22 Июнь, 16:34

Дніпровський театр імені Тараса Шевченка завершує театральний сезон прем’єрою (ВІДЕО)

Остання прем’єра сезону. В Дніпровському театрі імені Тараса Шевченка новий мюзикл — “Один день із тисячі ночей”. Це історія Ходжі Насреддіна. На Близькому Сході, Північному Кавказі та в Середній Азії цей персонаж є героєм анекдотів та жартів. Але в музичній комедії Ходжа постає поборником несправедливості та романтиком. Чим дивуватимуть актори та коли чекати прем’єрних показів?

2 години з антрактом і 30 акторів на сцені. Прем’єрна вистава театру Шевченка розповідає історію дотепника і коміка Ходжі Насреддіна. Дія відбувається в 17-18 столітті. Перші хвилини мюзиклу ілюструють дитинство героя.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він покинув Бухару, його довго там не було. Він пам’ятає Бухару тільки з дитинства, а в дитинстві все дуже яскраво, все дуже кльово, все дуже подобається. І коли він уже подорослішав, став свідомим,  повернувся в Бухару і побачив що відбувається там, звісно, що йому це все дуже не сподобалось».

На той час Бухарою править емір — жадібний володар, що не гребує підступними засобами.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Он знает кто такой Авиценна, он знает кто такой Гиппократ, — это уже говорит о его уме. Он очень хорошо разбирается в людях, иначе он бы не продержался столько лет на троне. Он очень четко владеет системой «разделяй и властвуй».

П’єсу “Один день із тисячі ночей” написали за мотивами творів Леоніда Соловйова — відомого радянського сценариста. На прохання режисера, автором п’єси став український драматург Анатолій Крим. Він осучаснив виставу. Тепер виконавець головної ролі та постановник мюзиклу порівнюють Ходжу Насреддіна з Чарлі Чапліним чи тибетським монахом. Знайшли аналог і в українській класиці — це Шельменко-денщик.

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це захисник таких же малих людей. Він сміється над собою, він сміється над сильними мира цього. Таким чином, він стає дуже небезпечним для влади — для еміра, для міністрів, бо він їх висміює.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він не біжить зі щитом, із мечем: “Я порубаю власть! Землю — народам!”  Ні, він хитрістю, розумом перехитрює самого еміра і всіх прибічників еміра. І добивається свого кохання, і добивається свободи для, принаймні, свого оточення».

“Один день із тисячі ночей” — третя постановка Володимира Назарова на сцені театру Шевченка. Третя роль тут і для актора Ігоря Томілова. Чоловіки працюють разом уже тридцять років, з них у Днпрі — лише рік. Цього разу Ігорю дістався негативний персонаж — емір. Але актору не звикати.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Честно говоря, уже седьмая или восьмая моя властительная персона. В моём репертуаре я сыграл уже несколько королей, я сыграл царя, я сыграл китайского императора, я играл султана Багдада».

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Вистава зроблена для сімейного перегляду: діти бачать це, як казку для дітей, тому що там закладено це, і є закладені теми для дорослого глядача, є закладені жарти для дорослого глядача».

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це буде 24 прем’єра о п’ятій годині, 27 і 4  ми закриваємо сезон. Я запрошую усіх дніпрян, і не дніпрян теж, приходити до нас в музично-драматичний театр імені Шевченка».

У серпні виставу сподіваються вивезти за кордон — до Сполучених Штатів Америки. Десятиденні гастролі у Філадельфії планують благодійними: з акторами поїдуть діти загиблих військових.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32