09 Июль, 18:00

У нас є 50 років, щоб врятувати найбільшу річку України — Дніпро (ВІДЕО)

Уже за 200 років головна водойма України просто зникне,  переконані екологи. Зараз це швидше система боліт і звалише рідких відходів, а не річка. Зворотній відлік для Дніпра почався у 30-ті роки минулого століття, коли затопили знамениті дніпрові пороги, почали будівництво гідроелектростанцій та в рази уповільнили швидку від природи течію Дніпра. Питання наслідків і шляхів порятунку річки обговорили на першому міжнародному водному форумі… Забезпечення українців питною водою та у достатній кількості — це питання національного значення на рівні із воєнними загрозами.
Валерій Безус, заступник голови Дніпровської обласної ради: “На мою думку, на моє переконання, проблема забезпечення нації джерелами питної води має бути пріорітетною, принаймні — проблемою номер два на сьогоднішній день на національному рівні, звісно, після питання нашої національно-визвольної війни”.
1926 рік — затверджують будівництво ДніпроГЕС. Сьогодні науковці в один голос зазначають: це була відправна точка зі знищення річки Дніпро, як водойми.
Вадим Манюк, кандидат біологічних наук, доцент кафедри, директор регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги»: “Відбулося зарегулювання Дніпра, і одна з найбільших річок у Європі — вона фактично перестала існувати як річка”.
Загроза знищення Дніпра, як повноцінної водойми, вимагає злагоджених і негайних дій.
Анатолій Івахно, депутат Дніпропетровської обласної ради, голова комісії з екології: “Якщо ми не зробимо різкі зміни в законодавчому полі по охороні навколишнього середовища, то у нас будуть серйозні проблеми”.
До затоплення порогів вода у Дніпрі була придатною для споживання. Сьогодні питання питної води ставлять руба ледь не на міжнародному рівні.  
Валерій Безус, заступник голови Дніпропетровської обласної ради: “Науковці ООН фіксують факт того, що Україна знаходиться в червоній зоні забезпеченості питної води. Екологи кажуть, що за 5-7 років ми з вами відчуємо проблему із джерелами питної води на собі і на своєму поколінні”.
Спорудження ДніпроГЕС мало свою доцільність. Це був вихід до моря, коли дорожній транспорт не був аж такий розвинений. Перша електроенергія в регіоні — теж завдяки ДніпроГЕС. Але сьогодні шість гідроелектростанцій на Дніпрі вже не виконують жодної з покладених на них функцій.
Григорій Шматков, доктор біологічних наук, професор, лауреат державної премії України, завідувач кафедри екології Придніпровської державної академії бідівництва та архітектури: “50 відсотків електроенергії дають атомні станції. 48 — дають теплові станції. І близько двох відсотків тільки гідростанції. Тобто Дніпро ще й втратив свою функцію, як транспортної артерії. Він не використовується, за 50 ми зможемо повернути Дніпро, за 200 років він помре”.
Проте за гарматного підходу можна і довкілля зберегти, і грошей заробити.  
Антон Комановський, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів: “Вода дає у бюждет області 111 мільйонів надходять платежів”.
Коли велика вода таки порве греблю — покаже час, а ще, як додають спікери— політична воля. Проте усі одноголосно додають: діяти треба просто зараз.

Вибір редакції

Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06
Бахіли у лікарнях: кому це вигідно і корисно? (ВІДЕО)

Викачування грошей та шкода екології. Так вимоги використовувати бахіли в лікарнях назвала Ульяна Супрун — виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я

18 Июль, 17:51
Щаслива Троїцька: перша вулиця у Дніпрі, що буде максимально оновлена (ВІДЕО)

Щаслива Троїцька: перша вулиця у Дніпрі, що буде максимально оновлена Дніпро цього літа переживає хвилю змін транспортного руху через численні

18 Июль, 17:43