25 Май, 17:10

Активізм — небезпечний: у Дніпрі напали на громадського діяча Всеволода Новохатька (ВІДЕО)

Активізм — небезпечний: у Дніпрі напали на громадського діяча Всеволода Новохатька

Всеволод Новохатько, активіст, постраждалий: «Боковым зрением увидел, что в меня что-то летит. Пытался уклониться, но не успел».

Напад на активіста скоїли ранком 24 травня. Всеволод розповідає: деякий час нападники вираховували його розклад, залишали сигнали для своїх товаришів.

Всеволод Новохатько, активіст, постраждалий: «Переставлялись некоторые предметы вблизи двора. Ставились меточки из веток-спичек на калитке. Меточки я складывал на видное место. Надеялся, что это подействует. Не подействовало».

Аліна Елєвтєрова, журналіст: «Саме тут на чоловіка напали. Він просто йшов вулицею, аж раптом один із двох молодиків, які зайшли йому за спину, вдарив його по голові».

Чоловікові пощастило – відбувся синцями та подряпинами. Та лікарі все ж спостерігають за його станом, аби виключити струс мозку. Поліція вже відкрила кримінальне провадження. У активіста є версія чому на нього напали.

Всеволод Новохатько, активіст, постраждалий: «У людей один мотив – это помешать деятельности, которую я веду. Это публикации о коррупционных схемах чиновников Днепропетровского городского совета».

Напади на активістів у Дніпрі трапляються нерідко. У грудні підпалили автівку Геннадію Кириченко. За декілька днів до інциденту чоловік перешкоджав, аби ділянку за його будинком перетворили на парковку.

Геннадій Кириченко, активіст: «Мы добились того, чтобы был расторгнут договор аренды земли для парковки, и вот буквально через пару дней после расторжения мне подпалили автомобиль».

Минуло півроку. За його справою досі немає жодних зрушень, каже Геннадій.

Геннадій Кириченко, активіст: «На сегодняшний день она на том же самом этапе, как и 6 месяцев назад – ни на каком. Подозреваемых нет, экспертиза автомобиля на сумму ущерба не проведена, и даже не начата, не приезжал эксперт».

Обидва активісти запевняють: збайдужіти їх це не примусить. Але все ж хочуть, щоб нападників встановили та покарали згідно з законом.

Автор — Аліна Елєвтєрова

Камера — Олександр Вернігоров

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07