06 Июль, 17:23

QR-коди в електротранспорті Дніпра працюють більше року. Які результати? (ВІДЕО)

QR-коди в електротранспорті Дніпра працюють більше року. Які результати?

Рік тому в міському електротранспорті запрацювала безготівкова система оплати. Щоб придбати квиток, використовують банківський додаток на смартфоні. Достатньо навести камеру на спеціальний код і зчитати його. Мої колеги задалися питанням: чи потрібне таке нововведення дніпрянам? Що змінилося за рік користування QR-кодами та як до цього ставляться мешканці міста?

Юлія Бублик, журналістка: «З березня 2017 сплатити за проїзд в електротранспорті Дніпра можна за допомогою QR-кодів. Ця послуга діє вже більше року. Чи звикли городяни до нововведення та чи користуються цією технологією взагалі — спитаємо просто зараз!»

СОЦОПИТУВАННЯ

Також люди скаржаться: наліпки з QR-кодами подекуди зірвані, а подекуди — розташовані надто високо. В часи пік неможливо підійти близько, а здалеку телефон не вловлює картинку.

Юлія Бублик, журналістка: «Ми вирішили експериментально перевірити на якій відстані працюють QR-коди. Результати наступні: камера якістю 12 мегапікселів може зісканувати код, розташований за 2 метри від об’єктиву. Якщо чутливість камери гірша, то підійти до наліпки доведеться ближче».

Щойно QR-коди впровадили — обурились кондуктори: безготівкова альтернатива знизила їхній заробіток. Зараз продавці квитків не скаржаться: їм начебто відраховують відсоток.

Марина, кондукторка: «Вам це, як кондуктору, вигідно чи ні?» — «Вигідно», — А чому вигідно?» — «Идет к зарплате», — «Якийсь відсоток?» — «Да, да», — «А який відсоток знаєте, чи ні?» -» Скільки оплатять».

Владислава, кондукторка «Когда идет зарплата, там идет, получается, 50% в год оплаты пассажирами мне возвращается в зарплату».

Але у міськраді це заперечують.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Зрозуміло, ні! Не іде ніякий відсоток кондуктору — і не може іти ніякий відсоток кондуктору. Це ж у нас є ціна на електротранс, яку платить людина. І це поступає в бюджет. У нас немає ніякої схеми мотивації, скільки отримає кондуктор, з чого і як».

Далі наша знімальна група помандрувала зупинками. Перевірили декілька трамвайних і тролейбусних маршрутів — безготівкова система оплати діє всюди, навіть у старих вагонах.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «На всіх вагонах має бути 5-6 наклейок».

За даними міськради, протягом 15 місяців по QR-коду мешканці придбали 200 тисяч квитків. Наступний крок — можливість розрахуватися банківською карткою. Трамваї першого маршруту потроху оснащують валідаторами для зчитування.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Це вже не просто наклеїти наклейку — це вже треба поєднати систему. Але у нас весь час масштабуються валідатори. Надіємось, що скоро вже буде покритий перший трамвай. Далі, знову ж — трамваї, тролейбус, метро».

Незабаром влада міста оголосить інвестиційний конкурс. Переможці встановлять свої валідатори у всьому дніпровському електротранспорті. Головна умова — обладнання має працювати з усіма банками.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Працюють вони на Visa, на MasterCard, на всіх банках, ApplePlay, PayAppleWatch, GooglePay – всі дуже модні системи».

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 18 липня (ВІДЕО)

17 Июль, 17:08
Вибух у житловому будинку в Кривому Розі: попередня версія — виток газу (коментар)

У Кривому Розі у дев’ятиповерховому житловому будинку стався вибух, внаслідок чого постраждали троє осіб, серед яких одна дитина. Про це

17 Июль, 11:27
Показники повітря — у межах норми: результати моніторингу в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Затримання браконьєрів, моніторинг стану повітря та відновлення річок. Дніпропетровська обласна державна адміністрація традиційно звітувала про перебіг справ у регіоні. Цього

17 Июль, 07:58
У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню (КОМЕНТАР)

У Дніпрі затримали гастролера з Луганщини, який зґвалтував та пограбував неповнолітню У Дніпрі затримали покидька, який зґвалтував та пограбував 17-річну

16 Июль, 20:22
Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони (КОМЕНТАР)

Старий будинок на Мольєра у Дніпрі потихеньку скидає балкони На вулиці Мольєра у Дніпрі, в старому будинку майже обвалився балкон.

16 Июль, 19:32
Прогноз погоди на вівторок, 17 липня (ВІДЕО)

16 Июль, 17:26
Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті (КОМЕНТАР)

Вуличне освітлення у Краснопіллі оновлюють вперше у 21 столітті Вісімнадцять років без світла. З початку цього століття на вулиці Полинній

14 Июль, 08:57
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 липня (ВІДЕО)

13 Июль, 17:37