25 Июль, 17:53

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі (ВІДЕО)

Прийомне батьківство — ціла наука: хто ходить на спеціальні курси в Дніпрі

84 прийомні родини та 11 дитбудинків сімейного типу. Близько 200 дітей Дніпра на цих формах виховання. Як стати авторитетом та гідними батьками прийомним діткам — навчають на спеціальних курсах. Такі нещодавно стартували у Дніпрі. Про користь підвищення батьківської кваліфікації — Юлія Бублик.

Прийомні та опікунські родини, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї  усиновителів. Часто невтаємничені люди плутають ці поняття.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Якщо дитина всиновлена, то вона вже на правах рідної дитини входить в родину. В прийомних же сім’ях за дітьми зберігається статус і у них залишається відчуття, що є ще попередня родина. Батьки-вихователі відрізняються від прийомних батьків кількістю влаштованих дітей. У прийомній сім’ї може перебувати до п’яти прийомних дітей, а в дитячому будинку сімейного типу — від 5 до 10 прийомних дітей».

Для батьків-вихователів, що утримують дитячі будинки сімейного типу, а також для прийомних батьків щороку проводять спеціальні курси. Протягом п’яти днів по 8 годин батьки вивчають основи психологічного та фізичного розвитку дитини. Зокрема, їм дають поради щодо мотивування дитини до навчання.

Тетяна Баринова, учасниця курсів: «Вчерашний день у нас был посвящен этапам развития ребенка. То есть мы рассматривали возраст: от нуля до одного, от трех до шести.. Каждому из нас (по 2-3 человека в группе) были розданы задачи ситуативные. Например, 7 лет ребенку. До семи лет — благополучная семья, с 7 до 10 он находится в интернате. Что у него нарушается? Привязанность».

Такі курси прийомні батьки мають відвідувати раз на 2 роки. Тетяна тут уже вчетверте. Олена також не новачок — виховує прийомних діток з 2008 року.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Ми підприємці, нам в магазин підкинули дівчинку. І так дівчинка у нас і залишилась на довгі роки. В дівчинки не було контакту з дітками — і нам довелося взяти братика, сестричку. І так нас у сім’ї зараз 6 людей».

Троє синів і троє доньок  Олени мають різні долі.

Інна Неустроєва, фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Діти непрості, адже вони були вилучені або з неблагополучних родин, або були з початку самого в дитячих будинках, були покинуті в пологових відділеннях. Або ще їх батьки з якихось обставин померли, або вважаються загиблими».

Окрім шістьох прийомних, жінка має двох рідних синів та трьох онуків.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Коли я взяла дітей, я ожила. Приходиш з роботи, дивишся — старіє людина. Так же ж? Ти тільки відчуваєш, що старість у тебе. А тут, як діток взяла — все, в тебе немає можливості дивитись, що ти старієш. Навпаки, омолоджуєшся: з дітками то на батьківські збори, на туризм».

Зараз в Олени підростає майбутній медик, акторка і чемпіон з боротьби.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «А як ми Сашу забирали? Перший день ми прийшли, познайомилися. Другий день приїжджаємо, подарунки дітям привозимо. Дивлюся, Саша розвертається, підбігає до мене. І тут мальчик підходить, бере мене за ручку і каже: “Мама, мама, а хто ви Саші?”  А я стою — ну що мені сказать? Я ще їм не казала, що хочу бути їм мамою. Кажу: “Родители”. А Саша почув це — і кричить: “Діана, Діана, к нам родители приехали!” І Діана біжить — дівченка така повненька — пригає, хватає мене ніжками, обнімає: “Мама! Мама!” — все, з перших днів!»

Сашка з Діаною Олена привезла з іншого міста. Але віднедавна таке всиновлення заборонене законом.

Олена Лісова-Яценко, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу в с. Кринички: «Зараз, по новому закону, ми не можемо цих діток взяти. Тому що ми можемо тільки взяти зі свого району, а в нашому районі таких діток немає. Це неможливо вирішити: ми звертаємось усюди, і всюди нам протидіють — не можемо взяти дітей».

Утім жінка запевняє: з чоловіком боротьбу не припинять. На їхній фермі пустує другий поверх, а прийомні діти вже виросли — вступають до вишів. Тому пара хоче всиновити нове покоління.

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44