25 Июль, 17:53

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі (ВІДЕО)

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі

84 прийомні родини та 11 дитбудинків сімейного типу. Близько 200 дітей Дніпра на цих формах виховання. Як стати авторитетом та гідними батьками прийомним діткам — навчають на спеціальних курсах. Такі нещодавно стартували у Дніпрі. Про користь підвищення батьківської кваліфікації — Юлія Бублик.

Прийомні та опікунські родини, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї  усиновителів. Часто невтаємничені люди плутають ці поняття.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Якщо дитина всиновлена, то вона вже на правах рідної дитини входить в родину. В прийомних же сім’ях за дітьми зберігається статус і у них залишається відчуття, що є ще попередня родина. Батьки-вихователі відрізняються від прийомних батьків кількістю влаштованих дітей. У прийомній сім’ї може перебувати до п’яти прийомних дітей, а в дитячому будинку сімейного типу — від 5 до 10 прийомних дітей».

Для батьків-вихователів, що утримують дитячі будинки сімейного типу, а також для прийомних батьків щороку проводять спеціальні курси. Протягом п’яти днів по 8 годин батьки вивчають основи психологічного та фізичного розвитку дитини. Зокрема, їм дають поради щодо мотивування дитини до навчання.

Тетяна Баринова, учасниця курсів: «Вчерашний день у нас был посвящен этапам развития ребенка. То есть мы рассматривали возраст: от нуля до одного, от трех до шести.. Каждому из нас (по 2-3 человека в группе) были розданы задачи ситуативные. Например, 7 лет ребенку. До семи лет — благополучная семья, с 7 до 10 он находится в интернате. Что у него нарушается? Привязанность».

Такі курси прийомні батьки мають відвідувати раз на 2 роки. Тетяна тут уже вчетверте. Олена також не новачок — виховує прийомних діток з 2008 року.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Ми підприємці, нам в магазин підкинули дівчинку. І так дівчинка у нас і залишилась на довгі роки. В дівчинки не було контакту з дітками — і нам довелося взяти братика, сестричку. І так нас у сім’ї зараз 6 людей».

Троє синів і троє доньок  Олени мають різні долі.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Діти непрості, адже вони були вилучені або з неблагополучних родин, або були з початку самого в дитячих будинках, були покинуті в пологових відділеннях. Або ще їх батьки з якихось обставин померли, або вважаються загиблими».

Окрім шістьох прийомних, жінка має двох рідних синів та трьох онуків.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Коли я взяла дітей, я ожила. Приходиш з роботи, дивишся — старіє людина. Так же ж? Ти тільки відчуваєш, що старість у тебе. А тут, як діток взяла — все, в тебе немає можливості дивитись, що ти старієш. Навпаки, омолоджуєшся: з дітками то на батьківські збори, на туризм».

Зараз в Олени підростає майбутній медик, акторка і чемпіон з боротьби.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «А як ми Сашу забирали? Перший день ми прийшли, познайомилися. Другий день приїжджаємо, подарунки дітям привозимо. Дивлюся, Саша розвертається, підбігає до мене. І тут мальчик підходить, бере мене за ручку і каже: “Мама, мама, а хто ви Саші?”  А я стою — ну що мені сказать? Я ще їм не казала, що хочу бути їм мамою. Кажу: “Родители”. А Саша почув це — і кричить: “Діана, Діана, к нам родители приехали!” І Діана біжить — дівченка така повненька — пригає, хватає мене ніжками, обнімає: “Мама! Мама!” — все, з перших днів!»

Сашка з Діаною Олена привезла з іншого міста. Але віднедавна таке всиновлення заборонене законом.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Зараз, по новому закону, ми не можемо цих діток взяти. Тому що ми можемо тільки взяти зі свого району, а в нашому районі таких діток немає. Це неможливо вирішити: ми звертаємось усюди, і всюди нам протидіють — не можемо взяти дітей».

Утім жінка запевняє: з чоловіком боротьбу не припинять. На їхній фермі пустує другий поверх, а прийомні діти вже виросли — вступають до вишів. Тому пара хоче всиновити нове покоління.

Вибір редакції

Слінгомами Дніпра станцювали разом із своїми грудними малюками (відео)

Танець підготували до Всесвітнього тижня грудного вигодовування. Знімали відео на смартфони, одна з організаторок свята у Дніпрі, Анна Галіцина, монтувала

19 Август, 08:47
43 мотопіхотний батайльон у свій день народження передав бойовий прапор музею АТО ( відео)

43 мотопіхотний батайльон у свій день народження передав бойовий прапор музею АТО Сорок третій окремий мотопіхотний батальйон святкує четверту річницю

18 Август, 22:11
На фестиваль «Вільне небо» у Дніпро приїде Дзідзьо (коментар)

День Незалежності України на Дніпропетровщині вже традиційно відзначать на аеродромі «Майське». Фестиваль «Вільне небо» відбудеться двадцять четвертого серпня, святкування почнуться

18 Август, 08:48
Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19
Німецькі команди українському Елвісу: чемпіонат з багатоборства кінологів у Дніпрі (відео)

Чотирилапі поліцейські: у Дніпрі прошйов чемпіонат з багатоборства кінологів ( Себе показати і на інших подивитися,  кінологи із усієї України

09 Август, 18:38