29 Май, 17:58

День пам’яті зниклих дітей — у Дніпрі волонтери разом з поліцією влаштували тематичний захід(ВІДЕО)

25 травня відзначають Міжнародний день зниклих дітей. Поліція Дніпропетровщини за поточний рік зафіксувала більше 600 заяв і повідомлень про зникнення дітей — на щастя, всіх вдалося знайти. З цього приводу волонтери провели інформаційно-розважальний захід, аби знов привернути увагу дніпрян до проблеми і показати, як можна її передбачити… У Дніпрі другий рік відзначають Міжнародний день пам’яті зниклих дітей. І хоча, на перший погляд, приводу для святкувань нема — зранку в парку імені Глоби бачимо чимало майстер-класів, виступів хореографічних і спортивних колективів. Організаторка події, керівниця волонтерського проекту “Пошук зниклих дітей” Олена Жовтобрюх, пояснює: захід має профілактичний характер і демонструє безліч цікавих занять, що їм дитина може присвятити свій вільний час.
Олена Жовтобрюх, керівниця волонтерської організації «Пошук зниклих дітей»: «Ребёнок, который занят, это меньше вероятности того, что с ним что-то случится. Это всегда больше контакта с родителями, они в социуме, они в обществе. Вот для этого и делается такое мероприятие».
Захід на волонтерських засадах підтримали представники тридцяти навчальних закладів Дніпра. Зокрема, навчальний центр запропонував малечі майстер-клас із виготовлення карти своїх мрій.  
Наталія Гладченко, представниця навчального центру “Логос”: «Это Международный день памяти пропавших детей, деток, которые не вернулись домой. Такой день, ну, это как красная линия, да. Потому что многие просто живут в своём мире, не знают, что такое в жизни происходит. Это на самом деле страшно. И важно это донести и до родителей, и до детей. Чтобы они к своим детям относились более чутко, чтобы они не забывали их любить».
  Вихованка дитячо-молодіжного центру Вероніка Мусіна своєю піснею нагадала про проблему неблагополучних родин.  
Вероніка Мусіна, учасниця заходу: «Бывают такие родители, что им не важна ни семья, ни ребёнок. Но всё-таки есть люди, которые помогают детям, которые будут любить их, как родных».
  До участі у заході долучилися також представниці поліції..  
Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції Дніпропетровської області, лейтенантка поліції: «Це в принципі вшанування пам’яті. Але разом з тим — це для нас свято. Тому що в Дніпропетровській області всіх дітей знайдено. І ми пишаємось цим».
Психологиня зі складу поліцейських ювенальної превенції провела майстер-клас для батьків про стосунки у родині, де є підлітки. Бо саме у такому віці діти найчастіше тікають з дому.
Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції Дніпропетровської області, лейтенантка поліції: «В них може статися конфлікт з батьками, може статися конфлікт через перше кохання, непорозуміння, іноді просто непорозуміння. І через це вони покидають свої домівки і не розуміють, що на них чекає небезпека».
Кмітливість і вправність чотирилапих друзів показали у своєму виступі кінологи павлоградського пошуково-рятувального загону “Антарес”. Вони давно співпрацюють зі службою пошуку дітей. Наразі в загоні є сім собак, які вміють шукати людей у природному середовищі або техногенному завалі. Процес навчання дуже складний, але ефективність того варта.
Лариса Борисенко, керівниця павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону “Антарес”: «На экзамене класса «Б» собака должна прочесать территорию в 4 тысячи квадратных метров за максимум 30 минут и найти там трёх пострадавших — один из них или два, которые находятся на уровне двух метров над землёй, то есть на деревьях. Наши собаки отрабатывают на экзаменах — вот те, которых вы сегодня видели — за 6-12 минут эту территорию. С эффективностью нахождения на ней этих пострадавших».
Організаторка заходу, Олена Жовтобрюх, запрошує всіх бажаючих долучатися до команди волонтерів у Дніпрі і допомагати у пошуку зниклих дітей.
Олена Жовтобрюх, керівниця волонтерської організації «Пошук зниклих дітей»: «У нас есть сайт “Поиск пропавших детей”, группа в Фейсбуке, где любой человек заходит, заполняет в электронном виде анкету — и он автоматически попадает в нашу базу волонтёрскую. В единении людей — это сила, это духовное развитие, в общем-то, человечества».
Автор — Георгій Марков Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09