12 Сентябрь, 21:13

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі (ВІДЕО)

Рятувальників і рятівників почали чествувати у Дніпрі   Рівно десять років тому президент України запровадив своїм указом нове свято — День рятувальника, 17 вересня. У Дніпрі вже почали вітати не тільки причетних до професії , а і рятівників — небайдужих громадян, яким довелося проявити героїзм. Спеціальну подяку отримав 16-річний Юрій: хлопець врятува потопаючого школяра в той час, коли дорослі тільки спостерігали за цим.
Юрій Гусейнов: «Ми йшли додому через міст і чомусь вирішили попригати з нього. Ну, ми пару раз пригнули, а коли я останній раз пригнув з мосту, я почав пливти до берега. “Упав якийсь хлопчик”, — мені сказав одногрупник, з мосту показав де він упав, і я підплив. Відразу його не знайшов, він упав на арматуру і зіскочив та пішов під воду. Я почав шукати його руками і знайшов на глибині десь метра. Підняв його, кинув собі на плече і почав плисти на спині до берега».
Вшанували також пам’ять загиблих на службі рятувальників та віддали належне професіоналам минулого покоління. На території восьмого пожежно-рятувального загону відкрили пам’ятник пожежній автоцистерні ЗІЛ-130. Леонтій Іванович Буря 32 роки працював саме на такій. Тепер, зізнається, легендарний ЗІЛ йому сниться майже кожної ночі.
Леонтій Буря, рятувальник на пенсії: «Лучшей машины в наше время не было и вряд ли будет. Я не верю этим маленьким машинкам, которые юркие и экономичные. Но здесь 2 тонны воды, пенообразователь, скорость, маневренность. Что еще надо? Я уже 25 лет на пенсии, но мне каждую ночь снится пожарный кран. Каждую ночь я воюю: то с людьми, то с техникой, то с пожарами. Но живу! Ради этого и живу».
Далі урочистість плавно перейшла у трапезу. Рятувальники з різних загонів області продемонстрували, що вони ще й завзяті кухарі. Напередодні професійного свята змагалися не у вправності дій у надзвичайній ситуації, а у смачній творчості — хто приготує найкращий борщ і куліш.
Команда “Отамани 101” -представники Нікопольської оперативної зони ГУ ДСНС: «Сьогодні ми показуємо те, що наша справа не лише рятувати людей, а ще ми непогано готуємо і всіх бажаючих запрошуємо скуштувати як у нас це вийшло».
 

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал та флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначає 25-ту річницю (ВІДЕО)

Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року виповнюється 25 років. За чверть століття заклад встиг випустити близько 38 000

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають? 18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві ділянки.

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37