01 Октябрь, 16:55

Найстарший в Україні — дніпровському театру імені Шевченка виповнилося 100 років (ВІДЕО)

29 вересня ювілей відсвяткували із розмахом — вже о пів на 11 ранку на площі біля театру розпочався концерт і ярмарок. Зі сцени служителів Мельпомени вітали колеги, влада, церковнослужителі та гумористи.
Оксана Петровська, директорка, художня керівниця театру: «І театри приїхали, і художні колективи приїхали, і дитячі колективи, і діаспори — усі  — 5 чи 6 діаспор були».
Першим колег привітав дніпропетровський академічний театр опери та балету. Подарували картину — як виглядала будівля театру Шевченка майже століття тому, в 1920 році. А ювіляр до свого дня народження приурочив одразу три визначні події: відкриття 101-го театрального сезону, прем’єру нової вистави і старт Всеукраїнського фестивалю “Феєрія Дніпра”.
Сергій Мазаний, директор Всеукраїнського театрального фестивалю “Феєрія Дніпра”: «Акценти зроблені на європейську драматургію. Нас з вами, дніпропетровців, чекає зустріч з вінницьким театром, херсонським театром, київським театром “Золоті ворота”, київським театром “На лівому березі Дніпра”, запорізьким театром, харківським театром “19”, творчою майстернею “Бенюк і Хостікоєв”.
  9 із 10 запрошених театрів — державні. Загалом у фестивалі візьмуть участь майже 500 акторів. Серед них — Сергій Калантай, Ада Роговцева і Наталія Сумська.
  Олег Вергеліс, театральний критик з Києва: «Вистави є дуже серйозні, які я підтримую на премію. Одна з таких вистав називається “Тату, ти мене любив”. Це дуже модна вистава в Києві. Там грає актор із фільму “Кіборги”  Роман Ясиновський». Олександр Книга, генеральний директор, художній керівник херсонського театру ім. Миколи Куліша: «Ми привезли виставу за п’єсою румунського драматурга, в постановці румунського режисера Раду Гілаш. Вистава про те, як сьогодні ми, українці, тікаємо з України, шукаючи кращої долі. Вистава — щемлива, вистава — на розрив аорти».
  Ще одна серйозна вистава — “Подорож Аліси до Швейцарії” — присвячена темі евтаназії. Національний театр імені Івана Франка першим в Україні торкнувся цього питання. А, власне, ювіляр до фестивалю підготував прем’єру “Нація”. Постановка за новелою Марії Матіос — про життя українського народу в радянські часи. У виставі задіяли весь творчий колектив театру. Свою роль мала і директорка закладу.
Хатуна і Леван, шанувальники театру ім. Шевченка: «Всегда что-то удивляет, что-то радует, смешит. Я — такой чувствительный достаточно человек, поэтому, скорее всего, и плакать тоже буду. Поэтому ждем вороха эмоций.  И в целом, эта труппа нас никогда не разочаровывала, и нам всегда нравятся их выступления».
На фестиваль “Феєрія Дніпра” завітав Олег Вергеліс — театральний критик з Києва. З найстаршим театром України познайомився вперше.
Олег Вергеліс, театральний критик з Києва: «Тільки почну своє знайомство з вашим чудовим театром. В мене якась в житті хвиля, смуга захоплення співтворчого з театрами Львова, Франківська та Одеси. Сподіваюся, що театр імені Шевченка буде притягувати».
Театральний фестиваль триватиме до 7 жовтня. Квитки ще не розпродані. Їх можна придбати у касі театру. Вартість коливається від 120 до 500 гривень.  

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05