09 Июль, 18:00

У нас є 50 років, щоб врятувати найбільшу річку України — Дніпро (ВІДЕО)

Уже за 200 років головна водойма України просто зникне,  переконані екологи. Зараз це швидше система боліт і звалише рідких відходів, а не річка. Зворотній відлік для Дніпра почався у 30-ті роки минулого століття, коли затопили знамениті дніпрові пороги, почали будівництво гідроелектростанцій та в рази уповільнили швидку від природи течію Дніпра. Питання наслідків і шляхів порятунку річки обговорили на першому міжнародному водному форумі… Забезпечення українців питною водою та у достатній кількості — це питання національного значення на рівні із воєнними загрозами.
Валерій Безус, заступник голови Дніпровської обласної ради: “На мою думку, на моє переконання, проблема забезпечення нації джерелами питної води має бути пріорітетною, принаймні — проблемою номер два на сьогоднішній день на національному рівні, звісно, після питання нашої національно-визвольної війни”.
1926 рік — затверджують будівництво ДніпроГЕС. Сьогодні науковці в один голос зазначають: це була відправна точка зі знищення річки Дніпро, як водойми.
Вадим Манюк, кандидат біологічних наук, доцент кафедри, директор регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги»: “Відбулося зарегулювання Дніпра, і одна з найбільших річок у Європі — вона фактично перестала існувати як річка”.
Загроза знищення Дніпра, як повноцінної водойми, вимагає злагоджених і негайних дій.
Анатолій Івахно, депутат Дніпропетровської обласної ради, голова комісії з екології: “Якщо ми не зробимо різкі зміни в законодавчому полі по охороні навколишнього середовища, то у нас будуть серйозні проблеми”.
До затоплення порогів вода у Дніпрі була придатною для споживання. Сьогодні питання питної води ставлять руба ледь не на міжнародному рівні.  
Валерій Безус, заступник голови Дніпропетровської обласної ради: “Науковці ООН фіксують факт того, що Україна знаходиться в червоній зоні забезпеченості питної води. Екологи кажуть, що за 5-7 років ми з вами відчуємо проблему із джерелами питної води на собі і на своєму поколінні”.
Спорудження ДніпроГЕС мало свою доцільність. Це був вихід до моря, коли дорожній транспорт не був аж такий розвинений. Перша електроенергія в регіоні — теж завдяки ДніпроГЕС. Але сьогодні шість гідроелектростанцій на Дніпрі вже не виконують жодної з покладених на них функцій.
Григорій Шматков, доктор біологічних наук, професор, лауреат державної премії України, завідувач кафедри екології Придніпровської державної академії бідівництва та архітектури: “50 відсотків електроенергії дають атомні станції. 48 — дають теплові станції. І близько двох відсотків тільки гідростанції. Тобто Дніпро ще й втратив свою функцію, як транспортної артерії. Він не використовується, за 50 ми зможемо повернути Дніпро, за 200 років він помре”.
Проте за гарматного підходу можна і довкілля зберегти, і грошей заробити.  
Антон Комановський, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів: “Вода дає у бюждет області 111 мільйонів надходять платежів”.
Коли велика вода таки порве греблю — покаже час, а ще, як додають спікери— політична воля. Проте усі одноголосно додають: діяти треба просто зараз.

Вибір редакції

У Дніпрі батьки мають змогу контролювати харчування дітей у садках і школах

Член батьківського комітету школи № 75 Оксана Бріжак зазначила: школярі й батьки задоволені новою системою харчування за принципом аутсорсингу, яку забезпечує компанія «Контракт

20 Ноябрь, 18:30
Прогноз погоди на середу, 21 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:26
Як не стати жертвою шахраїв — Муніціпальна варта провела лекцію для пенсіонерів (ВІДЕО)

Попереджений - значить захищений. 20 листопада в таборі "Золотий вік"  Муніціпальна варта розповідала як не потрапити в оману та не

20 Ноябрь, 18:14
На вулицях Дніпра працює 53 одиниці техніки для прибирання снігу

За кожним маршрутом закріплена певна кількість спецтехніки та механізмів. Паралельно з основними магістралями прибирають сніг і на тротуарах та бульварах,

20 Ноябрь, 15:07
Буккросинг для дорослих з’явився в обласному центрі профтехосвіти (КОМЕНТАР)

Буккросинг для дорослих відкрили в обласному центрі профтехосвіти. Це вже майже 60-й куточок на Дніпропетровщині, в якому кожен бажаючий може

19 Ноябрь, 23:02
Турнір зі спортивних бальних танців відбувся цими вихідними у Дніпрі (ВІДЕО)

Його величність танець: вальс, танго, фокстрот, квік-степ. Цими вихідними на паркет вийшли і зовсім малі танцівники, і вже дорослі. Усі

19 Ноябрь, 19:00
На Дніпро насувається циклон. Прогноз погоди по місту і області на вівторок, 20 листопада (ВІДЕО)

На Дніпро насувається циклон. Прогноз погоди по місту і області на вівторок, 20 листопада

19 Ноябрь, 18:31
«Мурал Фест 2018» у самому розпалі. На сірих стінах міста з’являються нові яскраві малюнки (ВІДЕО)

На початку листопада у Дніпрі стартував "Мурал Фест 2018". Тематичний фестиваль у місті проводять вдруге. Цьогоріч захід без фінансування з

19 Ноябрь, 18:24