22 Июнь, 17:23

Майстерня для чоловіків з інвалідністю працює у Дніпрі при фонді «Карітас Донецьк» (ВІДЕО)

В своїх стінах майстерню організував благодійний фонд “Карітас Донецьк”, який із 2015 року базується в Дніпрі. 22 червня для учнів майстерні відбувся майстер-клас.

Андрій Мельник, працівник чоловічої майстерні: «Сьогодні ми влаштовуємо майстер-клас по вирізанню та випалюванню по дереву. Ми це робимо, щоб людина, яка має вдома якусь дощечку, якийсь виріб — могла із гордістю сказати: “Це я зробив сам”. Не купив у магазині, а зробив сам. Це людина цінує».

В унікальній майстерні тепер здобувають корисні навички 20 хлопців і чоловіків із інвалідністю. Головна мета благодійників — залучити учнів до праці і до роботи у команді. А відтак — допомогти їм вирости у власних очах і відчути себе потрібними і цікавими суспільству.

Ірина Кузема, керівник відділу соціальний простір Благодійного фонду “Карітас Донецьк”: «У нас есть как групповые занятия, так и индивидуальные. Поэтому и заболевания, и инвалидности могут быть разные. Это может быть как функциональные нарушения, есть дети с аутизмом. Это для них возможность заняться трудотерапией и для себя выбрать к чему они больше склонны, что им больше интересно. В дальнейшем это может стать их профессией».

Андрій Мельник, працівник чоловічої майстерні: «Від нас не вийдуть супер-професіонали по столярній чи по слюсарній справі. Ми даємо тільки людині спробувати свої сили в роботі із деревом, металом, гіпсокартоном. Також із побутового: є використання побутових електроінструментів, основи електрики — як лампочку вкрутити-викрутити, розетку і т.п. І сантехніка — замінити прокладку в крані, встановити сам кран. Тобто, як це все робиться на побутовому елементарному рівні».

Микола Шуг, працівник чоловічої майстерні: «Не дуже завжди все просто. Бо є люди, яким це легко вдається, комусь — складніше. Люди різні. Це моя як робота, так і дуже цікаво допомагати таким дітям, як наші. Тому що кожен із них особливий”.

Син пані Ірини, Ростислав, має діагноз ДЦП. Те, що заняття хлопцеві на користь — бачить уже зараз. Навіть не знає, чому радіти більше — чи вмінню відпиляти суху гілку або зробити дошку для кухні, чи змінам у характері. З кожним днем Ростик стає відкритішим, тягнеться до сплкування і не просиджує весь час за комп’ютером.

Ірина, мати учня: «Йому дійсно цікаво. Не тільки в компьютер, а і ще щось зробити руками. У нас все є дощечка. Вчора ми забрали вішак додому. Зараз ми робимо кухонну дошку. Це чудово. Чесно кажучи, дуже чудово. Які зміни? Якщо бере пилку, каже: “Можна я відпиляю цю гілку, яка надломилася і заважає тобі вдома ходити?” Бери, пиляй, займайся.».

У сина пані Марини  проблеми із гормоном росту — у свої 17 він виглядає значно молодше. Марина теж радіє змінам у синові, а придбані навички Вадим залюбки використовує вдома.

Марина, мати учня: «Не все нас принимают. Не все хотят работать с такими детьми. То есть — у него инвалидность. Тут работают с ними люди, которые умеют это делать. Поэтому, я думаю, что к концу занятий мы научимся многому».

Вадим, навчається у майстерні: «Все классно. Только нужно ждать свей очереди и помедленнее немножко все делать, чтоб получалось. Я сделал полочку хорошую. Я сделал еще дощечку маленькую».

Марина, мати учня: «Нужно, как в спорте, чтоб они тянулись за кем-то. Если он будет тянуться — он будет развиваться. И, естественно, ему нужен коллектив, чтобы он общался в нем, приобретал навыки какие-то».

Набір бажаючих навчитися і цвях забити, і поличку прикрутити — не закінчився. Охочі можуть звернутися до “Карітас Донецьк” у Дніпрі, за адресою: вулиця Кабардинська, 5.

Вибір редакції

Останній дзвінок у 12-й гімназії Дніпра: як настрій у випускників? (КОМЕНТАР)

В Україні залунали «останні дзвоники» - саме так, бо дату закінчення навчального року кожен заклад середньої освіти тепер може вибрати

24 Май, 19:15
Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на

24 Май, 18:02
Міжнародні турніри, марафони та масштабні фестивалі: У Дніпрі розпочинається сезон яскравих вражень

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. За словами кандидата соціологічних наук, члена Соціологічної асоціації України,

24 Май, 14:02
Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09
Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації

Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації У середу, 22 травня, депутати Дніпровської міської ради

23 Май, 15:01