25 Сентябрь, 17:06

Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років. Гуртки робототехніки у семи містах Дніпропетровської області почали свою роботу із першого вересня. Як нанотехнології їдуть у маси — дізнавалася наша знімальна група.
Це лазерний різак, це пристрій, де котушка генерує пучок світла і він через систему дзеркал передається сюди, і тут дзеркала його направлюють вниз. І він дерево або кожу, тканину може вирізати. Вирізає точно, з точністю до мікрона».
Екскурсія у лабораторії робототехніки — Дмитро показує електронні плати і двигуни.  За допомогою таких, каже викладач, уже за місяць навчання можна змайструвати справжніх роботів.  
Дмитро Корнієнко, викладач школи робототехніки у Броварах: «Це ардуїно уно. Це відкрита платформа для розробки програм і робототехніки. До неї можна підключити будь-що, будь-який сенсор, датчик, вона працюєе на п’яти вольтах. У нас є мікросхеми, які живлять ці мотори за інформацією, яку видає ця плата. Тобто дитина програмує оберти, направлення і вони створюють машини».  
Одинадцятикласник Михайло саме за допомогою таких зібрав власний винахід.  
Михайло Фурсін, учень 11 класу: «Этот робот для прохождения лабиринта. У него есть три дальномера, с помощью которых он определяет наличие стены спереди, слева, справа. Есть опять же микроконтроллер: собирает данные, обрабатывает, прокладывает траекторию. И с помощью моторов он двигается».
Ідея гуртків робототехніки виникла у Пилипа Духлія — три роки тому він задумав створити такий у Броварах, де оселився.  
Пилип Духлій, засновник школи роботехніки у Броварах: «Ми вирішили зробити школу максимально хардовою, коли основний упор на практичну доцільність того, що вони роблять».  
Потім про це дізналися в облдержадміністрації Дніпр, та запросили Дмитра і Пилипа керувати масштабним проектом.  
Пилип Духлій, засновник школи роботехніки у Броварах: «Рік тому ми їздили і дивилися на ці станції юних техніків, які були за Радянського Союзу. Я, коли заходив у приміщення, то було таке враження, ніби потрапив у машину часу. Компютерів немає, все старе, обладнання немає. Є ентузіасти, які готові з цим працювати, але немає бази щось запустити».  
Для того, щоб підготувати викладачів, їх запрошували на заняття у Бровари. Всі аудиторії були готові вже 1 вересня. Заняття ж почали тільки два тижні тому. Проте дітвора вже встигла провести перші експерименти.  
Яна, учениця школи робототехніки у Дніпрі, 11 років: «Ми перевіряли на лимонах, чи можуть вони давати енергію. И получилось у нас — загорелся светодиод. Значить є енергія з фруктів». Едуард, учень школи робототехніки у Дніпрі, 11 років: «Я знав, що ми будемо працювати із програмами, на яких ми будемо створювати деякі програми та будемо програмувати».  
На гурток робототехніки вже записалося понад сто дітей. Такі міні-школи тепер є у Нікополі, Покрові, Дніпрі, Павлограді, Жовтих Водах, Кам’янському та Першотравенську.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44