08 Июнь, 13:14

КП «Міські причали» проти причалу «Зозуля» — хто правий? (ВІДЕО)

КП «Міські причали» проти причалу «Зозуля» — хто правий?

Човнярі комунальників на свою територію не пускають. Б’ють на сполох, бо вважають, що в них хочуть відібрати великий шмат землі під приватні потреби.

Представники човнового причалу “Зозуля” розповідають: у 2011 році сплив термін оренди землі. Документи на подовження, кажуть, подали своєчасно. І до сьогодні ніяких проблем не мали. Вчасно сплачували податки та не уникали перевірок.

«Коммунальщики говорят, что занимают лодочники территорию незаконно. Ибо решения «горика» нет. Юрист лодочников доказывает обратное, руководствуясь законом Украины».

Микола Черненко, член громадської організації “Власників маломірних суден”: «В январе общались — показали им документы. В начале февраля мы им их предоставили. На февральскую сессию они не попали, потому что там оставалось дней 4-5 и они, видимо, не успели проверить это все перед подачей на сессию. А почему они не попали на майскую? Этого я уже не знаю. То есть мы свои обязательства выполнили. Все, что нам предписывал горсовет. Сам горсовет не дает пройти нашим документам. Нет отказа, потому что нет законных оснований. А время то идет».

Валерія Мороз, адміністратор човнового причалу “Зозуля”: «Коммунальному предприятию не хочется, чтоб мы заключали договор с горисполкомом по простой причине: у горисполкома, по решению сессии 2017 года, что неприбыльные организации, то бишь общественные, будут платить за аренду земли 0,01%. Это где-то 1500 грн. в месяц. По договору с предприятием «Міські причали» — от 3%, они имеют право поднимать процентную ставку. Сдавать имущество людей. То, что частная собственность — нет. А гаражи, домики и какие-то ящики имеют право давать в залог банку».

Громадській організації “Власників маломірних суден”, яка знаходиться на цьому причалі, — 40 років. За цей час вона пережила 2 спроби так званих рейдерських захоплень. Тепер мають побоювання, що руками комунальників хтось намагається прибрати до рук чималу ділянку прибережної території.

Микола Черненко, член громадської організації “Власників маломірних суден”: «Это же ценнейший, в представлении тех, кто занимается землей, участок земли. Прибрежные, оформленные законодательно. На тех, у кого эти документы есть — на тех и самое большое давление. Потому что перехватить документы на себя — проще всего, чем возиться с оформлением новых. Им на это нужен и бюджет, и время. А в их интересы это не входит».

Комунальне підприємство “Міські причали” з’явилося в грудні 2017, за рішенням міської ради Дніпра. Її представники запевняють: такі перевірки чекають усі причали міста. Адже наразі законних усього 3. Наразі перевіряють усі інші і не мали наміру нікого залякувати чи щось руйнувати. А на меті мають здійснити інвентаризацію та розібратися, на яких засадах тут ця станція розташована.

Павло Михайлюк, директор комунального підприємства “Міські причали”: «У них нет договора аренды. Он закончился в 2011 году. Вот здесь четко указано. Это их кадастровый номер и, что никаких гражданских договоренностей с ними нет. Нас в первую очередь интересует откуда это все — гаражики. Как это, что это за строения, где они регистрируются, что они тут делают? То-есть мы провели инвентаризацию, мы приехали, мы хотели вручить приписания, чтоб руководство лодочной станции пошло с нами на диалог, компромисс и мы каким-то образом решали этот вопрос. Но на сейчас — имеем полицию и не пускают нас на территорию».

Непорозуміння між представниками влади та човнярами зависло у повітрі. Обом сторонам конфлікту доведеться чекати наступної сесії Дніпровської міськради і сподіватися, що це питання винесуть на розгляд.

Вибір редакції

В Художньому музеї відкрилася персональна виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники мусять носити на руках — такі думки ми зібрали

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44
Прогноз погоди по місту і області на п’ятницю, 19 жовтня (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:37
Ціна на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики не зміниться до 27 жовтня

Таке рішення, що продовжує попереднє, прийняв 17 жовтня на своєму засіданні Уряд України. Про це повідомив речник Прем’єр-міністра України. Нагадаємо, що

18 Октябрь, 15:35
На Дніпропетровщині облаштовуємо ще один ваговий майданчик для контролю вантажівок – Валентин Резніченко 

Будівництво габаритно-вагових комплексів – у співфінансуванні обласним і міським коштом. Тільки-но стартували роботи на трасі М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварино. Це магістраль національного

18 Октябрь, 14:45