15 Июнь, 17:39

Не побачити, зате почути. Про що співають незрячі люди? Історія Віктора Волосюка. (ВІДЕО)

Не побачити, ате почути. Про що співають незрячі люди? Історія Віктора Волосюка. Незрячі люди заспівали один для одного. Виступи приурочили до визначної події. 85 років тому в Україні з’явилося товариство сліпих. Наразі лише на Дніпропетровщині воно налічує 3,5 тисячі людей. Щодня вони підтримують один одного. Як проходить звичайний день незрячої людини та як знайти в ньому час для свята? Віктор Андрійович прокидається о п’ятій двадцять ранку. А вже о шостій сорок — прямує на роботу. Їхати йому далеченько, з пересадкою: спершу на трамваї, далі — тролейбусом. Іноді його супроводжує знайомий, але здебільшого чоловік дістається роботи самотужки.
Віктор Волосюк, незрячий: «Приходиться по-різному. Бо мій товариш то працює, то у відпустці, то у нас робочий час не співпадає.
Пан Віктор родом з Волині. До Дніпра приїхав у 2006 році на заробітки. Зір втратив ще при народженні — через невдалі пологи матері.
Віктор Волосюк, незрячий: «Раніше трошки лучше бачив, до 2012 року. У 2012 році сталося відслоєння сітківки — і тепер тотально сліпий».
Навіть у забитому транспорті Віктору поступаються місцем.
Вітор Волосюк, незрячий: «Я вважаю, що в нашому навколишньому світі людей добріших — більше, ніж поганих. Дуже важко, коли погодні умови погані. Особливо зимою. Коли великі заметілі, буває таке, що і трамваї не ходять».
Тоді чоловіку доводиться їхати маршруткою. А пільговиків, як відомо, водії майже не беруть. Крім того, їдучи трамваєм, краще вдається рахувати зупинки. Віктор уже вивчив маршрут — знає, після якого повороту виходити.
Віктор Волосюк, незрячий: «Буває, що десь зіб’юся, то можна спитати людей — люди підкажуть».
40 хвилин — і чоловік на роботі. Працює він слюсарем на підприємстві Українського товариства сліпих, виготовляє з’єднувачі для залізничних колій.
Віктор Волосюк, незрячий: «Буває завдання 800, буває 1000, а буває і більше штучок-джгутиків таких. Оцей джгутик — три штучки береться, плететься в косичку. Потім ти тих вісім косичок ще в одну купку складаєш. Обжимка, тоді на сварку — і виходить з’єднувач».
Зазвичай зміна Віктора триває до пів на шістнадцяту. Але 15 червня він звільнився раніше. Українському товариству сліпих виповнюється 85 років — до знакової дати незрячі підготували концерт. Віктор співатиме — цим захоплюється вже багато років. Зі свого репертуару чоловік підібрав 3 пісні.
Віктор Волосюк, незрячий: «Україно моя!”, “Удача” і “Красная смородина”. Ми записуємо шрифтом Брайля текст пісні, потім розучуємо її, потім фонограму шукаю по своїй тональності — і потім вже пробуємо розучувати, співати з текстом під фонограму». Юлія Бублик, журналістка: «Саме на цій сцені за кілька хвилин розпочнеться концерт, присвячений річниці товариства сліпих. Її не надто прикрашали, бо тут важливо не побачити, а почути».
к  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55