22 Июнь, 16:34

Дніпровський театр імені Тараса Шевченка завершує театральний сезон прем’єрою (ВІДЕО)

Остання прем’єра сезону. В Дніпровському театрі імені Тараса Шевченка новий мюзикл — “Один день із тисячі ночей”. Це історія Ходжі Насреддіна. На Близькому Сході, Північному Кавказі та в Середній Азії цей персонаж є героєм анекдотів та жартів. Але в музичній комедії Ходжа постає поборником несправедливості та романтиком. Чим дивуватимуть актори та коли чекати прем’єрних показів?

2 години з антрактом і 30 акторів на сцені. Прем’єрна вистава театру Шевченка розповідає історію дотепника і коміка Ходжі Насреддіна. Дія відбувається в 17-18 столітті. Перші хвилини мюзиклу ілюструють дитинство героя.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він покинув Бухару, його довго там не було. Він пам’ятає Бухару тільки з дитинства, а в дитинстві все дуже яскраво, все дуже кльово, все дуже подобається. І коли він уже подорослішав, став свідомим,  повернувся в Бухару і побачив що відбувається там, звісно, що йому це все дуже не сподобалось».

На той час Бухарою править емір — жадібний володар, що не гребує підступними засобами.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Он знает кто такой Авиценна, он знает кто такой Гиппократ, — это уже говорит о его уме. Он очень хорошо разбирается в людях, иначе он бы не продержался столько лет на троне. Он очень четко владеет системой «разделяй и властвуй».

П’єсу “Один день із тисячі ночей” написали за мотивами творів Леоніда Соловйова — відомого радянського сценариста. На прохання режисера, автором п’єси став український драматург Анатолій Крим. Він осучаснив виставу. Тепер виконавець головної ролі та постановник мюзиклу порівнюють Ходжу Насреддіна з Чарлі Чапліним чи тибетським монахом. Знайшли аналог і в українській класиці — це Шельменко-денщик.

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це захисник таких же малих людей. Він сміється над собою, він сміється над сильними мира цього. Таким чином, він стає дуже небезпечним для влади — для еміра, для міністрів, бо він їх висміює.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він не біжить зі щитом, із мечем: “Я порубаю власть! Землю — народам!”  Ні, він хитрістю, розумом перехитрює самого еміра і всіх прибічників еміра. І добивається свого кохання, і добивається свободи для, принаймні, свого оточення».

“Один день із тисячі ночей” — третя постановка Володимира Назарова на сцені театру Шевченка. Третя роль тут і для актора Ігоря Томілова. Чоловіки працюють разом уже тридцять років, з них у Днпрі — лише рік. Цього разу Ігорю дістався негативний персонаж — емір. Але актору не звикати.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Честно говоря, уже седьмая или восьмая моя властительная персона. В моём репертуаре я сыграл уже несколько королей, я сыграл царя, я сыграл китайского императора, я играл султана Багдада».

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Вистава зроблена для сімейного перегляду: діти бачать це, як казку для дітей, тому що там закладено це, і є закладені теми для дорослого глядача, є закладені жарти для дорослого глядача».

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це буде 24 прем’єра о п’ятій годині, 27 і 4  ми закриваємо сезон. Я запрошую усіх дніпрян, і не дніпрян теж, приходити до нас в музично-драматичний театр імені Шевченка».

У серпні виставу сподіваються вивезти за кордон — до Сполучених Штатів Америки. Десятиденні гастролі у Філадельфії планують благодійними: з акторами поїдуть діти загиблих військових.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01