21 Июнь, 16:30

У лікарні ім. Мечникова провели медогляд працівників вугільної галузі (КОМЕНТАР)

Сьомий рік поспіль у лікарні імені Мечникова існує традиція медичного огляду шахтарів західного Донбасу. Цього разу отримати необхідну медичну допомогу приїхали 40 працівників вугільної промисловості.

Для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова такі огляди — традиція. Шахтарі щорічно чекають на цей день, бо можуть отримати необхідні консультації та покращити своє здоров’я. І вони дійсно того потребують. Адже загалом 15 тисяч працівників вуглевидобувної промисловості західного Донбасу тією чи іншою мірою постраждали від нещасних випадків на виробництві.

Сергій Риженко — головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: «Это большие цифры. Люди, которые работают в сложных условиях труда, зачастую имеют хронические заболевания, которые связаны с профессиональной вредностью. Им сегодня необходима самая высококвалифицированная медицинская помощь, которую могут оказать только врачи больницы Мечникова».

Загалом пацієнти скаржаться на вібраційну хворобу — повну або часткову втрату слуху. Чи не кожного шахтаря супроводжують захворювання легень і проблеми опорно-рухового апарату. Однак лікарі намагаються слідкувати не лише за станом цих систем, а й за здоров’ям організму в цілому.

Світлана Харківська — завідувачка відділенням профпатології в лікарні ім. Мечникова: «На сегодняшний день состояние здоровья пациентов чаще всего поддаётся каким-то проблемам. Да, — это опорно-двигательный аппарат, это заболевания бронхолёгочной системы, не относящиеся к профессиональным заболеваниям, но тем не менее составляющие группу риска. Это сердечно-сосудистые заболевания, учитывая тяжесть, физический труд, в течение которого они трудятся — это от 12 до 30 лет люди работают под землёй в довольно-таки в тяжёлых условиях и, естественно, это откладывает отпечаток на их организм, не только на какою-то конкретную систему, а в общем на весь организм».

Раніше огляд був виїзним, але на базі лікарні все більш ефективно — і фахівці, і обладнання — все поряд. Просто треба обрати бажаних спеціалістів і потрапити на прийом, як це зробив Володимир. Він — інвалід 3-ї групи. В шахті пропрацював 23 роки. З 2008-го лікується. Скаржиться на проблеми зі спиною, суглобами та легенями. Про роботу згадує…

Володимир Гуменний — шахтар, інвалід 3-ї групи: «Пошёл, получил наряд, опустился в шахту и пошёл трудиться. Молоточки, на коленочки упал и пополз».

Він розповідає, що працювати на шахту пішов, бо десь треба заробляти на життя, тим паче, що регіон, де він живе — вугільний. Так само працювати шахтарем пішов і Валерій. Чоловік прийшов лікувати профзахворювання. За його словами, найскладнішим у його професії є:

Валерій Аксьонов — шахтар із 25-річним стажем: «Подземные условия труда, физический труд, пыль, шум большой, ну, и под землёй совершенно другое давление. Жарко».

На базі лікарні існує відділення профзахворювань  на 40 місць, яке щорічно надає допомогу більше ніж 2 тисячам шахтарям західного Донбасу. Медикаментозне лікування є безкоштовним завдяки Фонду соціального страхування.

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32