21 Июнь, 16:30

У лікарні ім. Мечникова провели медогляд працівників вугільної галузі (КОМЕНТАР)

Сьомий рік поспіль у лікарні імені Мечникова існує традиція медичного огляду шахтарів західного Донбасу. Цього разу отримати необхідну медичну допомогу приїхали 40 працівників вугільної промисловості.

Для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова такі огляди — традиція. Шахтарі щорічно чекають на цей день, бо можуть отримати необхідні консультації та покращити своє здоров’я. І вони дійсно того потребують. Адже загалом 15 тисяч працівників вуглевидобувної промисловості західного Донбасу тією чи іншою мірою постраждали від нещасних випадків на виробництві.

Сергій Риженко — головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: «Это большие цифры. Люди, которые работают в сложных условиях труда, зачастую имеют хронические заболевания, которые связаны с профессиональной вредностью. Им сегодня необходима самая высококвалифицированная медицинская помощь, которую могут оказать только врачи больницы Мечникова».

Загалом пацієнти скаржаться на вібраційну хворобу — повну або часткову втрату слуху. Чи не кожного шахтаря супроводжують захворювання легень і проблеми опорно-рухового апарату. Однак лікарі намагаються слідкувати не лише за станом цих систем, а й за здоров’ям організму в цілому.

Світлана Харківська — завідувачка відділенням профпатології в лікарні ім. Мечникова: «На сегодняшний день состояние здоровья пациентов чаще всего поддаётся каким-то проблемам. Да, — это опорно-двигательный аппарат, это заболевания бронхолёгочной системы, не относящиеся к профессиональным заболеваниям, но тем не менее составляющие группу риска. Это сердечно-сосудистые заболевания, учитывая тяжесть, физический труд, в течение которого они трудятся — это от 12 до 30 лет люди работают под землёй в довольно-таки в тяжёлых условиях и, естественно, это откладывает отпечаток на их организм, не только на какою-то конкретную систему, а в общем на весь организм».

Раніше огляд був виїзним, але на базі лікарні все більш ефективно — і фахівці, і обладнання — все поряд. Просто треба обрати бажаних спеціалістів і потрапити на прийом, як це зробив Володимир. Він — інвалід 3-ї групи. В шахті пропрацював 23 роки. З 2008-го лікується. Скаржиться на проблеми зі спиною, суглобами та легенями. Про роботу згадує…

Володимир Гуменний — шахтар, інвалід 3-ї групи: «Пошёл, получил наряд, опустился в шахту и пошёл трудиться. Молоточки, на коленочки упал и пополз».

Він розповідає, що працювати на шахту пішов, бо десь треба заробляти на життя, тим паче, що регіон, де він живе — вугільний. Так само працювати шахтарем пішов і Валерій. Чоловік прийшов лікувати профзахворювання. За його словами, найскладнішим у його професії є:

Валерій Аксьонов — шахтар із 25-річним стажем: «Подземные условия труда, физический труд, пыль, шум большой, ну, и под землёй совершенно другое давление. Жарко».

На базі лікарні існує відділення профзахворювань  на 40 місць, яке щорічно надає допомогу більше ніж 2 тисячам шахтарям західного Донбасу. Медикаментозне лікування є безкоштовним завдяки Фонду соціального страхування.

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56