27 Июнь, 10:42

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру (ВІДЕО)

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру

Сорок четвертий театральний сезон Дніпропетровський театр опери та балету закінчує прем’єрою. “Онегін.LIFE” — так назвали сучасну інтерпретацію відомого твору Чайковського. У чому різниця між новою та класичною версіями? Та чим цього разу дивуватиме персонаж Пушкіна?

Відмінність осучасненої вистави “Онегін . LIFE” від класичної опери полягає в режисерському задумі. Всю постановку глядач бачить очима головного героя. Той стоїть на руїнах власного життя і розмірковує, чому так сталося.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Все вот эти сцены, которые у Чайковского прописаны как картины, лирические части, — мы их выстроили, как воспоминания Онегина. То есть он внутренним взором своим переносится в память».

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Він згадує, тому усі персонажі приходять до нього. Тут вони реальні, тут вони нереальні, тут — фотографія або ще щось».

Оперну виставу готували з лютого, але ідея виникла значно раніше. Ще рік тому режисерка знала: художника запросить із Харкова. Заслужений артист України Олександр Лапін тепер каже: робота у Дніпрі нагадує “творчі Мальдиви”, адже колектив працює злагоджено.

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Що мені сподобалось саме у вашому театрі — це дуже потужні майстерні, дуже потужні люди, які виготовляють декорації.. Цех із пошиву костюмів — я просто закохався у них!»

Конструкція декорацій для вистави — складна. Її монтаж забрав ледь не кілька днів. Завдання для акторів — також непросте.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «К нам приезжала Лана Биба, Лондон. И мы с ней сделали пластический язык, который в спектакле будет».

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «Пластика, яка відбувається в акторів на сцені, вимагає зміни темпів партитури. В Чайковського у кожному номері, в кожному початку дуету чи початку квартету є свій темпоритм вказаний. Ми його трошки міняємо, робимо деколи швидше, деколи повільніше для того, щоб не порушувати пластику сценічну».

Дещо змінили і наповненість опери.

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «В нас не буде сцени Тріке у виставі, у нас не буде закінчення фінальної сцени дуету — ми закінчуємо смертю Ленського».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Это такой оперный спектакль драматическим языком».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Приглашаю всех зрителей на премьеру. Приходите, мы очень вас ждем!»

Цього сезону буде лише один показ —  30 червня о 18 годині. Хто не встигне, зможе переглянути постановку аж у вересні. Тоді стартує новий театральний сезон. На нього театр має великі плани: підготувати оперу Джакомо Пуччині “Тоска” і повернути до репертуару “Пікову даму” Чайковського.

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32