25 Сентябрь, 17:06

Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років. Гуртки робототехніки у семи містах Дніпропетровської області почали свою роботу із першого вересня. Як нанотехнології їдуть у маси — дізнавалася наша знімальна група.
Це лазерний різак, це пристрій, де котушка генерує пучок світла і він через систему дзеркал передається сюди, і тут дзеркала його направлюють вниз. І він дерево або кожу, тканину може вирізати. Вирізає точно, з точністю до мікрона».
Екскурсія у лабораторії робототехніки — Дмитро показує електронні плати і двигуни.  За допомогою таких, каже викладач, уже за місяць навчання можна змайструвати справжніх роботів.  
Дмитро Корнієнко, викладач школи робототехніки у Броварах: «Це ардуїно уно. Це відкрита платформа для розробки програм і робототехніки. До неї можна підключити будь-що, будь-який сенсор, датчик, вона працюєе на п’яти вольтах. У нас є мікросхеми, які живлять ці мотори за інформацією, яку видає ця плата. Тобто дитина програмує оберти, направлення і вони створюють машини».  
Одинадцятикласник Михайло саме за допомогою таких зібрав власний винахід.  
Михайло Фурсін, учень 11 класу: «Этот робот для прохождения лабиринта. У него есть три дальномера, с помощью которых он определяет наличие стены спереди, слева, справа. Есть опять же микроконтроллер: собирает данные, обрабатывает, прокладывает траекторию. И с помощью моторов он двигается».
Ідея гуртків робототехніки виникла у Пилипа Духлія — три роки тому він задумав створити такий у Броварах, де оселився.  
Пилип Духлій, засновник школи роботехніки у Броварах: «Ми вирішили зробити школу максимально хардовою, коли основний упор на практичну доцільність того, що вони роблять».  
Потім про це дізналися в облдержадміністрації Дніпр, та запросили Дмитра і Пилипа керувати масштабним проектом.  
Пилип Духлій, засновник школи роботехніки у Броварах: «Рік тому ми їздили і дивилися на ці станції юних техніків, які були за Радянського Союзу. Я, коли заходив у приміщення, то було таке враження, ніби потрапив у машину часу. Компютерів немає, все старе, обладнання немає. Є ентузіасти, які готові з цим працювати, але немає бази щось запустити».  
Для того, щоб підготувати викладачів, їх запрошували на заняття у Бровари. Всі аудиторії були готові вже 1 вересня. Заняття ж почали тільки два тижні тому. Проте дітвора вже встигла провести перші експерименти.  
Яна, учениця школи робототехніки у Дніпрі, 11 років: «Ми перевіряли на лимонах, чи можуть вони давати енергію. И получилось у нас — загорелся светодиод. Значить є енергія з фруктів». Едуард, учень школи робототехніки у Дніпрі, 11 років: «Я знав, що ми будемо працювати із програмами, на яких ми будемо створювати деякі програми та будемо програмувати».  
На гурток робототехніки вже записалося понад сто дітей. Такі міні-школи тепер є у Нікополі, Покрові, Дніпрі, Павлограді, Жовтих Водах, Кам’янському та Першотравенську.  

Вибір редакції

Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56
Практика Gap year — вільного року перед вступом у виш — уже в Україні (ВІДЕО)

Gap year — нормальна практика у багатьох розвинених країнах світу. Просто кажучи, - це вільний рік між high school та

10 Декабрь, 18:21
Жінка з інвалідністю стала кращим водієм України

За 36 років водійського стажу мешканка Житомира Надія Шеремет не отримала жодного штрафу. За ці роки жінка-водій змінила п'ять автомобілів,

10 Декабрь, 15:13
На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів

На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів За підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ще три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали мобільні кейси. «Офіси

10 Декабрь, 14:40
Прогноз погоди на 11 грудня 2018, Дніпро та область (ВІДЕО)

10 Декабрь, 14:28
Стратегічні об’єкти Дніпра вкотре було «заміновано» за викуп (КОМЕНТАР)

  Стратегічні об'єкти Дніпра продовжують “нібито мінувати”. Повідомлення про загрозу вибуху до чергової частини Дніпровського відділу поліції надійшло 7 грудня

07 Декабрь, 20:05
Всеукраїнський форум громадських рад стартував у Дніпрі (ВІДЕО)

7 грудня у Дніпрі розпочався Всеукраїнський форум «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади». Масштабний захід об’єднав більше

07 Декабрь, 18:16
На Дніпропетровщині запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя 

Як наблизити національне законодавство до потреб регіону? Які саме реформи у правовій сфері необхідно провести у першу чергу? Як краще

07 Декабрь, 16:39