18 Июль, 13:57

Не запливати за буї:  надзвичайники нагадали дніпрянам правила поводження на воді (ВІДЕО)

Не топити один одного та не запливати за буї – надзвичайники нагадали дніпрянам правила поводження на воді. Просвітницькі акції поліція, рятувальники та волонтери Червоного Хреста проводять з червня по серпень. Відвідують усі три міські пляжі. Цього разу спілкувалися із відпочиваючими у парку Сагайдак…

10-річний Ілля знає багато правил поведінки на воді – йому про них розповідають і в школі, і вдома. Влітку багато часу проводить на пляжі, тож на питання вікторини, яку влаштували надзвичайники, відповідає з легкістю.

Ілля, учасник вікторини: «Нельзя заплывать за буйки, нельзя друг друга топить, нельзя нырять в незнакомых местах, нельзя плавать без взрослых. Мы учились бросать круг, за это нам давали призы. За ответы давали призы».

Такі просвітницькі рейди правоохоронці проводять з червня по серпень. Кажуть: ніколи не буде зайвим нагадати людям як поводитись на воді. Особливу увагу приділяють безпеці дітей — для них проводять різні ігри та вікторини. Учасників нагороджують солодощами.

Алла Малиновська-Поправка, старша інспекторка відділу звєязків з громадськістю ГУ Патрульної поліції в області: «В будь-якому випадку ми хочемо попередити порушення адміністративного порядку. Були випадки, найбільше цим займається наша водна поліція, поліція на вод, коли люди несумлінно ставляться до поводження на воді, катерів водження також буває у нетверезому стані».

Найголовнішою проблемою рятувальники вважають відвідування пляжів у нетверезому стані.

Сергій Чумак, рятувальник: «Люди, которые приходят не совсем в хорошем состоянии, то бишь выпившие, заходят на аттракционы. Аттракционы тоже проходят не очень доступно – виражи всякие, падают. Приходится вытаскивать, откачивать людей. А в основном всё тихо, спокойно. Заплывают за буйки и все. А так по лайту, всё хорошо».

Рятувальники та волонтери Червоного Хреста окреслюють декілька важливих правил, про які треба знати і дорослим, і дітям.

Оксана Велика, представниця отряду швидкого реагування Червоного Хреста в області: «Первая помощь при потере сознания – это открыть дыхательные пути. Их можно двумя способами – или запрокинуть голову пострадавшего, или же перевести человека в восстановительное положение. Это очень важно, так как с потерей сознания мы сталкиваемся регулярно – это может быть и жара на пляже, и духота в транспорте».

Максим Гриценко, начальник водолазно-рятувальної групи: «Ребёнок должен знать, что он не должен заходить без взрослых в воду. А взрослые должны знать, что они не должны отпускать детей самих в воду. И также, как наша молодежь, и как все взрослые, — купаются в нетрезвом состоянии. В нетрезвом состоянии купаться — это все равно, что смерть».

Просвітницькі акції надзвичайники, поліція та волонтери Червоного Хреста планують проводити до закриття купального сезону.

Автор — Аліна Елєвтєрова

Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07
Нацгвардійці на полі: чемпіонат з міні-футболу серед команд Нацгвардії України розпочався у Дніпрі (ВІДЕО)

Урочисті промови, блискучі кубки, яскраві помпони та військовий оркестр — таким запам'ятається відкриття  чемпіонату з міні-футболу 2019 гравцям Національної гвардії

17 Июль, 19:58