21 Август, 20:11

Синагога на колесах: міцва-мобіль уперше доїхав до Дніпра (відео)

Олександру вдягають тфілін, далі чоловік читає молитву. В синагозі він ще з 12 років. З нами ділиться своєю життєвою історією.
Олександр Гурбіч, єврей

Много лет был в синагоге, жил с евреями, а потом сел в тюрьму, потом вышел наркотиками увлекался. Много мне в синагоге помогали, много я брал денег. А сейчас понял, что бог только единственный бог, который помогает.

Міцва-мобіль, або синагога на колесах, уже другий рік їздить Україною. Проте за кордоном така практика існує ще з сімдесятих років минулого століття. До Дніпра доїхали вперше.

МЕНАХЕМ ВОЛЬФ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІ

Есть много евреев, которые, к сожалению, или живут в маленьких городах где есть община какая-то, синагоги у них нету, еврейской литературы у них нету, и мы до них доходим и приносим максимум, что можем до них донести за тот короткий период времени.

Із собою вони возять усе, що має бути у бідь-якій синагозі. Показують найцінніше.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Это у нас свиток Торы, это самый древний атрибут. Здесь написаны все законы, история еврейского народа. Каждая настоящая синагога она имеет ее, это настоящая Тора.

Тору читають і в дорозі: щосуботи, понеділка та четверга.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Чтоб Еврейский народ не забыл Тору, чтоб не прошло три дня без чтения Торы. И Тора читается в присутствии десяти мужчин-евреев. Не во всех городах было именно десять, поэтому бывает мы не читали. Но в основном, где было — мы читали.

Далі розказують про тфілін.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Один ручной, один головной. Получается, ручной мы одеваем его на левую руку, ближе к сердцу. Потому что в сердце находятся наши чувства.

Це показали чоловічі атрибути. Для жінок тут є набір суботніх свічок.

ЕЛІК ЕРЕНТРОЙ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ

Они зажигаются каждую суббот, перед субботой и в праздники. Перед заходом солнца. У женщин есть великая миссия приносить тот свет обратно в этот мир. Поэтому она зажигает вот свечи.

До міцва-мобілю ласкаво запрошують не лише євреїв. А більше про традиції та культуру єврейського народу розказують не лише для релігійних людей. Для них тут сім заповідей.
МЕНАХЕМ ВОЛЬФ УЧАСНИК ЕКСПЕДИЦІЇ СИНАГОГА НА КОЛЕСАХ В УКРАЇНІВ В них входит запрет об убийстве, запрет о богохульстве, запрет воровства. Также чтоб суд везде.
Ілона — з Нікополя. Що міцва-мобіль буде у Дніпрі, жінка не знала, тому тут випадково. Проте вдома вже запланувала відвідати цю акцію.
ІЛОНА, ГОСТЯ З НІКОПОЛЯ

Евреи это божий народ, тоже христианство и сам Иисус Христос спаситель Господь наш был евреем. И они делают добрые поступки, они несут добро людям.

У Дніпро приїхали на один день. Далі прямують до Кам’янського та Нікополя.  

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09