25 Сентябрь, 15:32

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де відбувається цей захід. До Дніпра були Київ, Тернопіль та Херсон. Головна мета, розповідають організатори, — залучити ветеранів до праці аби таким чином реабілітувати та адаптувати до звичайного життя. Детальніше — у наступному сюжеті. У травні 2018 в Києві відбувся перший фестиваль вакансій для ветеранів. Після нього 26 учасників бойових дій знайшли роботу, яку шукали.  Один із ідейних натхненників заходу розповів: на власному досвіді відчув як це — шукати себе в мирному житті після повернення з передової, тож вирішив допомогти побратимам.
Олександр Хаджинов, співорганізатор фестивалю вакансій для ветеранів АТО: «Я по собі побачив після звільнення, що найбільше вбиває і гнітить морально — коли ти нічим не займаєшся, коли ти не працюєш. З’являються непотрібні думки, жахливі думки, і я вирішив, що треба рухатись і щось робити. Так само і хлопці — їм треба щось робити. Якщо вони не будуть нічим займатися, вони не зможуть соціалізуватися. І ми вирішили їм в цьому допомагати, і знайти себе. Запрошували роботодавців, які пропонують свої вакансії або навчання і підготовку, і вони напряму спілкуються».
На ярмарку представили зо три десятки фірм і підприємств. Пропонують вакансії охоронців, слюсарів, машиністів, менеджеріа тощо.
Станіслав, представник регіональної філії “Придніпровська залізниця”: «Профессия монтёр рельс — это профессия, которая является одной из самых на предприятии, так как путь — это самый главный элемент железной дороги. Кроме этого нам требуются: слесари по ремонту подвижного состава, помощники машинистов, машинисты. Это самые основные вакансии». Ірина, представниця Дніпропетровської обласної служби зайнятості: «Ищут те вакансии, ту работу, которая помогла бы их семье нормально существовать. Это и рабочие, и токари, и электросварщики, и охранники. Это вот тот спектр, который их в принципе интересует». Андрій, представник Асоціації ветеранів підприємців: «Кожен ветеран, який приходить сюди, може поспілкуватися зі мною, із будь-яким іншим підприємцем-АТОвцем. Ми розповімо як займатися бізнесом. Я вважаю, що після того, як ми проведемо цей ярмарок, вже АТОвці казати, що немає роботи, не мають ніякого морального права. Хто не прийшов — це їхні проблеми».
На 12 годину дня претендентів було не вельми багато. Однак ті, що прийшли, з ентузіазмом спілкувалися із потенційними роботодавцями. Кажуть, для них — це цікавий досвід пошуку працевлаштування.
Віктор, ветеран АТО, боєць 72-ї бригади: «Я зараз думаю чим займатись. Тому що хочеться відкрити і власну справу, і хочеться реалізувати себе. Після служби в армії, думаю, буде і можливість почати нове життя, так би мовити. Поки що розглядаю тільки менеджмент».   Дмитро, ветеран АТО, служив на Світлодарській дузі: «Потратил не много времени. Тем более выходной, погода хорошая. Думаю, с обучением найду быстро работу. Тут более доступная информация. Я могу пообщаться не по телефону, а с людьми. Посмотреть им в глаза, они на меня посмотрят».  
Якщо хоча б 1 ветеран знайде для себе роботу — зусилля не марні, підкреслюють організатори ярмарку. Всі згодні, що зустрічі такого формату треба проводити хоча б раз на рік. В свою чергу ідейні натхненники ще не знають коли і де проведуть наступний. Кажуть: підготовка масштабного заходу на власному ентузіазмі дуже виснажує. Тож закликають місцеві органи самоврядування проводити подібне вже самостійно, на місцях. Натомість готові ділитися досвідом та ідеями.   Про результати Дніпровського фестивалю вакансій для ветеранів АТО говорити ще зарано, розповіла заступник директора департаменту соцполітики міськради. За попередніми підрахунками, бійців найбільше цікавили професії у сфері виконання покарань і на залізниці. Чи відбудеться фестиваль наступного року — залежить від остаточних результатів.  
Юлія Дмитрова, заступник директора департаменту соціальної політики: «Якщо ми працевлаштуємо завдяки цій ярмарці від 50 ветеранів — це буде вже якийсь показник. Ми із киянами обговорювали це питання. Вони залюбки будуть ділитися, в них патент на проведення і вони витрачали свої кошти на це. І якщо буде допомога або із міського бюджету, або будемо запрошувати інвесторів, то буде продовження. І роботодавці вже питали».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01