21 Июнь, 16:30

У лікарні ім. Мечникова провели медогляд працівників вугільної галузі (КОМЕНТАР)

Сьомий рік поспіль у лікарні імені Мечникова існує традиція медичного огляду шахтарів західного Донбасу. Цього разу отримати необхідну медичну допомогу приїхали 40 працівників вугільної промисловості.

Для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова такі огляди — традиція. Шахтарі щорічно чекають на цей день, бо можуть отримати необхідні консультації та покращити своє здоров’я. І вони дійсно того потребують. Адже загалом 15 тисяч працівників вуглевидобувної промисловості західного Донбасу тією чи іншою мірою постраждали від нещасних випадків на виробництві.

Сергій Риженко — головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: «Это большие цифры. Люди, которые работают в сложных условиях труда, зачастую имеют хронические заболевания, которые связаны с профессиональной вредностью. Им сегодня необходима самая высококвалифицированная медицинская помощь, которую могут оказать только врачи больницы Мечникова».

Загалом пацієнти скаржаться на вібраційну хворобу — повну або часткову втрату слуху. Чи не кожного шахтаря супроводжують захворювання легень і проблеми опорно-рухового апарату. Однак лікарі намагаються слідкувати не лише за станом цих систем, а й за здоров’ям організму в цілому.

Світлана Харківська — завідувачка відділенням профпатології в лікарні ім. Мечникова: «На сегодняшний день состояние здоровья пациентов чаще всего поддаётся каким-то проблемам. Да, — это опорно-двигательный аппарат, это заболевания бронхолёгочной системы, не относящиеся к профессиональным заболеваниям, но тем не менее составляющие группу риска. Это сердечно-сосудистые заболевания, учитывая тяжесть, физический труд, в течение которого они трудятся — это от 12 до 30 лет люди работают под землёй в довольно-таки в тяжёлых условиях и, естественно, это откладывает отпечаток на их организм, не только на какою-то конкретную систему, а в общем на весь организм».

Раніше огляд був виїзним, але на базі лікарні все більш ефективно — і фахівці, і обладнання — все поряд. Просто треба обрати бажаних спеціалістів і потрапити на прийом, як це зробив Володимир. Він — інвалід 3-ї групи. В шахті пропрацював 23 роки. З 2008-го лікується. Скаржиться на проблеми зі спиною, суглобами та легенями. Про роботу згадує…

Володимир Гуменний — шахтар, інвалід 3-ї групи: «Пошёл, получил наряд, опустился в шахту и пошёл трудиться. Молоточки, на коленочки упал и пополз».

Він розповідає, що працювати на шахту пішов, бо десь треба заробляти на життя, тим паче, що регіон, де він живе — вугільний. Так само працювати шахтарем пішов і Валерій. Чоловік прийшов лікувати профзахворювання. За його словами, найскладнішим у його професії є:

Валерій Аксьонов — шахтар із 25-річним стажем: «Подземные условия труда, физический труд, пыль, шум большой, ну, и под землёй совершенно другое давление. Жарко».

На базі лікарні існує відділення профзахворювань  на 40 місць, яке щорічно надає допомогу більше ніж 2 тисячам шахтарям західного Донбасу. Медикаментозне лікування є безкоштовним завдяки Фонду соціального страхування.

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 18 липня (ВІДЕО)

17 Июль, 17:08
Вибух у житловому будинку в Кривому Розі: попередня версія — виток газу (коментар)

У Кривому Розі у дев’ятиповерховому житловому будинку стався вибух, внаслідок чого постраждали троє осіб, серед яких одна дитина. Про це

17 Июль, 11:27
Показники повітря — у межах норми: результати моніторингу в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Затримання браконьєрів, моніторинг стану повітря та відновлення річок. Дніпропетровська обласна державна адміністрація традиційно звітувала про перебіг справ у регіоні. Цього

17 Июль, 07:58
У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню (КОМЕНТАР)

У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню У Дніпрі затримали покидька, який зґвалтував та пограбував 17-річну

16 Июль, 20:22
Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони (КОМЕНТАР)

Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони На вулиці Мольєра у Дніпрі, в старому будинку майже обвалився балкон.

16 Июль, 19:32
Прогноз погоди на вівторок, 17 липня (ВІДЕО)

16 Июль, 17:26
Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті (КОМЕНТАР)

Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті Вісімнадцять років без світла. З початку цього століття на вулиці Полинній

14 Июль, 08:57
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 липня (ВІДЕО)

13 Июль, 17:37