22 Июнь, 16:34

Дніпровський театр імені Тараса Шевченка завершує театральний сезон прем’єрою (ВІДЕО)

Остання прем’єра сезону. В Дніпровському театрі імені Тараса Шевченка новий мюзикл — “Один день із тисячі ночей”. Це історія Ходжі Насреддіна. На Близькому Сході, Північному Кавказі та в Середній Азії цей персонаж є героєм анекдотів та жартів. Але в музичній комедії Ходжа постає поборником несправедливості та романтиком. Чим дивуватимуть актори та коли чекати прем’єрних показів?

2 години з антрактом і 30 акторів на сцені. Прем’єрна вистава театру Шевченка розповідає історію дотепника і коміка Ходжі Насреддіна. Дія відбувається в 17-18 столітті. Перші хвилини мюзиклу ілюструють дитинство героя.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він покинув Бухару, його довго там не було. Він пам’ятає Бухару тільки з дитинства, а в дитинстві все дуже яскраво, все дуже кльово, все дуже подобається. І коли він уже подорослішав, став свідомим,  повернувся в Бухару і побачив що відбувається там, звісно, що йому це все дуже не сподобалось».

На той час Бухарою править емір — жадібний володар, що не гребує підступними засобами.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Он знает кто такой Авиценна, он знает кто такой Гиппократ, — это уже говорит о его уме. Он очень хорошо разбирается в людях, иначе он бы не продержался столько лет на троне. Он очень четко владеет системой «разделяй и властвуй».

П’єсу “Один день із тисячі ночей” написали за мотивами творів Леоніда Соловйова — відомого радянського сценариста. На прохання режисера, автором п’єси став український драматург Анатолій Крим. Він осучаснив виставу. Тепер виконавець головної ролі та постановник мюзиклу порівнюють Ходжу Насреддіна з Чарлі Чапліним чи тибетським монахом. Знайшли аналог і в українській класиці — це Шельменко-денщик.

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це захисник таких же малих людей. Він сміється над собою, він сміється над сильними мира цього. Таким чином, він стає дуже небезпечним для влади — для еміра, для міністрів, бо він їх висміює.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він не біжить зі щитом, із мечем: “Я порубаю власть! Землю — народам!”  Ні, він хитрістю, розумом перехитрює самого еміра і всіх прибічників еміра. І добивається свого кохання, і добивається свободи для, принаймні, свого оточення».

“Один день із тисячі ночей” — третя постановка Володимира Назарова на сцені театру Шевченка. Третя роль тут і для актора Ігоря Томілова. Чоловіки працюють разом уже тридцять років, з них у Днпрі — лише рік. Цього разу Ігорю дістався негативний персонаж — емір. Але актору не звикати.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Честно говоря, уже седьмая или восьмая моя властительная персона. В моём репертуаре я сыграл уже несколько королей, я сыграл царя, я сыграл китайского императора, я играл султана Багдада».

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Вистава зроблена для сімейного перегляду: діти бачать це, як казку для дітей, тому що там закладено це, і є закладені теми для дорослого глядача, є закладені жарти для дорослого глядача».

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це буде 24 прем’єра о п’ятій годині, 27 і 4  ми закриваємо сезон. Я запрошую усіх дніпрян, і не дніпрян теж, приходити до нас в музично-драматичний театр імені Шевченка».

У серпні виставу сподіваються вивезти за кордон — до Сполучених Штатів Америки. Десятиденні гастролі у Філадельфії планують благодійними: з акторами поїдуть діти загиблих військових.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56