27 Июнь, 10:42

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру (ВІДЕО)

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру

Сорок четвертий театральний сезон Дніпропетровський театр опери та балету закінчує прем’єрою. “Онегін.LIFE” — так назвали сучасну інтерпретацію відомого твору Чайковського. У чому різниця між новою та класичною версіями? Та чим цього разу дивуватиме персонаж Пушкіна?

Відмінність осучасненої вистави “Онегін . LIFE” від класичної опери полягає в режисерському задумі. Всю постановку глядач бачить очима головного героя. Той стоїть на руїнах власного життя і розмірковує, чому так сталося.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Все вот эти сцены, которые у Чайковского прописаны как картины, лирические части, — мы их выстроили, как воспоминания Онегина. То есть он внутренним взором своим переносится в память».

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Він згадує, тому усі персонажі приходять до нього. Тут вони реальні, тут вони нереальні, тут — фотографія або ще щось».

Оперну виставу готували з лютого, але ідея виникла значно раніше. Ще рік тому режисерка знала: художника запросить із Харкова. Заслужений артист України Олександр Лапін тепер каже: робота у Дніпрі нагадує “творчі Мальдиви”, адже колектив працює злагоджено.

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Що мені сподобалось саме у вашому театрі — це дуже потужні майстерні, дуже потужні люди, які виготовляють декорації.. Цех із пошиву костюмів — я просто закохався у них!»

Конструкція декорацій для вистави — складна. Її монтаж забрав ледь не кілька днів. Завдання для акторів — також непросте.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «К нам приезжала Лана Биба, Лондон. И мы с ней сделали пластический язык, который в спектакле будет».

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «Пластика, яка відбувається в акторів на сцені, вимагає зміни темпів партитури. В Чайковського у кожному номері, в кожному початку дуету чи початку квартету є свій темпоритм вказаний. Ми його трошки міняємо, робимо деколи швидше, деколи повільніше для того, щоб не порушувати пластику сценічну».

Дещо змінили і наповненість опери.

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «В нас не буде сцени Тріке у виставі, у нас не буде закінчення фінальної сцени дуету — ми закінчуємо смертю Ленського».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Это такой оперный спектакль драматическим языком».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Приглашаю всех зрителей на премьеру. Приходите, мы очень вас ждем!»

Цього сезону буде лише один показ —  30 червня о 18 годині. Хто не встигне, зможе переглянути постановку аж у вересні. Тоді стартує новий театральний сезон. На нього театр має великі плани: підготувати оперу Джакомо Пуччині “Тоска” і повернути до репертуару “Пікову даму” Чайковського.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01