12 Сентябрь, 21:13

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі (ВІДЕО)

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі   Рівно десять років тому президент України запровадив своїм указом нове свято — День рятувальника, 17 вересня. У Дніпрі вже почали вітати не тільки причетних до професії , а і рятівників — небайдужих громадян, яким довелося проявити героїзм. Спеціальну подяку отримав 16-річний Юрій: хлопець врятува потопаючого школяра в той час, коли дорослі тільки спостерігали за цим.
Юрій Гусейнов: «Ми йшли додому через міст і чомусь вирішили попригати з нього. Ну, ми пару раз пригнули, а коли я останній раз пригнув з мосту, я почав пливти до берега. “Упав якийсь хлопчик”, — мені сказав одногрупник, з мосту показав де він упав, і я підплив. Відразу його не знайшов, він упав на арматуру і зіскочив та пішов під воду. Я почав шукати його руками і знайшов на глибині десь метра. Підняв його, кинув собі на плече і почав плисти на спині до берега».
Вшанували також пам’ять загиблих на службі рятувальників та віддали належне професіоналам минулого покоління. На території восьмого пожежно-рятувального загону відкрили пам’ятник пожежній автоцистерні ЗІЛ-130. Леонтій Іванович Буря 32 роки працював саме на такій. Тепер, зізнається, легендарний ЗІЛ йому сниться майже кожної ночі.
Леонтій Буря, рятувальник на пенсії: «Лучшей машины в наше время не было и вряд ли будет. Я не верю этим маленьким машинкам, которые юркие и экономичные. Но здесь 2 тонны воды, пенообразователь, скорость, маневренность. Что еще надо? Я уже 25 лет на пенсии, но мне каждую ночь снится пожарный кран. Каждую ночь я воюю: то с людьми, то с техникой, то с пожарами. Но живу! Ради этого и живу».
Далі урочистість плавно перейшла у трапезу. Рятувальники з різних загонів області продемонстрували, що вони ще й завзяті кухарі. Напередодні професійного свята змагалися не у вправності дій у надзвичайній ситуації, а у смачній творчості — хто приготує найкращий борщ і куліш.
Команда “Отамани 101” -представники Нікопольської оперативної зони ГУ ДСНС: «Сьогодні ми показуємо те, що наша справа не лише рятувати людей, а ще ми непогано готуємо і всіх бажаючих запрошуємо скуштувати як у нас це вийшло».
 

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22