Де полювати: Приорільський заказник у Магдалинівському районі опинився в центрі конфлікту (відео)
Де полювати: Приорільський заказник, що в Магдалинівському районі, опинився в центрі конфлікту
Приорільський заказник у Магдалинівському районі опинився у центрі конфлікту. Напередодні сезону полювання, який розпочнеться 11-го серпня, представники екологічних формувань і мисливського товариства зібралися в райдержадміністрації — разом визначити чіткі межі природоохоронної зони, про яку донедавна більшість мисливців і гадки не мали.
Сергій Березань — заступник начальника управління екології, енергозбереження та інвестицій — начальник відділу з питань інвестиційного розвитку виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради
(“Ви зараз збираєте наради в адміністрації і питаєтесь найти де у вас заказник — це здоровий глузд? — якщо ви не знаєте де, то як знаємо ми? — я ще раз кажу, це відповідальність особисто ваша, як керівника районної організації УТМРа, що ви не взяли за півроку, не розібралися, а сьогодні ваші мисливці повинні страдать.”)
Приорільський заказник створили за указом президента Кучми від 9 грудня 98-го року. Встановити чіткі його меж і досі не спромоглися, але територія все одно вважається заповідною і охороняється відповідно до статті 7-ої Закону України “Про природно-заповідний фонд”, в якій зазначено:
Світлана Данилова — начальник відділу природо-заповідного фонду та земельних відносин департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації — не титровать, стоит боком
(“…До встановлення меж в натурі територія определяется по проектам створення.”)
Представниця департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА надала проектні мапи цього заказника, відповідно до них і мають визначати кордони об’єкту. Також з’ясувалося: згідно з документами, на сьогоднішній день охоронні зобов’язання лежать на плечах РДА Магдалинівського району, а саме:
Юрій Коробов — виконуючий обов’язки голови Магдалинівської райдержадміністрації
(“27-го листопада 2008-го року взяв під охорону начальник управління агропромислового розвитку Магдалинівської райдержадміністрації Анатолій Дем’янович Мазур. З того часу дійсно не встановлені ніякі знаки де знаходиться цей заказник. За браком коштів, чи по якимсь моральним чи етичним якимсь принципам, але на сьогоднішній день меж немає чітких.”)
У цьому році розробити відповідну документацію не встигнуть — сезон полювання розпочнеться за три дні. Тож голова РДА запропонував дійти згоди щодо цьогорічного сезону — вирішити, на яких територіях полювати можна, а на яких — ні. Голови сільських рад, на чиїх територіях є ділянки заказника, і не проти мисливства, але і підтримувати його не збираються.
Олена Пустова — Котовська сільська голова
(“В межі наших повноважень немає цієї функції — заборонити чи організувати полювання. Погодити межі, прийняти участь у виділенні меж в натурі — ми тільки за. Є відповідні відомства, є відповідні міністерства — хай вони займаються своїми функціями. Залиште, будь ласка, сільських голів.”)
Голова товариства мисливців та рибалок зазначив: якщо брати до уваги ці плани, то мисливці втрачають 95% своїх угідь, коли по законодавству вони мають право закрити лише 20-30% територій. До того ж, екологія з 99-го року сильно змінилася і мапи заказника варто переглянути.
Борис Братусь — голова товариства мисливців та рибалок у Магдалинівському районі
(“Багато дуже боліт повисихало, заросли бур’янами, лободою, там водяться тільки скажені лисиці, які розносять чуму і африканську чуму свиней. Туди еслі не пускать охотників, у нас буде проблєма катастрофіческі. Я не пойму нашо ми робимо — робить да, надо його, але ж не усю територію, а тільки де знаходяться якісь цвєточкі, чи находяться якісь комахи, які ми повинні зберегти.”)
Але дозволити полювання на території заказника — це порушити 20-ту статтю Закону України “Про мисливське господарство та полювання”.
Микола Мурчич — громадський діяч, екоактивіст
(“Заборонити щодо здійснення полювання на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них. Положення ось есть. Положення сопровождається картами, які доступні любій людині — запит по інформації в департамент екології — получе кажда людина, яка напише запит — це все доступна інформація, вона не скривається.”)
Представники екологічного департаменту теж виступають за повну заборону полювання на території Приорільського заказника.
Світлана Данілова — начальник відділу природо-заповідного фонду та земельних відносин департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації
(“Ми діємо в межах чинного законодавства, тому якщо є указ президента, якщо є рішення облради, то заборона должна бить на полювання 100%.”)
Аби зрозуміти межі дозволеного, мисливці разом із екологами взялися вивчати картографічний матеріал, але дива не сталося.
Поставити крапку в цьому питанні змогли тільки на нараді в Дніпропетровській обласній раді. Зібралися разом поліцейські, мисливці, екологи, активісти та можновладці.
Гліб Пригунов — голова Дніпропетровської обласної ради
(“У нас нема ніякого протистояння з громадською організацією, яка об’єднує мисливців. Ми навпаки хочемо і є сьогодні партнерами і хочемо до початку сезони мисливського всіх поінформувати і повідомити де можна полювати, а де не можна.”)
Можливість дізнатися межі Приорільського заказника у мисливців Магдалинівського району була, — зазначив директор департаменту екології Руслан Стрілець. Адже з 2016-го року були розроблені всі схеми екологічної мережі, які розмістили в загальному доступі на сайті обласної ради.
Руслан Стрілець — директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА
(“Якщо ми зараз будем розбиратися хто знав, хто не знав то ми будем дуже довго витрачати час на непотрібні нам речі. Є закон і, як Василь Федорович підкреслив, його треба виконувати.”)
З цього виходить, що полювати на території Приорільського заказника мисливцям навряд чи вдасться. Аби позначити фізично межі природо-охоронної зони, згідно з існуючими схемами, найближчим часом встановлять спеціальні стовпчики, на які вже виділено 3 млн. грн.
Вибір редакції

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський
Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова