22 Июнь, 17:23

Майстерня для чоловіків з інвалідністю працює у Дніпрі при фонді «Карітас Донецьк» (ВІДЕО)

В своїх стінах майстерню організував благодійний фонд “Карітас Донецьк”, який із 2015 року базується в Дніпрі. 22 червня для учнів майстерні відбувся майстер-клас.

Андрій Мельник, працівник чоловічої майстерні: «Сьогодні ми влаштовуємо майстер-клас по вирізанню та випалюванню по дереву. Ми це робимо, щоб людина, яка має вдома якусь дощечку, якийсь виріб — могла із гордістю сказати: “Це я зробив сам”. Не купив у магазині, а зробив сам. Це людина цінує».

В унікальній майстерні тепер здобувають корисні навички 20 хлопців і чоловіків із інвалідністю. Головна мета благодійників — залучити учнів до праці і до роботи у команді. А відтак — допомогти їм вирости у власних очах і відчути себе потрібними і цікавими суспільству.

Ірина Кузема, керівник відділу соціальний простір Благодійного фонду “Карітас Донецьк”: «У нас есть как групповые занятия, так и индивидуальные. Поэтому и заболевания, и инвалидности могут быть разные. Это может быть как функциональные нарушения, есть дети с аутизмом. Это для них возможность заняться трудотерапией и для себя выбрать к чему они больше склонны, что им больше интересно. В дальнейшем это может стать их профессией».

Андрій Мельник, працівник чоловічої майстерні: «Від нас не вийдуть супер-професіонали по столярній чи по слюсарній справі. Ми даємо тільки людині спробувати свої сили в роботі із деревом, металом, гіпсокартоном. Також із побутового: є використання побутових електроінструментів, основи електрики — як лампочку вкрутити-викрутити, розетку і т.п. І сантехніка — замінити прокладку в крані, встановити сам кран. Тобто, як це все робиться на побутовому елементарному рівні».

Микола Шуг, працівник чоловічої майстерні: «Не дуже завжди все просто. Бо є люди, яким це легко вдається, комусь — складніше. Люди різні. Це моя як робота, так і дуже цікаво допомагати таким дітям, як наші. Тому що кожен із них особливий”.

Син пані Ірини, Ростислав, має діагноз ДЦП. Те, що заняття хлопцеві на користь — бачить уже зараз. Навіть не знає, чому радіти більше — чи вмінню відпиляти суху гілку або зробити дошку для кухні, чи змінам у характері. З кожним днем Ростик стає відкритішим, тягнеться до сплкування і не просиджує весь час за комп’ютером.

Ірина, мати учня: «Йому дійсно цікаво. Не тільки в компьютер, а і ще щось зробити руками. У нас все є дощечка. Вчора ми забрали вішак додому. Зараз ми робимо кухонну дошку. Це чудово. Чесно кажучи, дуже чудово. Які зміни? Якщо бере пилку, каже: “Можна я відпиляю цю гілку, яка надломилася і заважає тобі вдома ходити?” Бери, пиляй, займайся.».

У сина пані Марини  проблеми із гормоном росту — у свої 17 він виглядає значно молодше. Марина теж радіє змінам у синові, а придбані навички Вадим залюбки використовує вдома.

Марина, мати учня: «Не все нас принимают. Не все хотят работать с такими детьми. То есть — у него инвалидность. Тут работают с ними люди, которые умеют это делать. Поэтому, я думаю, что к концу занятий мы научимся многому».

Вадим, навчається у майстерні: «Все классно. Только нужно ждать свей очереди и помедленнее немножко все делать, чтоб получалось. Я сделал полочку хорошую. Я сделал еще дощечку маленькую».

Марина, мати учня: «Нужно, как в спорте, чтоб они тянулись за кем-то. Если он будет тянуться — он будет развиваться. И, естественно, ему нужен коллектив, чтобы он общался в нем, приобретал навыки какие-то».

Набір бажаючих навчитися і цвях забити, і поличку прикрутити — не закінчився. Охочі можуть звернутися до “Карітас Донецьк” у Дніпрі, за адресою: вулиця Кабардинська, 5.

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45