24 Май, 17:46

Виставка інтер’єрів і велика колекція предметів Олеся Гончара — музею “Літературне Придніпров’я” 20 років (ВІДЕО)

Музей “Літературне Придніпров*я” розпочав свою роботу у 1998 році. Він розташований в одному з найстаріших будинків на проспекті Яворницького. Цього року співробітники закладу святкують подвійний ювілей — 35 років зі створення науково-дослідного відділу літератури і 20 років самому музею.

Світлана Мартинова, старша наукова співробітниця музею “Літературне Придніпров’я”: «Літературний музей — це музей, який розповідає про книгу, про творчість письменника, про контекст, в якому жив цей письменник, про епоху. Наше головне завдання — це відтворити усю багату літературну історію Придніпров’я, починаючи з найдавніших часів, коли з’явилися перші літературні згадки про наш край — і по сьогоднішній день».

Загалом музей налічує близько 35 тисяч експонатів — рукописів, книг, фотографій, меморіальних речей. Серед них — близько 500 оригінальних предметів, що пов’язані з життям та творчістю Олеся Гончара. Першим експонатом “Літературного Придніпров’я” став саме його рукопис “Голубого Дунаю”, що наразі має національне значення.

Світлана Мартинова, старша наукова співробітниця музею “Літературне Придніпров’я”: «Це був твір перший взагалі про війну в тодішній країні. Це була реалізована клятва молодого солдата — уславити в своєму творі тих, хто загинув, кого вже нема. От він йому обіцяв: як виживу, обов’язково про вас напишу».

Виставка “Сторінки літературної історії краю” експонується з початку створення музею і представляє чотири різних сюжети. Перші 7 років вони стосувалися відомих культурних постатей, наразі ж це інтер’єри про життя літературних студій, об’єднань, угрупувань, які в різні періоди часу діяли на території нашого міста і Придніпров’я.

Ірина Мазуренко, старша наукова співробітниця музею “Літературне Придніпров’я”: «Показуємо оригінальні речі — це меблі 19 століття. Створюємо такий умовний інтер’єр — інтер’єр, наприклад, якоїсь кімнати, кабінету чоловічого, де могли б збиратися тоді такі прогресивні люди, що мешкали тоді в Катеринославі».

Один з інтер’єрів присвячений перший літературній газеті, що виходила у Катеринославі під назвою “Степ”. Автори виставки спробували відтворити редакцію газети, що знаходилася в одному з перших книжкових магазинів. Експонати стосуються діяльності видатних письменників, які входили до цієї редакції. Зокрема, тут зберігається рукопис українського поета, фольклориста, етнографа Івана Манжури.

Наталія Василенко, старша наукова співробітниця музею “Літературне Придніпров’я”: «Як раз одна із сторінок газети “Степ” із публікацією вірша Івана Манжури. Тому що на сторінках газети цієї він вперше дебютував як поет. І єдине фото, яке зберіглося взагалі в науковому світі Івана Манжури».

На другому поверсі музею проходять літературні й музичні вечори, дискусії, презентації книг. Проте приміщення досі невідреставроване. Співробітниці закладу сподіваються, що за підтримки обласної влади все ж таки вдасться закінчити ремонт. Тоді музей отримає можливість на організацію більшої кількості виставок й літературно-артистичних проектів.

Автор — Георгій Марков

Камера -Макс Бодриченко

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45