22 Июнь, 16:34

Дніпровський театр імені Тараса Шевченка завершує театральний сезон прем’єрою (ВІДЕО)

Остання прем’єра сезону. В Дніпровському театрі імені Тараса Шевченка новий мюзикл — “Один день із тисячі ночей”. Це історія Ходжі Насреддіна. На Близькому Сході, Північному Кавказі та в Середній Азії цей персонаж є героєм анекдотів та жартів. Але в музичній комедії Ходжа постає поборником несправедливості та романтиком. Чим дивуватимуть актори та коли чекати прем’єрних показів?

2 години з антрактом і 30 акторів на сцені. Прем’єрна вистава театру Шевченка розповідає історію дотепника і коміка Ходжі Насреддіна. Дія відбувається в 17-18 столітті. Перші хвилини мюзиклу ілюструють дитинство героя.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він покинув Бухару, його довго там не було. Він пам’ятає Бухару тільки з дитинства, а в дитинстві все дуже яскраво, все дуже кльово, все дуже подобається. І коли він уже подорослішав, став свідомим,  повернувся в Бухару і побачив що відбувається там, звісно, що йому це все дуже не сподобалось».

На той час Бухарою править емір — жадібний володар, що не гребує підступними засобами.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Он знает кто такой Авиценна, он знает кто такой Гиппократ, — это уже говорит о его уме. Он очень хорошо разбирается в людях, иначе он бы не продержался столько лет на троне. Он очень четко владеет системой «разделяй и властвуй».

П’єсу “Один день із тисячі ночей” написали за мотивами творів Леоніда Соловйова — відомого радянського сценариста. На прохання режисера, автором п’єси став український драматург Анатолій Крим. Він осучаснив виставу. Тепер виконавець головної ролі та постановник мюзиклу порівнюють Ходжу Насреддіна з Чарлі Чапліним чи тибетським монахом. Знайшли аналог і в українській класиці — це Шельменко-денщик.

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це захисник таких же малих людей. Він сміється над собою, він сміється над сильними мира цього. Таким чином, він стає дуже небезпечним для влади — для еміра, для міністрів, бо він їх висміює.

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Він не біжить зі щитом, із мечем: “Я порубаю власть! Землю — народам!”  Ні, він хитрістю, розумом перехитрює самого еміра і всіх прибічників еміра. І добивається свого кохання, і добивається свободи для, принаймні, свого оточення».

“Один день із тисячі ночей” — третя постановка Володимира Назарова на сцені театру Шевченка. Третя роль тут і для актора Ігоря Томілова. Чоловіки працюють разом уже тридцять років, з них у Днпрі — лише рік. Цього разу Ігорю дістався негативний персонаж — емір. Але актору не звикати.

Ігор Томілов, актор, виконавець ролі еміра: «Честно говоря, уже седьмая или восьмая моя властительная персона. В моём репертуаре я сыграл уже несколько королей, я сыграл царя, я сыграл китайского императора, я играл султана Багдада».

Ярослав Безкоровайний, актор, виконавець головної ролі — Ходжі Насреддіна: «Вистава зроблена для сімейного перегляду: діти бачать це, як казку для дітей, тому що там закладено це, і є закладені теми для дорослого глядача, є закладені жарти для дорослого глядача».

Володимир Назаров, режисер мюзиклу “Один день із тисячі ночей”: «Це буде 24 прем’єра о п’ятій годині, 27 і 4  ми закриваємо сезон. Я запрошую усіх дніпрян, і не дніпрян теж, приходити до нас в музично-драматичний театр імені Шевченка».

У серпні виставу сподіваються вивезти за кордон — до Сполучених Штатів Америки. Десятиденні гастролі у Філадельфії планують благодійними: з акторами поїдуть діти загиблих військових.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 18 липня (ВІДЕО)

17 Июль, 17:08
Вибух у житловому будинку в Кривому Розі: попередня версія — виток газу (коментар)

У Кривому Розі у дев’ятиповерховому житловому будинку стався вибух, внаслідок чого постраждали троє осіб, серед яких одна дитина. Про це

17 Июль, 11:27
Показники повітря — у межах норми: результати моніторингу в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Затримання браконьєрів, моніторинг стану повітря та відновлення річок. Дніпропетровська обласна державна адміністрація традиційно звітувала про перебіг справ у регіоні. Цього

17 Июль, 07:58
У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню (КОМЕНТАР)

У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню У Дніпрі затримали покидька, який зґвалтував та пограбував 17-річну

16 Июль, 20:22
Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони (КОМЕНТАР)

Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони На вулиці Мольєра у Дніпрі, в старому будинку майже обвалився балкон.

16 Июль, 19:32
Прогноз погоди на вівторок, 17 липня (ВІДЕО)

16 Июль, 17:26
Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті (КОМЕНТАР)

Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті Вісімнадцять років без світла. З початку цього століття на вулиці Полинній

14 Июль, 08:57
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 липня (ВІДЕО)

13 Июль, 17:37