09 Июль, 18:00

У нас є 50 років, щоб врятувати найбільшу річку України — Дніпро (ВІДЕО)

Уже за 200 років головна водойма України просто зникне,  переконані екологи. Зараз це швидше система боліт і звалише рідких відходів, а не річка. Зворотній відлік для Дніпра почався у 30-ті роки минулого століття, коли затопили знамениті дніпрові пороги, почали будівництво гідроелектростанцій та в рази уповільнили швидку від природи течію Дніпра. Питання наслідків і шляхів порятунку річки обговорили на першому міжнародному водному форумі… Забезпечення українців питною водою та у достатній кількості — це питання національного значення на рівні із воєнними загрозами.
Валерій Безус, заступник голови Дніпровської обласної ради: “На мою думку, на моє переконання, проблема забезпечення нації джерелами питної води має бути пріорітетною, принаймні — проблемою номер два на сьогоднішній день на національному рівні, звісно, після питання нашої національно-визвольної війни”.
1926 рік — затверджують будівництво ДніпроГЕС. Сьогодні науковці в один голос зазначають: це була відправна точка зі знищення річки Дніпро, як водойми.
Вадим Манюк, кандидат біологічних наук, доцент кафедри, директор регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги»: “Відбулося зарегулювання Дніпра, і одна з найбільших річок у Європі — вона фактично перестала існувати як річка”.
Загроза знищення Дніпра, як повноцінної водойми, вимагає злагоджених і негайних дій.
Анатолій Івахно, депутат Дніпропетровської обласної ради, голова комісії з екології: “Якщо ми не зробимо різкі зміни в законодавчому полі по охороні навколишнього середовища, то у нас будуть серйозні проблеми”.
До затоплення порогів вода у Дніпрі була придатною для споживання. Сьогодні питання питної води ставлять руба ледь не на міжнародному рівні.  
Валерій Безус, заступник голови Дніпропетровської обласної ради: “Науковці ООН фіксують факт того, що Україна знаходиться в червоній зоні забезпеченості питної води. Екологи кажуть, що за 5-7 років ми з вами відчуємо проблему із джерелами питної води на собі і на своєму поколінні”.
Спорудження ДніпроГЕС мало свою доцільність. Це був вихід до моря, коли дорожній транспорт не був аж такий розвинений. Перша електроенергія в регіоні — теж завдяки ДніпроГЕС. Але сьогодні шість гідроелектростанцій на Дніпрі вже не виконують жодної з покладених на них функцій.
Григорій Шматков, доктор біологічних наук, професор, лауреат державної премії України, завідувач кафедри екології Придніпровської державної академії бідівництва та архітектури: “50 відсотків електроенергії дають атомні станції. 48 — дають теплові станції. І близько двох відсотків тільки гідростанції. Тобто Дніпро ще й втратив свою функцію, як транспортної артерії. Він не використовується, за 50 ми зможемо повернути Дніпро, за 200 років він помре”.
Проте за гарматного підходу можна і довкілля зберегти, і грошей заробити.  
Антон Комановський, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів: “Вода дає у бюждет області 111 мільйонів надходять платежів”.
Коли велика вода таки порве греблю — покаже час, а ще, як додають спікери— політична воля. Проте усі одноголосно додають: діяти треба просто зараз.

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32