09 Июль, 17:33

Півроку без блакитного палива — будинок на житловому масиві «Тополя-2» ще у листопаді відключили від газопостачання(ВІДЕО)

Проблеми газопостачання у Дніпрі. Мешканці одного з будинків масиву «Тополя 2»  вже півроку без газу. Причину відсутності палива місцевий активіст намагався з’ясувати з представниками газової компанії — розмова закінчилася бійкою. Під час підготовки сюжету до наших журналістів звернулися інші дніпряни — їм відключили газ на початку червня цього року. Як коментує ситуацію сам «Дніпрогаз» та коли відновлять газопостачання? 

У листопаді минулого року четвертий будинок житлового масиву «Тополя 2» відключили від газопостачання. Місцеві кажуть: загальний газовий кран зняли без жодних попереджень і пояснень. Через півтора місяці на трьох стояках подачу газу відновили, але разом з тим — зняли крани на інших. Тоді активний мешканець Микола Кирпиченко почав з’ясовувати обставини проблеми у постачальника.

Микола Кирпиченко, мешканець 4 будинку житлового масиву «Тополя-2»: «Вони посилаються — ось у мене є шість відповідей від них — вони посилаються на те, що начебто вони зробили опресовку і був витік у нас десь у будинку».

Наприкінці травня Микола пішов безпосередньо на прийом у «Дніпрогаз».

Микола Кирпиченко, мешканець 4 будинку житлового масиву «Тополя-2»: «Заступник мене прийняв, я кажу: коли буде у нас газ відновлений? Він починає мені перелік квартир, в яких вони ще не були. Тобто є квартири у нас, — чому газ з їх слів не відновлюється, — бо потрібно, щоб вони потрапили в усі квартири. Я прийшов спитати, він каже: всі питання на Виконкомівську, 5».

Поліція прибула на місце, зняла побої. Невідомо, чи призначили слідчого, каже Микола. А віз і нині там — у будинку з десяти газових стояків працюють вісім. Тобто 36 квартир досі без блакитного палива. Спеціаліст по зв’язкам з громадськістю і пресою компанії “Дніпрогаз” Микита Лучкін розповідає: у листопаді газ відключили дійсно аварійно — через витік у будинку. За правилами безпеки — це необхідна процедура для ремонту обладнання. Після нього правила також передбачають поквартирний обхід з візуальним оглядом газових приладів і перевіркою на технічні порушення. У результаті газовики мають випробувати на щільність внутрішньобудинкову систему газопостачання.

Микита Лучкін, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю і пресою ПАТ “Дніпрогаз”: «На сегодняшний день ситуация следующая: возобновить подачу газа по данному адресу не представляется возможным, так как отсутствует доступ в 8 квартирах. Это квартиры номер 10, 42, 62, 86, 105, 124, 143, 162. Помимо этого есть две квартиры, в которых выявлено самовольное подключение. Это квартиры 10 и 125. И две квартиры с техническими нарушениями — 118 и 144. Если доступ предоставлен, при активной позиции жителей возобновление подачи газа производится в течение одного рабочего дня».

Схожа ситуація у будинку номер чотири на проспекті Дмитра Яворницького. На початку червня відключили газовий стояк — без палива залишилися одинадцять квартир. Мешканка будинку Євгенія загудє: припинення газопостачання аргументували тим, що у трьох квартирах нема лічильників. Сьогодні приладу немає тільки в одній квартирі — до неї начебто немає доступу. Люди обурені: через одного власника терпіти незручності змушені всі.

Зінаїда, мешканка будинку Яворницького, 4: «Выходит, что мы своим коллективом должны надавить на того жильца, чтобы он сделал доступ. Это не наше дело. Мы платим ежемесячно за газ, за все услуги. И сидим без газа».

Євгенія, мешканка будинку Яворницького, 4: «Сколько ещё ждать, месяц, два? У всех дети есть, у всех взрослые, пожилые люди. У нас очень много пожилых людей. И как им элементарно приготовить себе поесть, покупаться?»

Причина відключення газу за цією адресою — також витік на запорному обладнанні, пояснює пан Микита. Необхідні ремонтні роботи газовики виконали, а потім вирішили одразу ж довстановити лічильники, щоб заради цього не вимикати стояк вдруге. У тій квартирі, де немає лічильника досі, виявили технічне порушення.

Микита Лучкін, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю і пресою ПАТ “Дніпрогаз”: «Собственник квартиры самовольно замуровал газопровод под кафель, что является грубым нарушением правил безопасности систем газоснабжения. И второй момент: квартира номер 42 — это однокомнатная квартира тоже с техническим нарушением. Выход из ситуации на сегодняшний день — это владельцам квартир 50 и 42 предоставить доступ для отключения, чтобы возобновить подачу газа другим потребителям, у которых проблем нет. А эти два хозяина уже будут обособлено решать свои проблемы — когда устранят технические нарушения, тогда будут возобновляться уже отдельным образом».

З початку червня немає газу також і у будинку 30а на проспекті Богдана Хмельницького. За кілька днів після відключення Віолета Костянтинівна отримала штраф. Гадає, що тепер через неї два стояка без палива.

Віолета Лисенко: «Я поехала с этим штрафом на Выборгскую. Говорю: тут написано «акт-розрахунок». Покажите мне, это ж естественно, да, за что три тысячи семьсот? Значит: ваше дело — платить. Я говорю: написано «согласно акту-розрахунку», покажите. «Не о чем говорить. Езжайте на Исполкомовскую, 34″. Поехала, там точно так: ваше дело — платить. Говорю: я могу понять, вообще, за что? Оказывается, в 15-м году у меня прописался третий человек. У меня третий прописан с 10 года, мой внук. В общем, хотят, наверное, чтоб люди меня растерзали, учитывая, что я тут не старожил».
Насправді і тут припинення газопостачання пов’язане з аварійною ситуацією — негерметичністю крану.

Микита Лучкін, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю і пресою ПАТ “Дніпрогаз”: «У нас нет доступа в ряд квартир для обследования. Это первое. Мы должны выполнить обследование газовых приборов и опрессовку стояка. Если по 59 квартире — у неё есть какие-то проблемы в части расчётов за газ, она на момент проведения осмотра должна предоставить доступ для отключения. Мы пускаем всех потребителей, у которых нет проблем. Она уже с погашением своей задолженности или другими нюансами, если там какие-то есть, решает вопросы самостоятельно, не препятствуя газоснабжению других потребителей».

Автори — Георгій Марков, Станіслав Пивонос Камера — Дмитро Большак, Олександр Вернігоров, Макс Бодриченко

Вибір редакції

Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06
Бахіли у лікарнях: кому це вигідно і корисно? (ВІДЕО)

Викачування грошей та шкода екології. Так вимоги використовувати бахіли в лікарнях назвала Ульяна Супрун — виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я

18 Июль, 17:51
Щаслива Троїцька: перша вулиця у Дніпрі, що буде максимально оновлена (ВІДЕО)

Щаслива Троїцька: перша вулиця у Дніпрі, що буде максимально оновлена Дніпро цього літа переживає хвилю змін транспортного руху через численні

18 Июль, 17:43