08 Июнь, 13:14

КП «Міські причали» проти причалу «Зозуля» — хто правий? (ВІДЕО)

КП «Міські причали» проти причалу «Зозуля» — хто правий?

Човнярі комунальників на свою територію не пускають. Б’ють на сполох, бо вважають, що в них хочуть відібрати великий шмат землі під приватні потреби.

Представники човнового причалу “Зозуля” розповідають: у 2011 році сплив термін оренди землі. Документи на подовження, кажуть, подали своєчасно. І до сьогодні ніяких проблем не мали. Вчасно сплачували податки та не уникали перевірок.

«Коммунальщики говорят, что занимают лодочники территорию незаконно. Ибо решения «горика» нет. Юрист лодочников доказывает обратное, руководствуясь законом Украины».

Микола Черненко, член громадської організації “Власників маломірних суден”: «В январе общались — показали им документы. В начале февраля мы им их предоставили. На февральскую сессию они не попали, потому что там оставалось дней 4-5 и они, видимо, не успели проверить это все перед подачей на сессию. А почему они не попали на майскую? Этого я уже не знаю. То есть мы свои обязательства выполнили. Все, что нам предписывал горсовет. Сам горсовет не дает пройти нашим документам. Нет отказа, потому что нет законных оснований. А время то идет».

Валерія Мороз, адміністратор човнового причалу “Зозуля”: «Коммунальному предприятию не хочется, чтоб мы заключали договор с горисполкомом по простой причине: у горисполкома, по решению сессии 2017 года, что неприбыльные организации, то бишь общественные, будут платить за аренду земли 0,01%. Это где-то 1500 грн. в месяц. По договору с предприятием «Міські причали» — от 3%, они имеют право поднимать процентную ставку. Сдавать имущество людей. То, что частная собственность — нет. А гаражи, домики и какие-то ящики имеют право давать в залог банку».

Громадській організації “Власників маломірних суден”, яка знаходиться на цьому причалі, — 40 років. За цей час вона пережила 2 спроби так званих рейдерських захоплень. Тепер мають побоювання, що руками комунальників хтось намагається прибрати до рук чималу ділянку прибережної території.

Микола Черненко, член громадської організації “Власників маломірних суден”: «Это же ценнейший, в представлении тех, кто занимается землей, участок земли. Прибрежные, оформленные законодательно. На тех, у кого эти документы есть — на тех и самое большое давление. Потому что перехватить документы на себя — проще всего, чем возиться с оформлением новых. Им на это нужен и бюджет, и время. А в их интересы это не входит».

Комунальне підприємство “Міські причали” з’явилося в грудні 2017, за рішенням міської ради Дніпра. Її представники запевняють: такі перевірки чекають усі причали міста. Адже наразі законних усього 3. Наразі перевіряють усі інші і не мали наміру нікого залякувати чи щось руйнувати. А на меті мають здійснити інвентаризацію та розібратися, на яких засадах тут ця станція розташована.

Павло Михайлюк, директор комунального підприємства “Міські причали”: «У них нет договора аренды. Он закончился в 2011 году. Вот здесь четко указано. Это их кадастровый номер и, что никаких гражданских договоренностей с ними нет. Нас в первую очередь интересует откуда это все — гаражики. Как это, что это за строения, где они регистрируются, что они тут делают? То-есть мы провели инвентаризацию, мы приехали, мы хотели вручить приписания, чтоб руководство лодочной станции пошло с нами на диалог, компромисс и мы каким-то образом решали этот вопрос. Но на сейчас — имеем полицию и не пускают нас на территорию».

Непорозуміння між представниками влади та човнярами зависло у повітрі. Обом сторонам конфлікту доведеться чекати наступної сесії Дніпровської міськради і сподіватися, що це питання винесуть на розгляд.

Вибір редакції

Британські вчені розповіли, як боротися за Україну (КОМЕНТАР)

Британці радять українському уряду як спрвлятися із внутрішніми конфліктами та зовнішніми загрозами. Лондонський Королівський інститут міжнародних відносин Чатем Хаус над

19 Июнь, 18:01
Вантажний потяг із 15 вагонами на повному ходу зійшов з рейок у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажний потяг із 15 вагонами на повному ходу зійшов з рейок у Дніпрі Масштабна аварія на залізниці. У Дніпрі вантажний

19 Июнь, 17:58
Підвісну дорогу Дніпра розкрадають — що із канаткою буде далі? (ВІДЕО)

Підвісну дорогу Дніпра розкрадають — що із канаткою буде далі? Колись — визитівка міста, тепер — металевий привид. Проблема експлуатації

19 Июнь, 17:58
Як розпоряджаються коштами об’єднані громади — результати моніторингу ОТГ програми USAID DOBRE(ВІДЕО)

Ефективно чи неефективно? В програмі USAID DOBRE майже рік вивчали фінансовий менеджмент 50-ти об’єднаних територіальних громад України. Команда експертів ретельно

19 Июнь, 17:45
Як не «закипіти» в літню спеку? Поради лікаря і дніпрян (ВІДЕО)

За останній тиджень усі дніпряни вже встигли відчути справжню літню спеку. Спека приносить дискомфорт, виснажує і може нашкодити здоров'ю. Як

19 Июнь, 17:43
Заборона на продаж алкоголю після 22:00 набрала чинності. 19 червня завітали з перевіркою на вул. Кадрову, що на ж / м «Північний»(ВІДЕО)

Якщо плани міськоі влади здійсняться хоча б наполовину, Дніпро стане містом тверезості та культури. Алкоголь після 22:00 продавати заборонили, із

19 Июнь, 17:40
Прогноз погоди на середу, 20 червня (ВІДЕО)

19 Июнь, 17:22
Канатну дорогу Дніпра розкрадають на металобрухт (КОМЕНТАР)

Канатну дорогу Дніпра розкрадають на металобрухт Підвісна канатна дорога у Дніпрі постраждала від рук зловмисників. Вночі з суботи на неділю

18 Июнь, 22:36