27 Июнь, 17:44

Від зятя Карла Маркса — до героя української війни: вулиця Лафарга — вулиця Радієвського (ВІДЕО)

Генерал-майор Радієвський визволяв Сєвєродонецьк у 2014 році, а в бою за Лисичанськ загинув. За два дні після того його нагородили орденом “За мужність”. Він все життя присвятив військовій справі, цим тепер займається і його син. Пам’ятник Олександру Радієвському встанови у Сєвєродонецьку, меморіальну дошку — на школі у Кривому Розі, де він навчався. У Дніпрі ж назвали його іменем одну з вулиць міста. Дніпрянам про генерал-майора розповідали представники «Агентства розвитку Дніпра».  
Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «У нас, как отдельное государство. Все друг друга знают, по утрам здороваются».

Окремою державою пані Тамара називає житловий масив «Північний. І донедавна одна із вулиць району носила ім’я француза Поля Лафарга.

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Людина спілкується виключно з прибічниками диктатури пролетаріату. Наскільки він може бути гарною людиною. Спілкується виключно з Леніним».

Він, зять Карла Маркса, коли вже не мав сил відстоювати диктатуру пролетаріату, разом із дружиною просто випив отруту.  

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «У них був такий обєт, який вони дали одне одному: що коли вони будуть в старості та не зможуть  боротися за визволення пролетірату… вони обоє покінчили життя самогубством, коли їм було під сімдесят».

У рамках декомунізації вулицю Лафарга назвали іменем Олександра Радієвського. Генерал-майор загинув 23 липня 2014 року в бою за Лисичанськ.

Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Це був не штабний генерал, як собі уявляють, що генерали сидять у штабах. Він справді був зі своїми вояками на передовій».
Олександр Радієвський  родом із Кривого Рога, все життя віддав військовій справі. Його стопами пішов і син.
Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Як про нього згадують його колеги: він був дуже виважений, спокійний і турботливий зі своїми, про своїх солдат. Одним  його улюбленим прислів’ям було: “Солдата не треба жаліти, його треба берегти”.
Пані Тамара каже, що за 42 роки, поки вона тут живе, майже нічого і не змінилося. Все стабільно.
  Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «Как только шесть часов — проблемы у нас с водой — воды нет. До 11, девятый, восьмой этажи у нас без воды. Стало хуже, когда построили у нас завод. Аккумуляторный. Стали болеть у нас ноги. Так был чистый экологический завод».
А от пан Станіслав нарікає. Каже: в 90-х тут був улюблений гастроном, а тепер його зачинили. Пригадує товари і… продавчиню.  
Станіслав, мешканець вулиці 3 1975 року: “Да, отаке біле волосся у неї, така добродушна і товар хороший був. Ковбаса — “Русанівська”, “Любительська”.
Та попри все, кажуть місцеві, їм і в центр їхати не треба. Все потрібне для життя поруч — ліс, річка та багато дитячих майданчиків.  

Вибір редакції

Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56