх сторінках видання. На презентації книжки у більшому форматі показують майже тридцять малюнків Євгенії.
Михайло Кислов, редактор видавництва «Герда»: «Для того, щоб наші відвідувачі могли зрозуміти де це знаходиться, то біля кожної ілюстрації ми розмістили QR коди, за якими можна перейти до короткого опису тої локації, що зображена».
Наклад книги-метелика лише 1000 примірників. Уполювати їх можна в книгарнях та бібліотеках міста.  

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07