04 Июнь, 20:02

«Червону картку» Кремлю показали в Дніпрі на знак солідарності з політв’язнями (відео)

Дніпро долучився до акції солідарності на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання у колонії «Білий Відмідь» , що на території Російської Федерації, в Якутії. 14 травня цього року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх незаконно засуджених у Росії українців. #SaveOlegSentsov — не масово і не надто гучно, але все ж пролунало і в Дніпрі.  
Оля Василець, журналістка: «Акції на підтримку українського режисера Олега Сенцова відбуваються більше як у 60 містах України та світу. 2 червня минає двадцятий день голодування політв’язня».
  Режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року — обох звинуватили в підготовці терактів. Кольченка засудили до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі.
Людмила Шамрай, організаторка акции у Дніпрі: «Люди зі всього світу об’єднуються заради одної мети. Перша і основна мета – це людина, людина, яка за ґратами».
14 травня 2018 року, напередодні чемпіонату світу з футболу, Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Росії.
Людмила Шамрай, організаторка акции у Дніпрі: «Ми покажемо «червону карту» Кремлю, бо цей захід, він також присвячений тому, що в Росії відбуватиметься чемпіонат світу з футболу».
Слідом за Сенцовим голодування оголосив і Кольченко.
Антон, учасник акції: «І зараз за Олегом починається така собі хвиля голодування політв’язнів. Бо, можливо, саме це і змінить якось ситуацію». «Если все люди объединятся и покажут, что они едины, то, мы надеемся, так и будет, и он станет свободным человеком».
Масово акції солідарності відбувалися із 1 по 2 червня. Проте висловити свою солідарність із бранцями можна і після того.
Дмитро Поворотний, капелан: «Якийсь час обмежте себе у прийнятті їжі. Просто таким чином засвідчивши свою солідарність».
У Росії та в анексованому Криму 64 українські політв’язні, 27 з яких перебувають саме на території Росії.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01