06 Июль, 17:23

QR-коди в електротранспорті Дніпра працюють більше року. Які результати? (ВІДЕО)

QR-коди в електротранспорті Дніпра працюють більше року. Які результати?

Рік тому в міському електротранспорті запрацювала безготівкова система оплати. Щоб придбати квиток, використовують банківський додаток на смартфоні. Достатньо навести камеру на спеціальний код і зчитати його. Мої колеги задалися питанням: чи потрібне таке нововведення дніпрянам? Що змінилося за рік користування QR-кодами та як до цього ставляться мешканці міста?

Юлія Бублик, журналістка: «З березня 2017 сплатити за проїзд в електротранспорті Дніпра можна за допомогою QR-кодів. Ця послуга діє вже більше року. Чи звикли городяни до нововведення та чи користуються цією технологією взагалі — спитаємо просто зараз!»

СОЦОПИТУВАННЯ

Також люди скаржаться: наліпки з QR-кодами подекуди зірвані, а подекуди — розташовані надто високо. В часи пік неможливо підійти близько, а здалеку телефон не вловлює картинку.

Юлія Бублик, журналістка: «Ми вирішили експериментально перевірити на якій відстані працюють QR-коди. Результати наступні: камера якістю 12 мегапікселів може зісканувати код, розташований за 2 метри від об’єктиву. Якщо чутливість камери гірша, то підійти до наліпки доведеться ближче».

Щойно QR-коди впровадили — обурились кондуктори: безготівкова альтернатива знизила їхній заробіток. Зараз продавці квитків не скаржаться: їм начебто відраховують відсоток.

Марина, кондукторка: «Вам це, як кондуктору, вигідно чи ні?» — «Вигідно», — А чому вигідно?» — «Идет к зарплате», — «Якийсь відсоток?» — «Да, да», — «А який відсоток знаєте, чи ні?» -» Скільки оплатять».

Владислава, кондукторка «Когда идет зарплата, там идет, получается, 50% в год оплаты пассажирами мне возвращается в зарплату».

Але у міськраді це заперечують.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Зрозуміло, ні! Не іде ніякий відсоток кондуктору — і не може іти ніякий відсоток кондуктору. Це ж у нас є ціна на електротранс, яку платить людина. І це поступає в бюджет. У нас немає ніякої схеми мотивації, скільки отримає кондуктор, з чого і як».

Далі наша знімальна група помандрувала зупинками. Перевірили декілька трамвайних і тролейбусних маршрутів — безготівкова система оплати діє всюди, навіть у старих вагонах.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «На всіх вагонах має бути 5-6 наклейок».

За даними міськради, протягом 15 місяців по QR-коду мешканці придбали 200 тисяч квитків. Наступний крок — можливість розрахуватися банківською карткою. Трамваї першого маршруту потроху оснащують валідаторами для зчитування.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Це вже не просто наклеїти наклейку — це вже треба поєднати систему. Але у нас весь час масштабуються валідатори. Надіємось, що скоро вже буде покритий перший трамвай. Далі, знову ж — трамваї, тролейбус, метро».

Незабаром влада міста оголосить інвестиційний конкурс. Переможці встановлять свої валідатори у всьому дніпровському електротранспорті. Головна умова — обладнання має працювати з усіма банками.

Яніка Мерило, радниця міського голови Дніпра: «Працюють вони на Visa, на MasterCard, на всіх банках, ApplePlay, PayAppleWatch, GooglePay – всі дуже модні системи».

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26