01 Октябрь, 16:55

Найстарший в Україні — дніпровському театру імені Шевченка виповнилося 100 років (ВІДЕО)

29 вересня ювілей відсвяткували із розмахом — вже о пів на 11 ранку на площі біля театру розпочався концерт і ярмарок. Зі сцени служителів Мельпомени вітали колеги, влада, церковнослужителі та гумористи.
Оксана Петровська, директорка, художня керівниця театру: «І театри приїхали, і художні колективи приїхали, і дитячі колективи, і діаспори — усі  — 5 чи 6 діаспор були».
Першим колег привітав дніпропетровський академічний театр опери та балету. Подарували картину — як виглядала будівля театру Шевченка майже століття тому, в 1920 році. А ювіляр до свого дня народження приурочив одразу три визначні події: відкриття 101-го театрального сезону, прем’єру нової вистави і старт Всеукраїнського фестивалю “Феєрія Дніпра”.
Сергій Мазаний, директор Всеукраїнського театрального фестивалю “Феєрія Дніпра”: «Акценти зроблені на європейську драматургію. Нас з вами, дніпропетровців, чекає зустріч з вінницьким театром, херсонським театром, київським театром “Золоті ворота”, київським театром “На лівому березі Дніпра”, запорізьким театром, харківським театром “19”, творчою майстернею “Бенюк і Хостікоєв”.
  9 із 10 запрошених театрів — державні. Загалом у фестивалі візьмуть участь майже 500 акторів. Серед них — Сергій Калантай, Ада Роговцева і Наталія Сумська.
  Олег Вергеліс, театральний критик з Києва: «Вистави є дуже серйозні, які я підтримую на премію. Одна з таких вистав називається “Тату, ти мене любив”. Це дуже модна вистава в Києві. Там грає актор із фільму “Кіборги”  Роман Ясиновський». Олександр Книга, генеральний директор, художній керівник херсонського театру ім. Миколи Куліша: «Ми привезли виставу за п’єсою румунського драматурга, в постановці румунського режисера Раду Гілаш. Вистава про те, як сьогодні ми, українці, тікаємо з України, шукаючи кращої долі. Вистава — щемлива, вистава — на розрив аорти».
  Ще одна серйозна вистава — “Подорож Аліси до Швейцарії” — присвячена темі евтаназії. Національний театр імені Івана Франка першим в Україні торкнувся цього питання. А, власне, ювіляр до фестивалю підготував прем’єру “Нація”. Постановка за новелою Марії Матіос — про життя українського народу в радянські часи. У виставі задіяли весь творчий колектив театру. Свою роль мала і директорка закладу.
Хатуна і Леван, шанувальники театру ім. Шевченка: «Всегда что-то удивляет, что-то радует, смешит. Я — такой чувствительный достаточно человек, поэтому, скорее всего, и плакать тоже буду. Поэтому ждем вороха эмоций.  И в целом, эта труппа нас никогда не разочаровывала, и нам всегда нравятся их выступления».
На фестиваль “Феєрія Дніпра” завітав Олег Вергеліс — театральний критик з Києва. З найстаршим театром України познайомився вперше.
Олег Вергеліс, театральний критик з Києва: «Тільки почну своє знайомство з вашим чудовим театром. В мене якась в житті хвиля, смуга захоплення співтворчого з театрами Львова, Франківська та Одеси. Сподіваюся, що театр імені Шевченка буде притягувати».
Театральний фестиваль триватиме до 7 жовтня. Квитки ще не розпродані. Їх можна придбати у касі театру. Вартість коливається від 120 до 500 гривень.  

Вибір редакції

Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56
Практика Gap year — вільного року перед вступом у виш — уже в Україні (ВІДЕО)

Gap year — нормальна практика у багатьох розвинених країнах світу. Просто кажучи, - це вільний рік між high school та

10 Декабрь, 18:21
Жінка з інвалідністю стала кращим водієм України

За 36 років водійського стажу мешканка Житомира Надія Шеремет не отримала жодного штрафу. За ці роки жінка-водій змінила п'ять автомобілів,

10 Декабрь, 15:13
На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів

На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів За підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ще три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали мобільні кейси. «Офіси

10 Декабрь, 14:40
Прогноз погоди на 11 грудня 2018, Дніпро та область (ВІДЕО)

10 Декабрь, 14:28
Стратегічні об’єкти Дніпра вкотре було «заміновано» за викуп (КОМЕНТАР)

  Стратегічні об'єкти Дніпра продовжують “нібито мінувати”. Повідомлення про загрозу вибуху до чергової частини Дніпровського відділу поліції надійшло 7 грудня

07 Декабрь, 20:05