27 Июнь, 10:42

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру (ВІДЕО)

Онегин.LIFE — в театрі опери та балету Дніпра готують неординарну прем’єру

Сорок четвертий театральний сезон Дніпропетровський театр опери та балету закінчує прем’єрою. “Онегін.LIFE” — так назвали сучасну інтерпретацію відомого твору Чайковського. У чому різниця між новою та класичною версіями? Та чим цього разу дивуватиме персонаж Пушкіна?

Відмінність осучасненої вистави “Онегін . LIFE” від класичної опери полягає в режисерському задумі. Всю постановку глядач бачить очима головного героя. Той стоїть на руїнах власного життя і розмірковує, чому так сталося.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Все вот эти сцены, которые у Чайковского прописаны как картины, лирические части, — мы их выстроили, как воспоминания Онегина. То есть он внутренним взором своим переносится в память».

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Він згадує, тому усі персонажі приходять до нього. Тут вони реальні, тут вони нереальні, тут — фотографія або ще щось».

Оперну виставу готували з лютого, але ідея виникла значно раніше. Ще рік тому режисерка знала: художника запросить із Харкова. Заслужений артист України Олександр Лапін тепер каже: робота у Дніпрі нагадує “творчі Мальдиви”, адже колектив працює злагоджено.

Олександр Лапін, художник опери “Онегін . LIFE”, заслужений артист України (м. Харків): «Що мені сподобалось саме у вашому театрі — це дуже потужні майстерні, дуже потужні люди, які виготовляють декорації.. Цех із пошиву костюмів — я просто закохався у них!»

Конструкція декорацій для вистави — складна. Її монтаж забрав ледь не кілька днів. Завдання для акторів — також непросте.

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «К нам приезжала Лана Биба, Лондон. И мы с ней сделали пластический язык, который в спектакле будет».

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «Пластика, яка відбувається в акторів на сцені, вимагає зміни темпів партитури. В Чайковського у кожному номері, в кожному початку дуету чи початку квартету є свій темпоритм вказаний. Ми його трошки міняємо, робимо деколи швидше, деколи повільніше для того, щоб не порушувати пластику сценічну».

Дещо змінили і наповненість опери.

Юрій Пороховник, диригент, заслужений діяч мистецтв України: «В нас не буде сцени Тріке у виставі, у нас не буде закінчення фінальної сцени дуету — ми закінчуємо смертю Ленського».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Это такой оперный спектакль драматическим языком».

Жанна Чепела, режисерка опери “Онегін . LIFE”: «Приглашаю всех зрителей на премьеру. Приходите, мы очень вас ждем!»

Цього сезону буде лише один показ —  30 червня о 18 годині. Хто не встигне, зможе переглянути постановку аж у вересні. Тоді стартує новий театральний сезон. На нього театр має великі плани: підготувати оперу Джакомо Пуччині “Тоска” і повернути до репертуару “Пікову даму” Чайковського.

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 18 липня (ВІДЕО)

17 Июль, 17:08
Вибух у житловому будинку в Кривому Розі: попередня версія — виток газу (коментар)

У Кривому Розі у дев’ятиповерховому житловому будинку стався вибух, внаслідок чого постраждали троє осіб, серед яких одна дитина. Про це

17 Июль, 11:27
Показники повітря — у межах норми: результати моніторингу в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Затримання браконьєрів, моніторинг стану повітря та відновлення річок. Дніпропетровська обласна державна адміністрація традиційно звітувала про перебіг справ у регіоні. Цього

17 Июль, 07:58
У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню (КОМЕНТАР)

У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню У Дніпрі затримали покидька, який зґвалтував та пограбував 17-річну

16 Июль, 20:22
Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони (КОМЕНТАР)

Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони На вулиці Мольєра у Дніпрі, в старому будинку майже обвалився балкон.

16 Июль, 19:32
Прогноз погоди на вівторок, 17 липня (ВІДЕО)

16 Июль, 17:26
Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті (КОМЕНТАР)

Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті Вісімнадцять років без світла. З початку цього століття на вулиці Полинній

14 Июль, 08:57
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 липня (ВІДЕО)

13 Июль, 17:37