21 Август, 20:11

Синагога на колесах: міцва-мобіль уперше доїхав до Дніпра (відео)

Олександру вдягають тфілін, далі чоловік читає молитву. В синагозі він ще з 12 років. З нами ділиться своєю життєвою історією.
Олександр Гурбіч, єврей

Много лет был в синагоге, жил с евреями, а потом сел в тюрьму, потом вышел наркотиками увлекался. Много мне в синагоге помогали, много я брал денег. А сейчас понял, что бог только единственный бог, который помогает.

Міцва-мобіль, або синагога на колесах, уже другий рік їздить Україною. Проте за кордоном така практика існує ще з сімдесятих років минулого століття. До Дніпра доїхали вперше.

МЕНАХЕМ ВОЛЬФ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІ

Есть много евреев, которые, к сожалению, или живут в маленьких городах где есть община какая-то, синагоги у них нету, еврейской литературы у них нету, и мы до них доходим и приносим максимум, что можем до них донести за тот короткий период времени.

Із собою вони возять усе, що має бути у бідь-якій синагозі. Показують найцінніше.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Это у нас свиток Торы, это самый древний атрибут. Здесь написаны все законы, история еврейского народа. Каждая настоящая синагога она имеет ее, это настоящая Тора.

Тору читають і в дорозі: щосуботи, понеділка та четверга.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Чтоб Еврейский народ не забыл Тору, чтоб не прошло три дня без чтения Торы. И Тора читается в присутствии десяти мужчин-евреев. Не во всех городах было именно десять, поэтому бывает мы не читали. Но в основном, где было — мы читали.

Далі розказують про тфілін.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Один ручной, один головной. Получается, ручной мы одеваем его на левую руку, ближе к сердцу. Потому что в сердце находятся наши чувства.

Це показали чоловічі атрибути. Для жінок тут є набір суботніх свічок.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Они зажигаются каждую суббот, перед субботой и в праздники. Перед заходом солнца. У женщин есть великая миссия приносить тот свет обратно в этот мир. Поэтому она зажигает вот свечи.

До міцва-мобілю ласкаво запрошують не лише євреїв. А більше про традиції та культуру єврейського народу розказують не лише для релігійних людей. Для них тут сім заповідей.
МЕНАХЕМ ВОЛЬФ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ В них входит запрет об убийстве, запрет о богохульстве, запрет воровства. Также чтоб суд везде.
Ілона — з Нікополя. Що міцва-мобіль буде у Дніпрі, жінка не знала, тому тут випадково. Проте вдома вже запланувала відвідати цю акцію.
ІЛОНА, ГОСТЯ З НІКОПОЛЯ

Евреи это божий народ, тоже христианство и сам Иисус Христос спаситель Господь наш был евреем. И они делают добрые поступки, они несут добро людям.

У Дніпро приїхали на один день. Далі прямують до Кам’янського та Нікополя.  

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52