27 Июнь, 17:44

Від зятя Карла Маркса — до героя української війни: вулиця Лафарга — вулиця Радієвського (ВІДЕО)

Генерал-майор Радієвський визволяв Сєвєродонецьк у 2014 році, а в бою за Лисичанськ загинув. За два дні після того його нагородили орденом “За мужність”. Він все життя присвятив військовій справі, цим тепер займається і його син. Пам’ятник Олександру Радієвському встанови у Сєвєродонецьку, меморіальну дошку — на школі у Кривому Розі, де він навчався. У Дніпрі ж назвали його іменем одну з вулиць міста. Дніпрянам про генерал-майора розповідали представники «Агентства розвитку Дніпра».  
Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «У нас, как отдельное государство. Все друг друга знают, по утрам здороваются».

Окремою державою пані Тамара називає житловий масив «Північний. І донедавна одна із вулиць району носила ім’я француза Поля Лафарга.

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Людина спілкується виключно з прибічниками диктатури пролетаріату. Наскільки він може бути гарною людиною. Спілкується виключно з Леніним».

Він, зять Карла Маркса, коли вже не мав сил відстоювати диктатуру пролетаріату, разом із дружиною просто випив отруту.  

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «У них був такий обєт, який вони дали одне одному: що коли вони будуть в старості та не зможуть  боротися за визволення пролетірату… вони обоє покінчили життя самогубством, коли їм було під сімдесят».

У рамках декомунізації вулицю Лафарга назвали іменем Олександра Радієвського. Генерал-майор загинув 23 липня 2014 року в бою за Лисичанськ.

Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Це був не штабний генерал, як собі уявляють, що генерали сидять у штабах. Він справді був зі своїми вояками на передовій».
Олександр Радієвський  родом із Кривого Рога, все життя віддав військовій справі. Його стопами пішов і син.
Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Як про нього згадують його колеги: він був дуже виважений, спокійний і турботливий зі своїми, про своїх солдат. Одним  його улюбленим прислів’ям було: “Солдата не треба жаліти, його треба берегти”.
Пані Тамара каже, що за 42 роки, поки вона тут живе, майже нічого і не змінилося. Все стабільно.
  Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «Как только шесть часов — проблемы у нас с водой — воды нет. До 11, девятый, восьмой этажи у нас без воды. Стало хуже, когда построили у нас завод. Аккумуляторный. Стали болеть у нас ноги. Так был чистый экологический завод».
А от пан Станіслав нарікає. Каже: в 90-х тут був улюблений гастроном, а тепер його зачинили. Пригадує товари і… продавчиню.  
Станіслав, мешканець вулиці 3 1975 року: “Да, отаке біле волосся у неї, така добродушна і товар хороший був. Ковбаса — “Русанівська”, “Любительська”.
Та попри все, кажуть місцеві, їм і в центр їхати не треба. Все потрібне для життя поруч — ліс, річка та багато дитячих майданчиків.  

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32