27 Июнь, 17:44

Від зятя Карла Маркса — до героя української війни: вулиця Лафарга — вулиця Радієвського (ВІДЕО)

Генерал-майор Радієвський визволяв Сєвєродонецьк у 2014 році, а в бою за Лисичанськ загинув. За два дні після того його нагородили орденом “За мужність”. Він все життя присвятив військовій справі, цим тепер займається і його син. Пам’ятник Олександру Радієвському встанови у Сєвєродонецьку, меморіальну дошку — на школі у Кривому Розі, де він навчався. У Дніпрі ж назвали його іменем одну з вулиць міста. Дніпрянам про генерал-майора розповідали представники «Агентства розвитку Дніпра».  
Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «У нас, как отдельное государство. Все друг друга знают, по утрам здороваются».

Окремою державою пані Тамара називає житловий масив «Північний. І донедавна одна із вулиць району носила ім’я француза Поля Лафарга.

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «Людина спілкується виключно з прибічниками диктатури пролетаріату. Наскільки він може бути гарною людиною. Спілкується виключно з Леніним».

Він, зять Карла Маркса, коли вже не мав сил відстоювати диктатуру пролетаріату, разом із дружиною просто випив отруту.  

Вадим Прокопов, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: «У них був такий обєт, який вони дали одне одному: що коли вони будуть в старості та не зможуть  боротися за визволення пролетірату… вони обоє покінчили життя самогубством, коли їм було під сімдесят».

У рамках декомунізації вулицю Лафарга назвали іменем Олександра Радієвського. Генерал-майор загинув 23 липня 2014 року в бою за Лисичанськ.

Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Це був не штабний генерал, як собі уявляють, що генерали сидять у штабах. Він справді був зі своїми вояками на передовій».
Олександр Радієвський  родом із Кривого Рога, все життя віддав військовій справі. Його стопами пішов і син.
Гліб Стрижко, представник КП «Агентство розвитку Дніпра»: “Як про нього згадують його колеги: він був дуже виважений, спокійний і турботливий зі своїми, про своїх солдат. Одним  його улюбленим прислів’ям було: “Солдата не треба жаліти, його треба берегти”.
Пані Тамара каже, що за 42 роки, поки вона тут живе, майже нічого і не змінилося. Все стабільно.
  Тамара Борисівна, мешканка району з 1976 року: «Как только шесть часов — проблемы у нас с водой — воды нет. До 11, девятый, восьмой этажи у нас без воды. Стало хуже, когда построили у нас завод. Аккумуляторный. Стали болеть у нас ноги. Так был чистый экологический завод».
А от пан Станіслав нарікає. Каже: в 90-х тут був улюблений гастроном, а тепер його зачинили. Пригадує товари і… продавчиню.  
Станіслав, мешканець вулиці 3 1975 року: “Да, отаке біле волосся у неї, така добродушна і товар хороший був. Ковбаса — “Русанівська”, “Любительська”.
Та попри все, кажуть місцеві, їм і в центр їхати не треба. Все потрібне для життя поруч — ліс, річка та багато дитячих майданчиків.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01