25 Июль, 17:53

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі (ВІДЕО)

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі

84 прийомні родини та 11 дитбудинків сімейного типу. Близько 200 дітей Дніпра на цих формах виховання. Як стати авторитетом та гідними батьками прийомним діткам — навчають на спеціальних курсах. Такі нещодавно стартували у Дніпрі. Про користь підвищення батьківської кваліфікації — Юлія Бублик.

Прийомні та опікунські родини, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї  усиновителів. Часто невтаємничені люди плутають ці поняття.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Якщо дитина всиновлена, то вона вже на правах рідної дитини входить в родину. В прийомних же сім’ях за дітьми зберігається статус і у них залишається відчуття, що є ще попередня родина. Батьки-вихователі відрізняються від прийомних батьків кількістю влаштованих дітей. У прийомній сім’ї може перебувати до п’яти прийомних дітей, а в дитячому будинку сімейного типу — від 5 до 10 прийомних дітей».

Для батьків-вихователів, що утримують дитячі будинки сімейного типу, а також для прийомних батьків щороку проводять спеціальні курси. Протягом п’яти днів по 8 годин батьки вивчають основи психологічного та фізичного розвитку дитини. Зокрема, їм дають поради щодо мотивування дитини до навчання.

Тетяна Баринова, учасниця курсів: «Вчерашний день у нас был посвящен этапам развития ребенка. То есть мы рассматривали возраст: от нуля до одного, от трех до шести.. Каждому из нас (по 2-3 человека в группе) были розданы задачи ситуативные. Например, 7 лет ребенку. До семи лет — благополучная семья, с 7 до 10 он находится в интернате. Что у него нарушается? Привязанность».

Такі курси прийомні батьки мають відвідувати раз на 2 роки. Тетяна тут уже вчетверте. Олена також не новачок — виховує прийомних діток з 2008 року.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Ми підприємці, нам в магазин підкинули дівчинку. І так дівчинка у нас і залишилась на довгі роки. В дівчинки не було контакту з дітками — і нам довелося взяти братика, сестричку. І так нас у сім’ї зараз 6 людей».

Троє синів і троє доньок  Олени мають різні долі.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Діти непрості, адже вони були вилучені або з неблагополучних родин, або були з початку самого в дитячих будинках, були покинуті в пологових відділеннях. Або ще їх батьки з якихось обставин померли, або вважаються загиблими».

Окрім шістьох прийомних, жінка має двох рідних синів та трьох онуків.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Коли я взяла дітей, я ожила. Приходиш з роботи, дивишся — старіє людина. Так же ж? Ти тільки відчуваєш, що старість у тебе. А тут, як діток взяла — все, в тебе немає можливості дивитись, що ти старієш. Навпаки, омолоджуєшся: з дітками то на батьківські збори, на туризм».

Зараз в Олени підростає майбутній медик, акторка і чемпіон з боротьби.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «А як ми Сашу забирали? Перший день ми прийшли, познайомилися. Другий день приїжджаємо, подарунки дітям привозимо. Дивлюся, Саша розвертається, підбігає до мене. І тут мальчик підходить, бере мене за ручку і каже: “Мама, мама, а хто ви Саші?”  А я стою — ну що мені сказать? Я ще їм не казала, що хочу бути їм мамою. Кажу: “Родители”. А Саша почув це — і кричить: “Діана, Діана, к нам родители приехали!” І Діана біжить — дівченка така повненька — пригає, хватає мене ніжками, обнімає: “Мама! Мама!” — все, з перших днів!»

Сашка з Діаною Олена привезла з іншого міста. Але віднедавна таке всиновлення заборонене законом.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Зараз, по новому закону, ми не можемо цих діток взяти. Тому що ми можемо тільки взяти зі свого району, а в нашому районі таких діток немає. Це неможливо вирішити: ми звертаємось усюди, і всюди нам протидіють — не можемо взяти дітей».

Утім жінка запевняє: з чоловіком боротьбу не припинять. На їхній фермі пустує другий поверх, а прийомні діти вже виросли — вступають до вишів. Тому пара хоче всиновити нове покоління.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53