25 Сентябрь, 15:32

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де відбувається цей захід. До Дніпра були Київ, Тернопіль та Херсон. Головна мета, розповідають організатори, — залучити ветеранів до праці аби таким чином реабілітувати та адаптувати до звичайного життя. Детальніше — у наступному сюжеті. У травні 2018 в Києві відбувся перший фестиваль вакансій для ветеранів. Після нього 26 учасників бойових дій знайшли роботу, яку шукали.  Один із ідейних натхненників заходу розповів: на власному досвіді відчув як це — шукати себе в мирному житті після повернення з передової, тож вирішив допомогти побратимам.
Олександр Хаджинов, співорганізатор фестивалю вакансій для ветеранів АТО: «Я по собі побачив після звільнення, що найбільше вбиває і гнітить морально — коли ти нічим не займаєшся, коли ти не працюєш. З’являються непотрібні думки, жахливі думки, і я вирішив, що треба рухатись і щось робити. Так само і хлопці — їм треба щось робити. Якщо вони не будуть нічим займатися, вони не зможуть соціалізуватися. І ми вирішили їм в цьому допомагати, і знайти себе. Запрошували роботодавців, які пропонують свої вакансії або навчання і підготовку, і вони напряму спілкуються».
На ярмарку представили зо три десятки фірм і підприємств. Пропонують вакансії охоронців, слюсарів, машиністів, менеджеріа тощо.
Станіслав, представник регіональної філії “Придніпровська залізниця”: «Профессия монтёр рельс — это профессия, которая является одной из самых на предприятии, так как путь — это самый главный элемент железной дороги. Кроме этого нам требуются: слесари по ремонту подвижного состава, помощники машинистов, машинисты. Это самые основные вакансии». Ірина, представниця Дніпропетровської обласної служби зайнятості: «Ищут те вакансии, ту работу, которая помогла бы их семье нормально существовать. Это и рабочие, и токари, и электросварщики, и охранники. Это вот тот спектр, который их в принципе интересует». Андрій, представник Асоціації ветеранів підприємців: «Кожен ветеран, який приходить сюди, може поспілкуватися зі мною, із будь-яким іншим підприємцем-АТОвцем. Ми розповімо як займатися бізнесом. Я вважаю, що після того, як ми проведемо цей ярмарок, вже АТОвці казати, що немає роботи, не мають ніякого морального права. Хто не прийшов — це їхні проблеми».
На 12 годину дня претендентів було не вельми багато. Однак ті, що прийшли, з ентузіазмом спілкувалися із потенційними роботодавцями. Кажуть, для них — це цікавий досвід пошуку працевлаштування.
Віктор, ветеран АТО, боєць 72-ї бригади: «Я зараз думаю чим займатись. Тому що хочеться відкрити і власну справу, і хочеться реалізувати себе. Після служби в армії, думаю, буде і можливість почати нове життя, так би мовити. Поки що розглядаю тільки менеджмент».   Дмитро, ветеран АТО, служив на Світлодарській дузі: «Потратил не много времени. Тем более выходной, погода хорошая. Думаю, с обучением найду быстро работу. Тут более доступная информация. Я могу пообщаться не по телефону, а с людьми. Посмотреть им в глаза, они на меня посмотрят».  
Якщо хоча б 1 ветеран знайде для себе роботу — зусилля не марні, підкреслюють організатори ярмарку. Всі згодні, що зустрічі такого формату треба проводити хоча б раз на рік. В свою чергу ідейні натхненники ще не знають коли і де проведуть наступний. Кажуть: підготовка масштабного заходу на власному ентузіазмі дуже виснажує. Тож закликають місцеві органи самоврядування проводити подібне вже самостійно, на місцях. Натомість готові ділитися досвідом та ідеями.   Про результати Дніпровського фестивалю вакансій для ветеранів АТО говорити ще зарано, розповіла заступник директора департаменту соцполітики міськради. За попередніми підрахунками, бійців найбільше цікавили професії у сфері виконання покарань і на залізниці. Чи відбудеться фестиваль наступного року — залежить від остаточних результатів.  
Юлія Дмитрова, заступник директора департаменту соціальної політики: «Якщо ми працевлаштуємо завдяки цій ярмарці від 50 ветеранів — це буде вже якийсь показник. Ми із киянами обговорювали це питання. Вони залюбки будуть ділитися, в них патент на проведення і вони витрачали свої кошти на це. І якщо буде допомога або із міського бюджету, або будемо запрошувати інвесторів, то буде продовження. І роботодавці вже питали».

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44