12 Сентябрь, 21:13

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі (ВІДЕО)

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі   Рівно десять років тому президент України запровадив своїм указом нове свято — День рятувальника, 17 вересня. У Дніпрі вже почали вітати не тільки причетних до професії , а і рятівників — небайдужих громадян, яким довелося проявити героїзм. Спеціальну подяку отримав 16-річний Юрій: хлопець врятува потопаючого школяра в той час, коли дорослі тільки спостерігали за цим.
Юрій Гусейнов: «Ми йшли додому через міст і чомусь вирішили попригати з нього. Ну, ми пару раз пригнули, а коли я останній раз пригнув з мосту, я почав пливти до берега. “Упав якийсь хлопчик”, — мені сказав одногрупник, з мосту показав де він упав, і я підплив. Відразу його не знайшов, він упав на арматуру і зіскочив та пішов під воду. Я почав шукати його руками і знайшов на глибині десь метра. Підняв його, кинув собі на плече і почав плисти на спині до берега».
Вшанували також пам’ять загиблих на службі рятувальників та віддали належне професіоналам минулого покоління. На території восьмого пожежно-рятувального загону відкрили пам’ятник пожежній автоцистерні ЗІЛ-130. Леонтій Іванович Буря 32 роки працював саме на такій. Тепер, зізнається, легендарний ЗІЛ йому сниться майже кожної ночі.
Леонтій Буря, рятувальник на пенсії: «Лучшей машины в наше время не было и вряд ли будет. Я не верю этим маленьким машинкам, которые юркие и экономичные. Но здесь 2 тонны воды, пенообразователь, скорость, маневренность. Что еще надо? Я уже 25 лет на пенсии, но мне каждую ночь снится пожарный кран. Каждую ночь я воюю: то с людьми, то с техникой, то с пожарами. Но живу! Ради этого и живу».
Далі урочистість плавно перейшла у трапезу. Рятувальники з різних загонів області продемонстрували, що вони ще й завзяті кухарі. Напередодні професійного свята змагалися не у вправності дій у надзвичайній ситуації, а у смачній творчості — хто приготує найкращий борщ і куліш.
Команда “Отамани 101” -представники Нікопольської оперативної зони ГУ ДСНС: «Сьогодні ми показуємо те, що наша справа не лише рятувати людей, а ще ми непогано готуємо і всіх бажаючих запрошуємо скуштувати як у нас це вийшло».
 

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26