04 Июнь, 20:02

«Червону картку» Кремлю показали в Дніпрі на знак солідарності з політв’язнями (відео)

Дніпро долучився до акції солідарності на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання у колонії «Білий Відмідь» , що на території Російської Федерації, в Якутії. 14 травня цього року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх незаконно засуджених у Росії українців. #SaveOlegSentsov — не масово і не надто гучно, але все ж пролунало і в Дніпрі.  
Оля Василець, журналістка: «Акції на підтримку українського режисера Олега Сенцова відбуваються більше як у 60 містах України та світу. 2 червня минає двадцятий день голодування політв’язня».
  Режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року — обох звинуватили в підготовці терактів. Кольченка засудили до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі.
Людмила Шамрай, організаторка акции у Дніпрі: «Люди зі всього світу об’єднуються заради одної мети. Перша і основна мета – це людина, людина, яка за ґратами».
14 травня 2018 року, напередодні чемпіонату світу з футболу, Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Росії.
Людмила Шамрай, організаторка акции у Дніпрі: «Ми покажемо «червону карту» Кремлю, бо цей захід, він також присвячений тому, що в Росії відбуватиметься чемпіонат світу з футболу».
Слідом за Сенцовим голодування оголосив і Кольченко.
Антон, учасник акції: «І зараз за Олегом починається така собі хвиля голодування політв’язнів. Бо, можливо, саме це і змінить якось ситуацію». «Если все люди объединятся и покажут, что они едины, то, мы надеемся, так и будет, и он станет свободным человеком».
Масово акції солідарності відбувалися із 1 по 2 червня. Проте висловити свою солідарність із бранцями можна і після того.
Дмитро Поворотний, капелан: «Якийсь час обмежте себе у прийнятті їжі. Просто таким чином засвідчивши свою солідарність».
У Росії та в анексованому Криму 64 українські політв’язні, 27 з яких перебувають саме на території Росії.

Вибір редакції

На фестиваль «Вільне небо» у Дніпро приїде Дзідзьо (коментар)

День Незалежності України на Дніпропетровщині вже традиційно відзначать на аеродромі «Майське». Фестиваль «Вільне небо» відбудеться двадцять четвертого серпня, святкування почнуться

18 Август, 08:48
Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19
Німецькі команди українському Елвісу: чемпіонат з багатоборства кінологів у Дніпрі (відео)

Чотирилапі поліцейські: у Дніпрі прошйов чемпіонат з багатоборства кінологів ( Себе показати і на інших подивитися,  кінологи із усієї України

09 Август, 18:38
У Канаді, в Торонто, пройдуть Дні українського кіно

З 29-го серпня у Торонто  вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем'єри спеціальної добірки українських фільмів,

09 Август, 17:35
Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому — світло, кому — воду, кому дитячий майданчик (відео)

Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому - світло, кому - воду, кому дитячий майданчик Водогін у Чаплі, дитячий

07 Август, 15:47