01 Август, 17:08

Боротьба з карантинними рослинами: у Дніпрі косять амброзію та циклахену (ВІДЕО)

Боротьба з карантинними рослинами: у Дніпрі косять амброзію та циклахену

Департамент екологічної політики Дніпра спільно з районними радами міста дали бій так званим карантинним бур’янам — циклахені та амброзії полинолистій. Ці рослини в період свого цвітіння, який припадає на серпень-вересень, у багатьох людей викликають алергічні реакції. Які симптоми хвороби та як борються комунальники  Дніпра із небезпечними бур’янами?

Планове прибирання бур’яну проводять майже в усіх районах міста. Боротьбу із ним ведуть найбільш доступним методом — косінням, хоча більш ефективним, на думку одного з керівників департаменту екології в міській раді, буде виривати рослин із корінням або хімічно обробити. Але:

 
Іван Бондар — заступник начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради: «Застосування гербіцидів — це тільки у виняткових випадках. Це стосується полоси відведення залізниці та інших місць, де немає такого масового відвідування населення. Самим таким ефективним способом є косіння. І особливо після першого косіння вона масово знову починає виростати. І знову, щоб не допустити цвітіння, треба проводити повторний догляд».  
Аби попередити розповсюдження, а головне — цвітіння, перший покіс провели ще всередині липня. Це — вже другий. Під леза газонокосарок потрапляють лише масові осередки рослин-паразитів. На їх ліквідацію гроші виділяють з бюджету кожної районної ради Дніпра.  Індустріальний район зараз позбавлений агресивної рослини приблизно на 25-30%,  запевняє начальник відділу комунального господарства району. На цю сезонну задачу дали 200 тис. грн.  
Юрій Перьков — начальник відділу комунального господарства Індустріальної районної ради: «В индустриальном районе производится механическая — покос триммерами. Конечно, все участки охватить мы не можем — мы зависим от финансирования. Но наиболее основные, крупные, там, где наибольшее скопление населения — мы обрабатываем вот уже второй раз за это лето».  
Взагалі схильність до алергічних реакцій на пилок — фактор спадковий, каже заслужена лікарка України Євгенія Дитятковська. Хвороба, яку викликає пилок амброзії та інших паразитарних рослин, називається поліноз. Без належного догляду хворі можуть отримати надскладні ускладнення, наприклад, синдром Лаєлла, який в 60%  випадків — смертельний.  
Євгенія Дитятковська — алерголог: «Появление ринита и коньюктивита — то есть в одно и то же время. Всегда сопровождающийся зудом в носу и зудом глаз. Приступ удушья на пики цветения. И иногда бывает температура 40 — это проявление диэнцифалита. Даже в 19-м веке это заболевание называлось «сенная лихорадка» — высокая температура. Поэтому я рекомендую всем людям, которые чувствуют эти симптомы, обратиться к врачу аллергологу. И развеиваю миф: мы лечим и в состоянии обострения, и в состоянии ремиссии».
   

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44