27 Июнь, 10:42

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру (ВІДЕО)

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру

Сорок четвертий театральний сезон Дніпропетровський театр опери та балету закінчує прем’єрою. “Онегін.LIFE” — так назвали сучасну інтерпретацію відомого твору Чайковського. У чому різниця між новою та класичною версіями? Та чим цього разу дивуватиме персонаж Пушкіна?

Відмінність осучасненої вистави “Онегін . LIFE” від класичної опери полягає в режисерському задумі. Всю постановку глядач бачить очима головного героя. Той стоїть на руїнах власного життя і розмірковує, чому так сталося.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Все вот эти сцены, которые у Чайковского прописаны как картины, лирические части, — мы их выстроили, как воспоминания Онегина. То есть он внутренним взором своим переносится в память».

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Він згадує, тому усі персонажі приходять до нього. Тут вони реальні, тут вони нереальні, тут — фотографія або ще щось».

Оперну виставу готували з лютого, але ідея виникла значно раніше. Ще рік тому режисерка знала: художника запросить із Харкова. Заслужений артист України Олександр Лапін тепер каже: робота у Дніпрі нагадує “творчі Мальдиви”, адже колектив працює злагоджено.

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Що мені сподобалось саме у вашому театрі — це дуже потужні майстерні, дуже потужні люди, які виготовляють декорації.. Цех із пошиву костюмів — я просто закохався у них!»

Конструкція декорацій для вистави — складна. Її монтаж забрав ледь не кілька днів. Завдання для акторів — також непросте.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «К нам приезжала Лана Биба, Лондон. И мы с ней сделали пластический язык, который в спектакле будет».

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «Пластика, яка відбувається в акторів на сцені, вимагає зміни темпів партитури. В Чайковського у кожному номері, в кожному початку дуету чи початку квартету є свій темпоритм вказаний. Ми його трошки міняємо, робимо деколи швидше, деколи повільніше для того, щоб не порушувати пластику сценічну».

Дещо змінили і наповненість опери.

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «В нас не буде сцени Тріке у виставі, у нас не буде закінчення фінальної сцени дуету — ми закінчуємо смертю Ленського».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Это такой оперный спектакль драматическим языком».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Приглашаю всех зрителей на премьеру. Приходите, мы очень вас ждем!»

Цього сезону буде лише один показ —  30 червня о 18 годині. Хто не встигне, зможе переглянути постановку аж у вересні. Тоді стартує новий театральний сезон. На нього театр має великі плани: підготувати оперу Джакомо Пуччині “Тоска” і повернути до репертуару “Пікову даму” Чайковського.

Вибір редакції

Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56