06 Июль, 16:14

Галерея «Артсвіт» відзначає  5-ту річницю відкриттям “Кімнати” — нового виставкового простору (ВІДЕО)

День народження є у кожного, навіть у культурних інституцій. 5-го липня галерея «Артсвіт» відсвяткувала свою п’яту річницю. Ця подія є знаковою для всієї митецької спільноти Дніпра, тож артсвітяни вирішили зробити і собі, і їй подарунок — відкрити новий простір для молодих художників під назвою “Кімната”. Її життя розпочалося із виставки Вікторії Тимонової “Гра в присутність”. Привітати галерею завітав і наш журналіст — Станіслав Пивонос.

Галерея «Артсвіт» відкрилась 5-го липня 2013-го року з приватної колекції українського живопису та графіки, яка і зараз активно поповнюється новими іменами. Галерея сфокусована на сучасному мистецтві Дніпропетровского регіону. Мета інституції оживити культурне життя, згуртувати молодих творчих людей різних професій і допомогти їм у творчих пошуках.

Ірина Полікарчук — директорка галереї: «Власне, цей простір, він відкривався, як галерея. Так, він і називається ГАЛЕРЕЯ Артсвіт, з таким класичним розумінням галереї — виставковим, тобто основний напрямок був виставковий. А уже в процесі роботи, коли ми почали залучати лекторів, створювати освітні програми, робити якісь презентації, дивитися кіно, артист-токи — ми самі для себе зрозуміли, що ми більше насправді не галерея, а ми уже культурний простір».

У процесі підготовки до святкування дня народження «Артсвіту», організатори створили новий мистецький простір — “Кімнату”. Його відкриття планували ще взимку, проте артсвітяни вирішили: буде дуже символічним приурочити цю подію до роковин галереї.

Ірина Полікарчук — директорка галереї: «Кімната — вона буде більш демократичною, вона буде більш експериментальною. І тут у нас, в основних наших таких критеріях, буде думка, тобто нам важливо, щоб ці автори працювали в контексті сучасного художнього поля, щоб вони вміли критично ставитися до подій, до соціуму, до всього, що відбувається в різних темах. Це може бути політика, це може бути екологія, це може бути самопізнання, от, але важливий цей такий аналітично-критичний підхід».

Якщо всі критерії витримано, то кожен у порядку живої черги може представити свій проект в “Кімнаті”. Організатори раді допомогти і доопрацювати ідею автора. Наразі офіційно «Артсвіт» підтвердив 7 проектів, тож “Кімната” ближчим часом не порожнітиме. Відкрити простір випала честь Вікторії Тимоновій виставкою “Гра в присутність”. Її візуальна мова — колаж.

Вікторія Тимонова — художниця: «Я думаю, что это одно из первых на этом уровне хороших мест, потому что у нас, конечно же, были уже инициативы, которые очень быстро затухают, быстро сворачиваются и реализуются не очень хорошо. Но я думаю, что «Комната» продержится долго и ей жить и жить».

Художниця працює із проблемою соціуму, його тиском на особистість, який є постійним з моменту її народження. У “Кімнаті” представлено близько 70-ти елементів, які разом формують усім знайому форму кубиків у тетрисі, що постійно подають — візуальне втілення слів “гра” та “спостереження”.

5 років діяльності культурної інституції подарували дніпрянам та гостям міста цілу низку цікавих виставкових та освітніх проектів, за що вони вдячні «Артсвіту» і щиро вірять в успіх галереї в майбутньому.

Карина Гаєва — відвідувачка: «Я вважаю, що, знаєш, у кожного простору є якась своя така аура, яка притягує певне коло людей. І «Артсвіт» притягує таких сучасних, прогресивних людей — і це дуже добре».

Катерина Мамчур — відвідувачка: «Я очень рада, что он существует, потому что Днепру не хватает таких мест, где можно посмотреть современное искусство, познакомиться с ним и как бы прочувствовать. Плюс — мне удалось выступить в данном пространстве, поэтому я рада, что оно существует и надеюсь, что ребят и дальше ждёт успех».

Євгеній Гончаров — відвідувач: «Я задоволений. Я підтримую усілякі ідеї та бажаю успіху».

Іва Найденко — відвідувачка: «Відкриття додаткового простору для молодих митців — це дуже похвально. Дуже вдячна взагалі робітникам галереї за цей простір, за те, що вони підтримують молодих митців. Ця ідея мені близька і я дуже сподіваюся, що у них буде більше проектів і вітаю їх із Днем народження».

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32