15 Июнь, 15:50

Незнане життя Надії. Вулиця Чичерина третій рік носить ім’я найвідомішої жінки Катеринослава (ВІДЕО)

Незнане життя Надії. Вулиця Чичерина третій рік носить ім’я найвідомішої жінки Катеринослава Її статки можна порівняти із капіталом Стіва Джобса чи найвідоміших зірок Голівуду. Та гроші вона витрачала на допомогу дітям. Найгарніші будинки дореволюційного міста – теж її власність. Надія Алексєєнко — найвідоміша жінка Катеринослава. Про її приватне життя відомо зовсім мало.  Після декомунізації вулиці Надеждінській повернули історичну назву. Проте у зміненому форматі. А просвітницьку акцію, що їх здійснює «Агентство розвитку Дніпра», тут провели вже вдруге. Ім’я Надії Алексєєнко прозвучало на всю Російську імперію, коли сам цар назвав її почесною громадянкою міста.
Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Грамота на всю імперію була затверджена самим імператорам Миколою ІІ. Що вона такий відомий благодійник».
Про Надію Алексєєнко інформація з’являється тільки тоді, коли жінка виходить заміж і бере прізвище чоловіка, Івана Мартиновича.  Майже нічого не відомо про її дитинство, навчання чи родину. Світлина, де зображена Надія і можна роздивитися її риси, кажуть історики, теж відома тільки одна.
Оля Василець, журналістка: «Дружина заможного купця і меценатка, Надія Алексєєнко опікувалася дитячою лікарнею імені Руднєва, і на початку ХХ століття ця вулиця вже носила її ім’я, аж до приходу у наше місто більшовиків».
 
Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Вулицю назвали Надєждінською. Більшовики назвали на честь Чичеріна — наркому зовнішніьої політики більшовицької Росії. На дипломатичному рівні затверджував агресію. Ну, от як сучасний Лавров. Він, звичайно, людей фізично не вбиває. Але він проводить цю агресію на іншому рівні — на більш масштабному».
Майже сільська романтика. Дмитро разом із родиною ще 10 років тому покинув квартиру у багатоповерхівці та переїхав сюди. Тоді це ще була вулиця Чичерина.
Дмитро, мешканець вулиці: «Свой дворик, есть где поговорить вечерами, посидеть с соседями. Детям есть где погулять, вот, дружат».
Із початком канікул місцева дітвора околиці 18-го будинку досліджує знову і знову.  І одразу відкриття.
Роман, місцевий розбишака: «В прятки играем, в догонялки, еще в какие-то игры с друзьями. А, ну, мы недавно с другом придумали. Никто нас не найдет. Мы туда еще не прятались. Так, расчистили себе территорию, посмотрели, можно ли там прятаться, удобно ли будет».
Але схованку Роман нам не показує, щоб конкуренти не дізналися. Компанію місцевим тут складають домашні улюбленці.
Роман, місцевий розбишака: «Да, у нас есть тут соседи, которые разводить котов, собак. У нас собаки наоборот, собаки даже дружные. Отут, у соседей, собака часто выбегает — мы с ней играем».
Починається вулиця від Боброва і понад півтори сотні будинків тягнуться униз майже до стадіону «Метеор». Багатоповерхівки змінюються на приватний сектор із клумбами та вишнями. І ще: тут є все необхідне для життя. Як от, наприклад, слідчий ізолятор, психіатрична лікарня чи  баптистська церква.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55