09 Июль, 18:00

У нас є 50 років, щоб врятувати найбільшу річку України — Дніпро (ВІДЕО)

Уже за 200 років головна водойма України просто зникне,  переконані екологи. Зараз це швидше система боліт і звалише рідких відходів, а не річка. Зворотній відлік для Дніпра почався у 30-ті роки минулого століття, коли затопили знамениті дніпрові пороги, почали будівництво гідроелектростанцій та в рази уповільнили швидку від природи течію Дніпра. Питання наслідків і шляхів порятунку річки обговорили на першому міжнародному водному форумі… Забезпечення українців питною водою та у достатній кількості — це питання національного значення на рівні із воєнними загрозами.
Валерій Безус, заступник голови Дніпровської обласної ради: “На мою думку, на моє переконання, проблема забезпечення нації джерелами питної води має бути пріорітетною, принаймні — проблемою номер два на сьогоднішній день на національному рівні, звісно, після питання нашої національно-визвольної війни”.
1926 рік — затверджують будівництво ДніпроГЕС. Сьогодні науковці в один голос зазначають: це була відправна точка зі знищення річки Дніпро, як водойми.
Вадим Манюк, кандидат біологічних наук, доцент кафедри, директор регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги»: “Відбулося зарегулювання Дніпра, і одна з найбільших річок у Європі — вона фактично перестала існувати як річка”.
Загроза знищення Дніпра, як повноцінної водойми, вимагає злагоджених і негайних дій.
Анатолій Івахно, депутат Дніпропетровської обласної ради, голова комісії з екології: “Якщо ми не зробимо різкі зміни в законодавчому полі по охороні навколишнього середовища, то у нас будуть серйозні проблеми”.
До затоплення порогів вода у Дніпрі була придатною для споживання. Сьогодні питання питної води ставлять руба ледь не на міжнародному рівні.  
Валерій Безус, заступник голови Дніпропетровської обласної ради: “Науковці ООН фіксують факт того, що Україна знаходиться в червоній зоні забезпеченості питної води. Екологи кажуть, що за 5-7 років ми з вами відчуємо проблему із джерелами питної води на собі і на своєму поколінні”.
Спорудження ДніпроГЕС мало свою доцільність. Це був вихід до моря, коли дорожній транспорт не був аж такий розвинений. Перша електроенергія в регіоні — теж завдяки ДніпроГЕС. Але сьогодні шість гідроелектростанцій на Дніпрі вже не виконують жодної з покладених на них функцій.
Григорій Шматков, доктор біологічних наук, професор, лауреат державної премії України, завідувач кафедри екології Придніпровської державної академії бідівництва та архітектури: “50 відсотків електроенергії дають атомні станції. 48 — дають теплові станції. І близько двох відсотків тільки гідростанції. Тобто Дніпро ще й втратив свою функцію, як транспортної артерії. Він не використовується, за 50 ми зможемо повернути Дніпро, за 200 років він помре”.
Проте за гарматного підходу можна і довкілля зберегти, і грошей заробити.  
Антон Комановський, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів: “Вода дає у бюждет області 111 мільйонів надходять платежів”.
Коли велика вода таки порве греблю — покаже час, а ще, як додають спікери— політична воля. Проте усі одноголосно додають: діяти треба просто зараз.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44
У Дніпрі демонтували чергову наливайку – незаконну споруду з елементами капітальної будови

У Дніпрі триває демонтаж наливайок і незаконних торговельних точок, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час. 19 лютого

19 Февраль, 15:56
Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

18 Февраль, 19:18
Прогноз погоди на вівторок, 19 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Февраль, 19:06
«Живу тут і працюю» — у майбутніх поліцейських офіцерів громад почалися заняття (ВІДЕО)

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський

18 Февраль, 19:05