27 Июнь, 17:44

Від зятя Карла Маркса — до героя української війни: вулиця Лафарга — вулиця Радієвського (ВІДЕО)

Генерал-майор Радієвський визволяв Сєвєродонецьк у 2014 році, а в бою за Лисичанськ загинув. За два дні після того його нагородили орденом “За мужність”. Він все життя присвятив військовій справі, цим тепер займається і його син. Пам’ятник Олександру Радієвському встанови у Сєвєродонецьку, меморіальну дошку — на школі у Кривому Розі, де він навчався. У Дніпрі ж назвали його іменем одну з вулиць міста. Дніпрянам про генерал-майора розповідали представники «Агентства розвитку Дніпра».  
Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «У нас, как отдельное государство. Все друг друга знают, по утрам здороваются».

Окремою державою пані Тамара називає житловий масив «Північний. І донедавна одна із вулиць району носила ім’я француза Поля Лафарга.

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Людина спілкується виключно з прибічниками диктатури пролетаріату. Наскільки він може бути гарною людиною. Спілкується виключно з Леніним».

Він, зять Карла Маркса, коли вже не мав сил відстоювати диктатуру пролетаріату, разом із дружиною просто випив отруту.  

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «У них був такий обєт, який вони дали одне одному: що коли вони будуть в старості та не зможуть  боротися за визволення пролетірату… вони обоє покінчили життя самогубством, коли їм було під сімдесят».

У рамках декомунізації вулицю Лафарга назвали іменем Олександра Радієвського. Генерал-майор загинув 23 липня 2014 року в бою за Лисичанськ.

Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Це був не штабний генерал, як собі уявляють, що генерали сидять у штабах. Він справді був зі своїми вояками на передовій».
Олександр Радієвський  родом із Кривого Рога, все життя віддав військовій справі. Його стопами пішов і син.
Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Як про нього згадують його колеги: він був дуже виважений, спокійний і турботливий зі своїми, про своїх солдат. Одним  його улюбленим прислів’ям було: “Солдата не треба жаліти, його треба берегти”.
Пані Тамара каже, що за 42 роки, поки вона тут живе, майже нічого і не змінилося. Все стабільно.
  Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «Как только шесть часов — проблемы у нас с водой — воды нет. До 11, девятый, восьмой этажи у нас без воды. Стало хуже, когда построили у нас завод. Аккумуляторный. Стали болеть у нас ноги. Так был чистый экологический завод».
А от пан Станіслав нарікає. Каже: в 90-х тут був улюблений гастроном, а тепер його зачинили. Пригадує товари і… продавчиню.  
Станіслав, мешканець вулиці 3 1975 року: “Да, отаке біле волосся у неї, така добродушна і товар хороший був. Ковбаса — “Русанівська”, “Любительська”.
Та попри все, кажуть місцеві, їм і в центр їхати не треба. Все потрібне для життя поруч — ліс, річка та багато дитячих майданчиків.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 18 липня (ВІДЕО)

17 Июль, 17:08
Вибух у житловому будинку в Кривому Розі: попередня версія — виток газу (коментар)

У Кривому Розі у дев’ятиповерховому житловому будинку стався вибух, внаслідок чого постраждали троє осіб, серед яких одна дитина. Про це

17 Июль, 11:27
Показники повітря — у межах норми: результати моніторингу в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Затримання браконьєрів, моніторинг стану повітря та відновлення річок. Дніпропетровська обласна державна адміністрація традиційно звітувала про перебіг справ у регіоні. Цього

17 Июль, 07:58
У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню (КОМЕНТАР)

У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню У Дніпрі затримали покидька, який зґвалтував та пограбував 17-річну

16 Июль, 20:22
Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони (КОМЕНТАР)

Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони На вулиці Мольєра у Дніпрі, в старому будинку майже обвалився балкон.

16 Июль, 19:32
Прогноз погоди на вівторок, 17 липня (ВІДЕО)

16 Июль, 17:26
Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті (КОМЕНТАР)

Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті Вісімнадцять років без світла. З початку цього століття на вулиці Полинній

14 Июль, 08:57
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 липня (ВІДЕО)

13 Июль, 17:37