Оптимізація чи віджим: читачі захищають бібліотеку в Дніпрі
На папері оптимізація, за фактом понад 1000 квадратних метрів приміщення в тінь. Принаймні так вважають, працівники та відвідувачі бібліотеки на житловому масиві “Червоний камінь”, яку міськрада планує осучаснити. Люди проти втручання, кажуть, боротимуться за бібліотеку до останнього, адже це єдиний безкоштовний центр дозвілля на весь район. Детальніше Анна Вернігорова.
Здесь история Украины, Всесвітня исторя. Дальше идет политология, религиознавство. Анна Сікун — завідує бібліотекою на Червоному Камені, розповідає про неї з натхненням. Щодня сюди приходять не тільки за книжками – ще й за спілкуванням та в різноманітні гуртки та секції.Синхрон (Анна Сікун — завідувач бібліотекою на житловому масиві “Червоний камінь”)
Это все бесплатно! У нас, наверно, едва ли не единственный культурный центр на нашем массиве, где все это сделать бесплатно и книги почитать, и пообщаться, и позаседать.
Бібліотека існує в цьому будинку з вісімдесят третього року, відколи дім здали в експлуатацію. Майже кожен тут пам’ ятає, як готувався до іспитів, як потім писали реферати власні діти.
(Іван Новіков — відвідувач бібліотеки) Здесь четыри поколения детей начинали с первого класса. Большинство из них закончили, студентами стали, работают сейчас. Библиотека много чего дала. (Тетяна Амельченкова — відвідувачка бібліотеки) Смогла своего старшего присадить на книги. Он тут перечитал Кинга. Он единственный в классе, кто читал. Это даже учителя сказали.(Віталій Анатолійович — відвідувач бібліотеки)
Інтересует “Бабушка”. Столько всего накоплено, больше нигде не найдешь.
Бібліотека велика — більше 1000 квадратних метрів. Працівники розповідають: нещодавно дізналися, ніби у міської ради з’явилися плани не тільки на частину приміщення, як було заявлено раніше, а вже на всю площу.
(Анна Сікун — завідувач бібліотекою на житловому масиві “Червоний камінь”)Вже є план, все разписано, все разплановано. Бібліотеці нічого не залишається, тобто бібліотеці місця не має, і вони тут будуть створювати музей етнографії.
У міській раді натомість заспокоїли: бібліотеку не закриватимуть. Наразі складають плани оптимізації бібліотечних приміщень по всьому місту, а також створення на їхніх базах закладів, на кшталт культурних центрів.
(Євген Хорошилов – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міської ради)
Наразі створено комунальне підприємство, Дніпропетровський етнографічний музей. На сьогодні ні директор не призначено, ні концепції розвитку не має. І звичайно, не йде мова про закриття цієї чи іншої бібліотеки. Це порушення чинного законодавства.
Місцеві вже почали збирати підписи на підтримку бібліотеки. Кажуть, будуть воювати до останнього та наполягають на втручанні в ситуацію мера Дніпра.
(Анатолій Беззуб — голова читацької ради)
Є постанова Верховної ради, де накладено мораторій. І він незаконно буде чинити, якщо зробить тут етнографічний музей.
(Олександр Комарук — відвідувач бібліотеки)Я би сказав пану голові. Позакривайте генделі, п’яники, де люди валяються. І відкривайте там музеї.