03 Август, 19:59

У Міжнародний день кавуна 9 канал перевірив ці ягоди на нітрати (відео)

Зелені та у смужку кавуни, жовті та запашні — дині. В Україні обертів набирає сезон баштанних. Разом із тим умсіт нітратів у цих солодких плодах повинен знижуватися. А отже імовірність отруїтися дедалі менша. Чи насправді це так та як вберегти себе від нітратів і обрати безпечний продукт дізнавалися наші журналісти.
СТЕНДАП ОЛЯ ВАСИЛЕЦЬ ЖУРНАЛІСТКА У нас є кавун та диня куплені у магазині і кавун з динею — зірвані на городі. Зараз ми несемо їх до лабораторії, де нам скажуть можемо ми їх їсти чи ні. Олексій Пеліпас лікар Розрізаємо, відбираємо середній зразок, який ми будемо досліджувати.
Далі все у блендер   потім перемішати із хімікатами   та перевірка на нітратомірі.   Такий прилад у лабораторії дає похибку до десяти відсотків, довіряти ж портативному, каже Олексій — не слід. За кавуни можна не хвилюватися, тут уміст нітратів у нормі. Щоправда, в ягоді з городу більше токсичних речовин, ніж у магазинній.
ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА ЗАВІДУЮЧА ХІМІКО МІКО ТОКСИЛОГІЧНИМ ВІДДІЛОМ

И дожди кислотные и в частном секторе могут удобрять. Не только арбузы, но и помидоры, и огурцом. И сточные воды могут касаться грядок, где растут кавуны.

Теж саме, що із кавунами, Олексій робить і з динями.  
СТЕНДАП ОЛЯ ВАСИЛЕЦЬ ЖУРНАЛІСТКА Якщо із кавунами все зрозуміло, то магазинна диня тест не пройшла, тут уміст нітратів завищено. Олексій Пеліпас лікар 40, умножаем на пять, получаем 200 — в два раза выше нормы
Зрозуміло, щоразу ходити до лабораторії не вийде. Проте визначити якість кавуна за зовнішніми ознаками — теж можна.
ОЛЕНА ЛУКАЦЬКА ГОЛОВНА СПЕЦІАЛІСТКА ВІДДІЛУ БЕЗПЕКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВ СЛУЖБИ В ОБЛАСТІ

«Він невеликого розміру, хвостик у нього сухий. Мякоть у нього червоного кольору. Жовто-коричневих смуг не бачу, щоб було”.

Пані Олена радить не купувати баштанні при дорозі чи на стихійних ринках. Найкращий варіант — магазини та спеціалізовані базари. За будь-яких сумнівів просіть документи на товар або і взагалі — пошукайте в іншому місці.
СТЕНДАП ОЛЯ ВАСИЛЕЦЬ ЖУРНАЛІСТКА Попереду на нас якраз чекає сезон кавунів і буде вдосталь часу, щоб наїстися цієї ягоди. Ми починаємо просто зараз і втаємо усіх із міжнародним днем кавуна!

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59