27 Июль, 17:17

Автівки змінити на човни, або як дніпрянам вижити в сезон дощів (ВІДЕО)

Автівки змінити на човни, або як дніпрянам вижити в сезон дощів

Місцева Венеція: на ж/м «Перемога-5» затоплює дім, відомий як “Китайська стіна”, лікарню та приватні будинки поруч. Люди щоразу чекають дощу із жахом, адже в період опадів тут можна хіба що пересуватися вплав. Каміння та сміття, що несе дощова вода з житлового масиву “Сокіл”, тобто з гори, щоразу забивають єдину ливнівку, утворюючи озеро. Плавала і наша знімальна група…

Михайло Боліцький за власні кошти встановив відбійники поблизу свого будинку. Так чоловік намагається захистити його від підтоплення.

«Куски бетона были просто вывалены. Вот, где первый этаж».

Дощові потоки, що біжать з житлового масиву “Сокіл”, тобто з гори, утворюють у підвалі будинку озеро. Фундамент повільно просідає.

Михайло Боліцький — голова будинкового комітету по проспекту Героїв,18: «Вся вода стоит вдоль дома. И вся вода попадает в подвал. Дом скоро рухнет. 28 лет мы боремся».

Кілька років тому в цьому місці була ливнівка, вона збирала опади, не давала утворювати озеро. Згодом тут побудували багатоповерхівку та заасфальтували водостік. Тепер у часи зливи вода затоплює територію кількох будинків та місцевої лікарні.

Борис Дрєзєнко — мешканець будинку по проспекту Героїв,12: «Там вторая линия домов — улица Мандрыковская. Туда проехать никто не может. Скорая пытается объезжать вокруг, но там воды по колено. Зимой там и бамперы поотрывало, намывалась вода».

Від катастрофи людей рятує єдина ливнівка, що залишилася наприкінці вулиці між двома дворами. Але й вона забивається камінням та сміттям. Автівки тут пірнають до власного капоту.

Люди розповідають: у період частих дощів затоплює підхід до під’їздів, дістатися власної квартири сухим неможливо, навіть якщо ти з парасолькою.

Михайло Боліцький — голова будинкового комітету по проспекту Героїв, 18: «Сапоги одеваю и сам чищу. Так что огромная просьба, буду просить нашего мера и господина Лысенко, пусть он вспомнит, когда он обещали и ничего не сделано».

Гроші на багатостраждальні ливнівки, кажуть у міській раді, у поточному році передбачили, провели навіть тендер. Проте втрутилися обставини. Верховна Рада звільнила “Укрзалізницю” від сплати земельних податків у місцеві бюджети. Наш втратив близько 200 мільйонів гривень.

Михайло Лисенко — заступник міського голови: «Я планировал сделать там ливневку, здесь. А теперь меня ставят перед фактом, что денег нет. Поэтому начали выбирать те объекты, которые первостепенно важные для всего города, а не для одного района. На следующий год — кровь из носа, эту ливневку сделаем».

Проблема із опадами тут, кажуть місцеві, дуже давня. По вулиці Мандриківській мешканці продають приватні будинки під нежитлові споруди, адже дощові потоки затоплюють городи. Виростити на них овочі чи фрукти неможливо.

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45